Рецепт: Соус “Ткемалі”

  • Соус “Ткемалі”
    Рецепт: Соус “Ткемалі”
  • 45-50 хв.
  • Страва на 4
  • Середній
Соус "Ткемалі" – перлина грузинської кухні. Таку назву соус отримав через те, що готується зі сливи. Ткемалі в перекладі означає "слива (алича)".

Особливості:
  • Варити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Соус “Ткемалі”

Опис рецепту
  • Як і всі страви грузинської кухні, соус досить пікантний, але водночас із ніжним кисло-солодким смаком.
  • Я давно шукала щось схоже у магазинах. Хоч різноманітність соусів на прилавках магазинів величезна, знайти подібний соус нелегко. Це мій улюблений соус, який має густу структуру, приємний смак та аромат. Його смак особливий. Скуштувавши, хочеться знову і знову спробувати, щоб зрозуміти, з чого він зготований.
  • Це ідеальний соус для м'яса – печеного, смаженого, а особливо зготованого на вогні. Як то кажуть, гарний соус рятує погану страву. Частина правди в цьому є. Нечасто натрапиш на смачно приготовлений соус. Якщо пощастило натрапити на смачний соус, то вся увага дійсно звертається спершу на нього. Соус "Ткемалі", наприклад, може врятувати суху курятину. Ми знаємо, що м'ясо курки (особливо грудинка) сухе та пісне. Якщо ж його подати з соусом, таким як ткемалі, страва одразу поміняє ракурс. Зрештою, запечене чи підсмажене м'ясо будь-якого виду важко уявити без соусу. Тому я ретельно відбираю та записую рецепти найкращих із них.
  • Скажу вам, що вдало приготувати соус не зовсім і легко. Тобто тут навіть йдеться не про складний, а про чіткий рецепт. На око соус зробити важко. У соусі має значення його консистенція, отримати її правильну текстуру без пропорцій та правильного процесу приготування нереально. Є, звичайно, способи виправлення помилок. Якщо ви досвідчений кулінар, то у ситуації зорієнтуєтеся, як виправити ту чи іншу помилку. Але немає нічого гіршого, ніж виправляти, тому найправильніше буде обрати гарний рецепт і чітко його дотримуватися.
  • Про сам рецепт. Його основа – сливи дикого сорту – алича. Додатками будуть кріп, петрушка, часник, гострий червоний перець, сіль та цукор. В оригінальному рецепті додають кінзу та м’яту. Тому якщо ви любите ці трави, то можете залучити їх у рецепт.
  • Сама собою алича - досить корисний продукт. Вона вважається низькокалорійною. У її складі багато вітамінів, а також такі корисні складові, як калій, натрій, залізо, фосфор та ін. Її використовують як засіб для профілактики певних захворювань. А також рекомендована алича особам, хворим на цукровий діабет, оскільки має дуже низький вміст цукру.
  • Корисний вміст аличі зберігається не лише у свіжих плодах. Її користь залишається після приготування варення, джему, компоту чи соусу. Тому, приготувавши такий смачний соус "Ткемалі", ми вб'ємо обох зайців одним пострілом - отримаємо смачну та корисну заправку до м’яса.
  • Приступимо до приготування.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Вимиту аличу поміщаємо у каструлю з товстим дном. Наливаємо ¼ склянки води та ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння та варимо десять хвилин. При цьому періодично помішуємо. Після цього алича дещо зм'якне, а шкірка відставатиме. Важливо також не переварити аличу. Тому не тримайте її на вогні довше, ніж потрібно для готовності.

2

Через друшляк переціджуємо аличу, вивільняючи її від соку. У соусі нам потрібна лише м’якоть аличі.
Сік, звичайно, не виливаємо. Хоч у цьому рецепті його ми не будемо застосовувати, зате можемо використати для приготування компоту. За допомогою товкачика через той же друшляк перетираємо аличу. Намагаємося вичавити якомога більше м’якоті. В ідеалі на друшляку повинні залишитися лише кісточки зі шкіркою.

3

Отриману м’якоть ставимо у каструлі на вогонь. Додаємо до неї червоний гострий перець, сіль та цукор на смак. Якщо ви хочете отримати виражено кисло-солодкий соус, то цукру треба додати більше. Після того як спеції повністю розчиняться у масі, куштуйте соус та готуйте за допомогою спецій на власний смак. Проварюємо все це разом приблизно 10 хвилин.

4

Подрібнюємо петрушку та кріп. Нарізаємо їх дрібно-дрібно або подрібнюємо за допомогою блендера. Якщо ви додаєте кінзу та м’яту, то це потрібно зробити на цьому ж етапі.
Коли наш соус проварився, додаємо подрібнену зелень, доводимо до кипіння.

5

Через прес пропускаємо часник або натираємо на дрібній тертці.
Наприкінці додаємо його у соус та варимо ще 2 хвилини.

6

Наш соус готовий. Ви можете залити його у баночку та зберігати у холодильнику або розлити у стерилізовані пляшечки та закрити герметичною кришкою для більш тривалого зберігання.
Хочу вам сказати, що тривале зберігання цьому соусу не світить. Його смак особливий. Він водночас гострий, кислий та солодкий. Це пікантний соус із ніжним солодким присмаком. Він має апетитний вигляд, а аромат… Який аромат рознісся кухнею під час його приготування.

7

Подавайте соус до будь-якого, запеченого чи підсмаженого, м’яса, до картоплі фрі. Ми експериментували і застосовували його до твердих сортів сиру. Скажу вам, також доволі смачно. Будь-який продукт по-своєму смачно поєднається з соусом "Ткемалі". Залежно від страви, смак буде іншим у кожному випадку, а найголовніше - це буде смачно!

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка