Рецепт: Соус “Сациві”

  • Соус “Сациві”
    Рецепт: Соус “Сациві”
  • 40 хв.
  • Страва на 10
  • Середній
Сациві – відомий грузинський соус із грецьких горіхів, який використовується для приготування багатьох страв із такою ж назвою.

Особливості:
  • Нарізати |
  • Смажити |
  • Тушкувати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Соус “Сациві”

Опис рецепту
  • Стандартні спеції для сациві – це хмелі-сунелі, червоний мелений перець, шафран, оцет (яблучний, бальзамічний чи звичайний), кориця. Для кислого присмаку оцет інколи замінюють лимонним, гранатовим соком. Гранатовими зернятками також прикрашають соус при поданні.
  • Головна особливість цього соусу – використання великої кількості грецьких горіхів. Якщо їх мало і сациві виходить рідким, необхідну густоту отримують за допомогою курячих жовтків чи пшеничного борошна. Борошно обсмажують 1-2 хвилини на олії, розводять гарячою рідиною та вводять у соус. Жовтки (1-2 штуки на склянку рідини) збивають вінчиком до появи піни. Потім жовтки прогрівають до кімнатної температури та повільно вводять у них гарячий соус. При цьому потрібно постійно помішувати їх вінчиком. Перемішування потрібно продовжувати, поки не буде отримана однорідна маса. Щоб жовтки не згорнулися, соус після цього не прогрівають вище, ніж на 32 градуси. Тому яйця потрібно використовувати тільки найсвіжіші.
  • Оскільки основа соусу - грецькі горіхи, дуже важливо правильно їх вибрати. Звичайно, найкраще вибирати уже очищені горіхи. Так ви можете переконатися, що вони не висохлі, не мають пошкоджень. Щоправда, в шкаралупі горіх довше зберігається, але для приготування соусу це не має значення. Потрясіть горіх у шкаралупі. Якщо чуєте, що всередині щось бовтається, значить начинка уже висохла через тривале чи неправильне зберігання. Із такого продукту багато смачного соусу зробити не вийде.
  • Сациві найчастіше використовується для приготування страв із такою ж назвою. Це може бути курка сациві, індичка, риба, м’ясо. Найпопулярніша курка. Птицю чи рибу заливають соусом та тушкують. Свинина, яловичина, баранина готується під сациві рідко, оскільки і м’ясо, і соус самі собою достатньо калорійні. Вегетаріанці можуть приготувати баклажани, цвітну капусту чи інші овочі. Звичайно, в такому випадку горіхи обсмажуються на рослинній олії, а замість курячого бульйону використовується звичайна вода. Виходить теж дуже смачно, а головне – ситно.
  • А ще сациві може бути звичайною холодною закускою, яку їдять із хлібом чи лавашем.
  • Якщо під рукою немає блендера, зробити соус можна, проте це буде більш клопітно. Горіхи потрібно якомога дрібніше перетерти через металічне сито (інколи для цього використовують і тертку) чи розкачати качалкою. Потім до них додають трохи води та перемішують, щоб соус вийшов одноріднішим. Нічого складного в цьому немає, адже саме так сациві готували століттями, коли ще не було сучасної кухонної техніки.
  • Загалом нараховується приблизно два десятки різновидів соусу. Його готують із жовтками чи борошном, із зеленню чи без неї, з різними видами оцту, з різними наборами спецій. Проте основи рецепта завжди залишаються однаковими. Це велика кількість подрібнених горіхів, обсмажених і потім тушкованих із додаванням рідини.
  • Завдяки великій кількості грецьких горіхів сациві – не тільки смачне, але й досить корисне доповнення до страв. По-перше, горіхи дуже поживні. Навіть некалорійне куряче філе з таким соусом перетворюється на ситну страву. При цьому в ядрах не міститься шкідливого жиру. Вони сприяють усуненню запалень, очищенню судин, виведенню токсинів. Сациві – джерело легкозасвоюваного білка, антиоксидантів, ряду вітамінів.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Грузинський соус “Сациві” ви зможете приготувати з грецьких горіхів, ріпчастої цибулі, часнику, курячого бульйону, вершкового масла, кориці, хмелі-сунелі, червоного меленого перцю, оцту та солі. Набір спецій може змінюватися. Детальніше про це читайте в розділі корисної інформації.

2

Наріжте цибулю кубиками. Обсмажте її до розм’якшення на вершковому маслі. Якщо його немає, можна взяти і соняшникову олію, але тільки рафіновану. Щоправда, смак тоді буде іншим, тому краще не відхилятися від рецепта.

3

Горіхи подрібніть на крихту. Найкраще для цього підходить блендер із великими лезами. Невелика підказка – крихта також виходить, якщо розкачати горіхи качалкою чи пляшкою з товстого міцного скла.

4

Цибулю також подрібніть у блендері. Намагайтеся зробити це так, щоб частина цибулі перетворилася на пюре, а частина залишилася цілою. Тоді структура готового соусу вийде злегка зернистою.

5

Додайте до горіхів цибулю, дрібно натертий часник та чайну ложку солі. Багато солі одразу не додавайте, краще спробувати готовий соус та досолювати його на смак.

6

Влийте курячий бульйон та перемішайте. Тушкуйте 15-20 хвилин. Замість бульйону можна використовувати окріп, але смак тоді буде менш насиченим.

7

Додайте всі приправи, оцет. Перемішайте та знову тушкуйте 5 хвилин. Готовому соусу дайте застигнути. У процесі застигання він ставатиме густим. Потім перекладіть у скляний посуд та зберігайте в холодильнику щільно закритим.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка