Рецепт: Стейк із яловичини

  • Стейк із яловичини
    Рецепт: Стейк із яловичини
  • 1 година
  • Страва на 1
  • Середній
Стейк – класика м’ясної кухні. Соковитий, підрум’янений ззовні та з гарячим соком всередині, він не залишить байдужим жодного любителя м’яса.

Особливості:
  • Нарізати |
  • Смажити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Стейк із яловичини

Опис рецепту
  • Існує три основні ступені просмаження стейка. Rare – яловичина просмажена тільки на краях, всередині залишається сирою. Medium – середній ступінь, всередині залишається тільки тонкий прошарок майже сирого м’яса. Well done – стейк просмажений повністю. Оптимальним вважається варіант Medium. Більшість поціновувачів стейків вважають, що повністю засмажувати м’ясо не можна, оскільки тоді воно втрачає сік та стає твердим. Проте тут усе залежить тільки від ваших уподобань.
  • Купуючи охолоджене м’ясо в вакуумній упаковці, ретельно огляньте її. Упаковка не може мати ані найменших отворів. Через них всередину заходить повітря та пришвидшує розвиток бактерій. Проведіть пальцем по краю плівки та переконайтеся, що зсередини не проступає рідина. Охолоджене м’ясо зазвичай зберігається 1-2 доби. Для тривалого зберігання м’ясо можна заморозити. Проте для стейка використовувати розморожене м’ясо не рекомендується, для нього краще використовувати охолоджене.
  • Щоб визначити ступінь просмаження, найзручніше скористатися спеціальним кухонним термометром, який виміряє температуру всередині шматка м’яса. При слабкому просмаженні температура становить 48-52 градуси Цельсія. При середньому - 58-60. При сильному - 63-74. Якщо ви збираєтеся готувати м’ясо з кров’ю, дуже рекомендується використовувати ті шматки, в якості яких ви впевнені. При середньому та сильному просмаженні сирої крові всередині не залишиться, а ось у стейці Rare вона є.
  • Для стейка слабкого чи середнього просмаження необхідна особлива яловичина – м’яка та ніжна. Тоді всередині вона не виявиться «гумовою», та її буде приємно їсти. Перевірити якість м’яса дуже просто. Для цього у вас є природний інструмент, а саме палець. Начавіть ним на сире м’ясо. Якщо залишиться ямка, значить стейк повинен вийти м’яким. Якщо поверхня рівна, то непросмажене м’ясо буде твердим.
  • Стейк можна подати зі смаженою картоплею, цукіні, кабачками, пюре з яблук, аджикою, різними соусами. У цьому рецепті для гарніру подається картопля фрі, смажені помідори та кабачки.
  • Подавати стейк можна або повністю, або нарізавши його на шматочки менші. Нарізати м’ясо потрібно безпосередньо перед поданням, оскільки так воно швидше охолоджується.
  • Перед приготуванням дайте м’ясу прогрітися. Дуже добре, якщо воно буде повністю прогріте до кімнатної температури. Для шматка м’яса середнього розміру (до 1 кг) для цього достатньо 1-2 години просто полежати на столі. Зігріваючись, м’язова тканина розм’якає, і структура стає ніжнішою.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Щоб приготувати класичний стейк, вам потрібно підготувати яловичину, сіль (бажано велику), чорний мелений перець та трохи рослинної олії.

2

М’ясо обсушіть чистою тканиною чи паперовими рушничками. Вологи на поверхні бути не повинно. Вода не дозволяє швидко з’явитися скоринці. Крім того, через неї у м’яса може з’явитися неприємний сторонній присмак. Він виражений слабо, але все ж допускати цього не варто.

3

Змішайте перець та сіль. Цією сумішшю гарно натріть яловичину з усіх боків. Також можна обкачати м’ясо в солі з перцем. Тільки не перестарайтеся, щоб стейк не був надто солоним та гірким на смак. Більше жодних приправ до гарної яловичини не потрібно. Якщо ви хочете, можете додати трошки паприки, червоного перцю, лимонного соку, товченого часнику.

4

Тепер змастіть м’ясо рослинною олією. Найзручніше користуватися пензликом із силікону, її і легше відмивати від м’яса. Якщо такого пензлика немає, просто натріть м’ясо руками. На поверхні повинен бути лише тонкий шар олії, без надлишку.

5

Коли м’ясо підготовлене, прийшла пора підсмажити його. Насамперед розігрійте сковорідку. Стейки ніколи не викладаються на холодну чи теплу поверхню. Сковорідка повинна бути саме розпеченою. Поставте долоню над нею на висоті 10 см. Відчуваєте сильний жар? Значить, можна викладати стейки. До речі, візьміть собі це правило на озброєння і для приготування іншого м’яса. Щоб воно не втрачало соку, потрібно швидко обсмажити його на розпеченій сковорідці. Після цього уже можна готувати м’ясо при середньому нагріванні. Обсмажуйте м’ясо з одного боку 2,5-3 хвилини. Потім переверніть та обсмажуйте стільки ж з іншого боку. Так ви отримаєте стейк середнього просмаження. Про інші ступені просмаження читайте в корисній інформації перед рецептом.

6

Загорніть стейк у фольгу та поставте в духовку на 7-8 хвилин. Духовка обов’язково повинна бути заздалегідь прогрітою до 200 градусів. У ній м’ясо буде приготоване. Готовий стейк залиште на 5 хвилин, не розгортаючи фольги. Це необхідно для вбирання всіх соків та остаточного розм’якшення м’яса.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка