Рецепт: Соус “Песто” у класичному виконанні

  • Соус “Песто” у класичному виконанні
    Рецепт: Соус “Песто” у класичному виконанні
  • Страва на 2
  • Середній

Особливості:
  • Нарізати |
  • Збивати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Соус “Песто” у класичному виконанні

Опис рецепту
В Італії соус “Песто” заведено вважати традиційною літньою їжею. Його можна з легкістю приготувати навіть вдома, проте далеко не настільки ж просто сформувати з п’ятьох інгредієнтів досконалу суміш, яка виділяється своїм яскравим та вишуканим смаком. В Італії традиційний рецепт цієї страви люблять і знають як генуезький соус “Песто”, названий на честь своєї малої вітчизни - портового міста в квітучій Лігурії, яка славиться багатством своїх прянощів. Згідно з однією з версій, у яку все ж складно повірити, базилік став лише одним із нововведень і не входив до класичної версії соусу. До числа його предків входить середньовічна страва альята. “Родичка” сучасного песто готувалася з часнику, солі, оцту й оливкової олії, проте служила не тільки як дивовижна заправка до страви. Так, його використовували в ті часи, коли від сучасних технологій охолодження не було і сліду, щоб зберегти продукти, термін зберігання яких швидко закінчувався. Історія зберегла дату народження соусу “Песто”, а також ім’я новатора, завдяки якому весь світ сьогодні насолоджується цією стравою. Так, в 1865 році в своїй книзі “La Cuciniera Genovese” (“Генуезька кухарка”) шеф-кухар Джованні-Батиста Ратта вписав класичний рецепт заправки. У ХІХ столітті песто мав вигляд соусу-пасти, інгредієнтами для якого служили перемелені часник, голландський сир, тертий пармезан, кедрові горішки, олія і все-таки базилік. Відтоді оригінальний рецепт зазнав багатьох змін, і до наших днів сформувалася класична версія соусу, який ми усі так любимо.

Домашній соус “Песто”

Основа традиційного методу приготування страви ховається в самій назві: італійське pestare перекладають як “розминати” або “перемелювати”. Технологія насправді була трудомістка, оскільки спочатку доводилося використовувати ступку і товкачик, не маючи напохваті надзвичайно зручних комбайнів. Немало “пуристі песто” стверджують, що страва перестане бути класичною, якщо технологія модернізується з використанням кухонного комбайна чи блендера. Проте самі італійці охоче звертаються до них за допомогою, і щоб заощадити час, і щоб пошвидше змінилося забарвлення листя базиліку. Період песто триває довго - з квітня до вересня, коли збирають базилік, із свіжого листя якого і готують соус. Зазвичай він служить прекрасною заправкою для теплої пасти, картоплі, супів, піци чи для хліба.

Різновиди соусу “Песто”

Засвоївши технологію приготування генуезького рецепта, сміливо починайте експериментувати! Ми пропонуємо декілька найпопулярніших варіацій:
  • “Горіхове царство”. Якщо у вас алергія на кедрові горішки, сміливо використовуйте мигдаль, фісташки чи фундук без страху за смак страви: кожен із цих видів по-своєму поєднується з солодкою складовою базиліку.
  • Без часнику. Далеко не всім до душі смак чи запах цього інгредієнта, без якого соус зовсім не втратить своїх насичених ноток, а поєднання складових буде не менш яскравим.
  • Песто пармезаном не зіпсуєш. Не змогли віднайти пекорино сардо? Не біда - використовуйте вдвічі більше пармезану! Адже смачних інгредієнтів багато не буває.
  • Без базиліку. Вам така пропозиція видається блюзнірством? А спробуйте використати замість базиліку стільки ж молодого шпинату. Якщо ви хочете додати гострих ноток соусу, застосуйте цикорій. Ці нові інгредієнти разом із солодкуватим і маслянистим смаком волоського горіха створять неймовірне поєднання.
Експериментуйте, створюйте нові варіації, щоб спробувати весь смаковий спектр класичної страви італійської кухні. Смачного і вдалого кулінарного досвіду!

Кроки приготування рецепту з фото

1

Промийте в холодній воді листя базиліку і добре просушіть їх паперовим рушничком.

2

Ретельно роздавіть зубчики часнику і кедрові горішки в ступці з мармуру за допомогою дерев’яного товкачика доти, поки соус не почне нагадувати однорідну масу.

3

Додайте дрібку солі і непотрібнене листя базиліку. Перемішувати все необхідно легкими обертальними рухами товкачика.

4

Повторювати процедуру потрібно доти, поки базилік не виділить яскраво-зелений сік. Потім доповніть суміш тертими сирами - “Пармезаном” і “Пекорино сардо”.

5

Додайте декілька крапель фільтрованої оливкової олії й обережно перемішайте.

6

Соус готовий! Подавайте його до теплої пасти чи застосовуйте як маринад.
Пам’ятайте, що всі дії за рецептом необхідно виконувати дуже швидко, щоб листя базиліку не втратило свого насиченого кольору і не окислилося. Якщо ви вирішили приготувати соус у блендері чи в комбайні, робіть за таким же порядком, щоб аромат страви не втратив своїх неймовірних якостей.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка