Рецепт: Суп-пюре з гарбуза

  • Суп-пюре з гарбуза
    Рецепт: Суп-пюре з гарбуза
  • 40 хв.
  • Страва на 2
  • Легкий
Суп-пюре з гарбуза - це дуже корисна, смачна та ситна страва, яку можна приготувати в будь-яку пору року. У гарбузі міститься безліч вітамінів та корисних мінеральних речовин, які настільки необхідні кожній людині.

Особливості:
  • Нарізати |
  • Смажити |
  • Збивати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Суп-пюре з гарбуза

Опис рецепту
  • Чемпіон серед усіх вітамінів, які містяться в цьому овочі, - бета-каротин, що в людському організмі перетворюється на вітамін А. Користі здоров’ю гарбуз приносить набагато більше, ніж інші овочі. Навіть можна сказати, що гарбуз — це один із найкорисніших овочів. До того ж гарбуз не втрачає своїх корисних властивостей після тривалого зберігання, як це відбувається у більшості овочів. Цілий, не пошкоджений плід можна зберігати дуже довго і навіть при кімнатній температурі, тому стравами з гарбуза можна смакувати практично цілий рік. Якщо ж плід розрізаний, його потрібно зберігати в холодильнику, заздалегідь обгорнувши харчовою плівкою, та використовувати якомога швидше.
  • Цей «сонячний» овоч здатен покращити стан шкіри та волосся. Кажуть, що м’якоттю цього овочу можна виводити пігментні плями. Для цього потрібно заздалегідь натерту на дрібній тертці м’якоть гарбуза прикладати до плям на 30-40 хвилин.
  • Страви з гарбуза рекомендують споживати людям, які переживають стрес, тому що залізо, яке міститься в цьому овочі, чудово піднімає настрій та допомагає боротися з втомою. Також цей чудовий овоч сприяє міцнішому сну.
  • Медики рекомендують споживати страви з гарбуза при багатьох недугах. Особливо корисний цей овоч при захворюваннях печінки, нирок, серця та туберкульозі. Офтальмологи наполегливо рекомендують людям із поганим зором якомога частіше їсти гарбуз. Цей чудовий овоч здатен заспокоїти нервову систему та вивести шкідливий холестерин з організму. Якщо споживати цей овоч часто і в великій кількості, то можна запросто вивести з кишечника токсини та отруту, які там накопичилися, та покращити роботу травної системи.
  • Гарбузове насіння, як і його м’якоть, дуже добре допомагають позбутися глистів та інших паразитів.
  • Гарбуз — це дуже низькокалорійний, дієтичний та порівняно не дорогий овоч. Його можна їсти без обмежень і при цьому не боятися за свою фігуру. Це дуже важливо для людей, які схильні до повноти. До того ж гарбуз практично не має протипоказань. Його можна їсти при різноманітних захворюваннях, літнім людям та навіть маленьким діткам, починаючи з 4-місячного віку. А ще гарбуз не викликає алергічних реакцій, що дуже важливо для малюків та дорослих, які страждають алергією.
  • Суп-пюре з гарбуза готують по-різному, залежно від того, хто його буде їсти. Цей суп може бути приготовлений тільки з гарбуза, а може поєднувати в собі декілька видів овочів, але в основі все одно буде гарбуз. Овочі для супу можуть бути як відварені, так і тушковані чи обсмажені. У цьому рецепті цибуля злегка обсмажується на вершковому маслі, а далі тушкується разом із гарбузом до готовності останнього. Обсмажена цибуля в вершковому маслі дуже благотворно впливає на смак цієї страви.
  • Суп-пюре з гарбуза за цим рецептом дуже простий у приготуванні, але при цьому виходить дуже смачним та корисним. Такий супчик, завдяки тому, що всі інгредієнти заздалегідь перебиваються блендером, дуже легко та швидко засвоюється організмом. До речі, саме до консистенції, отриманої після перебивання блендером, і потрібно пережовувати тверду їжу.
  • Для того щоб всі вітаміни, що містяться в гарбузі, засвоювалися в повному обсязі, зокрема вітамін А та бета-каротин, гарбуз потрібно споживати з жирами. Саме тому в цьому рецепті використовуються вершкове масло та вершки в великій кількості.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування супу-пюре з гарбуза знадобиться гарбуз, цибуля, молоко, вершки, вершкове масло, сухарики та сіль.

2

Із гарбуза забираємо насіння, зчищаємо шкірку та нарізаємо його на маленькі шматочки. Чим меншими будуть ці шматочки, тим швидше вони приготуються.

3

Цибулю чистимо, миємо, дрібно нарізаємо та кладемо на сковорідку з розтопленим вершковим маслом. Обсмажуємо на маленькому вогні упродовж 7-8 хвилин.

4

Гарбуз відправляємо в сковорідку до цибулі, солимо, підливаємо трошки водички та тушкуємо під закритою кришкою до готовності гарбуза.

5

Не забувайте помішувати гарбуз та перевіряти готовність за допомогою ножа чи виделки. Якщо він легко проштрикується - значить все, гарбуз повністю готовий. Негайно знімайте його з вогню, тому що гарбуз у жодному випадку не можна переварювати, інакше він втратить більшу частину своїх смакових якостей та стане несмачним.

6

Готовий гарбуз із цибулею перекладаємо на плоску тарілку та даємо їм трохи застигнути, буквально хвилин 5. А можна цього не робити та дочекатися, поки все застигне на сковорідці, але чекати доведеться трохи довше.

7

Перемелюємо гарбуз із цибулею блендером.

8

Вливаємо тепле молоко та ще раз перебиваємо все блендером.

9

Вливаємо вершки та перемішуємо ложкою до однорідності. Вершки найкраще брати домашні, жирні та солодкі. Саме з такими вершками супчик вийде максимально смачним. При поданні посипте супчик сухариками. Смачного!

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка