Рецепт: Сорбет

  • Сорбет
    Рецепт: Сорбет
  • 5 год 25 хв.
  • Страва на 4
  • Легкий
Сорбет – охолоджений фруктовий десерт, ідеальний варіант для спекотного літнього вечора. Переважно готується з фруктів чи ягід у поєднанні з цукровим сиропом. Цей десерт спочатку з'явився як охолоджений напій, приготований із цукрового сиропу та соку ягід чи фруктів.

Особливості:
  • Варити |
  • Охолоджувати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Сорбет

Опис рецепту
  • Сорбет – охолоджений фруктовий десерт, ідеальний варіант для спекотного літнього вечора. Переважно готується з фруктів чи ягід у поєднанні з цукровим сиропом. Цей десерт спочатку з'явився як охолоджений напій, приготований із цукрового сиропу та соку ягід чи фруктів. Він використовувався як охолоджений тонізуючий напій. Пізніше він перетворився на десерт, який повністю заморожують, дещо нагадує морозиво. Сорбет, як охолоджений напій чи заморожений десерт, часто рекомендують вживати між стравами, оскільки він сприяє швидкому травленню, тому доречний між новими порціями їжі.
  • Зазвичай його готують, як описано вище. Проте інколи його готують із використанням алкоголю, поєднуючи сік фруктів, ягід, наприклад, із шампанським. Такий десерт можна приготувати для романтичного вечора або коктейльної вечірки.
  • Незважаючи на те, що цей десерт подається холодним, часто його готують і взимку, використовуючи при цьому сік апельсинів, мандаринів. Можна готувати сорбет із ківі чи, наприклад, із гранатового соку. Також практикують банановий сорбет. Це, звичайно, для любителів морозива взимку. Особисто я схиляюся до літнього варіанта. Оскільки є величезна кількість сезонних свіжих ягід та фруктів, ну і звичайно, актуальність цього десерту влітку значно більша.
  • Використовуючи свіжі сезонні фрукти та ягоди, ми отримуємо не лише смачний, а й дуже вітамінізований десерт. Так би мовити, збагачуємо свій організм вітамінами, при цьому використовуючи різноманітні способи.
  • Найбільше мені подобається готувати сорбет із ягід. Сьогодні я пропоную зготувати десерт із малини.
  • Малинові десерти завжди ніжні, ароматні та з особливою кислинкою. Щоб приготувати будь-яку страву, я завжди мотивую себе її корисними властивостями. От як, наприклад, із малиною. Ця цінна та вишукана ягода дуже корисна для нашого організму. При заморожуванні зберігається більшість її корисних властивостей. Малина багата на вітаміни, у собі містить магній, кальцій, фосфор та інші. Тому дуже корисна вона для серцево-судинної та нервової системи. Часте вживання малини сприяє боротьбі з бактеріями та вірусами. Також малина позитивно впливає на шкіру та покращує її стан і колір, тому жінки повинні звернути на неї особливу увагу.
  • Ну і крім всієї користі, малинка - надзвичайно смачна та пахуча ягода. Її аромат не сплутати ні з чим. Цю ягоду насамперед за її аромат полюбляють всі: і дорослі, і діти. А дітки особливо, з-поміж інших смаків завжди чомусь обирають малиновий.
  • Цей десерт, до речі, можна використати цілеспрямовано для тих, хто не бажає наповнювати свій організм свіжими ягодами. Переважно це стосується діток. Важко пояснити чи переконати, що влітку необхідно наситити організм вітамінами зі свіжих фруктів. Вони зазвичай їдять лише те, що їм смакує. Тому часто буває, що ягоди у свіжому вигляді вони не хочуть їсти. Але якщо їх замаскувати у десерт?.. Усі діти люблять десерти. А якщо він ще й схожий на морозиво... Думаю, це безпрограшний варіант. Основне - це слідкувати за порцією такого холодного десерту, щоб не нашкодити горлу.
  • Ну що ж, давайте приготуємо цей малиновий сорбет!

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для початку приготуємо цукровий сироп. Починаємо саме з цього, оскільки для використання він нам потрібен охолоджений. У каструлю насипаємо 4-5 столових ложок цукру. Тут, до речі, вже за особистим вподобанням. Хто хоче більш солодке, дає більше цукру, і навпаки. Наведена порція буде помірною. Вливаємо до цукру 500 мл води та ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння та проварюємо 7-10 хвилин. Знімаємо з вогню і ставимо у холодне місце охолоджуватися.

2

Ягоди свіжої малини збиваємо блендером. Якщо ви використовуєте заморожену ягоду, то попередньо її розморозьте. Дайте їй самостійно розморозитися і не занурюйте у воду.

3

Отриману малинову масу нам необхідно звільнити від кісточок. Для цього ми обираємо дрібне сито і перетираємо всю м’якоть малини через нього. Тут також можна застосувати варіант із соковижималкою. Вона також вичавить тільки сік та м’якоть малини, відділивши кісточки.
У результаті ми отримали малиновий густий сік.

4

Отриманий сік-пюре з малини змішуємо із вже охолодженим сиропом. Ретельно перемішуємо.

5

Обираємо пластикову форму, яку можна помістити в морозильну камеру. Заливаємо туди нашу рідину та ставимо в морозилку.

6

Для того щоб сорбет мав рівномірну консистенцію, його необхідно кожні півгодини помішувати протягом кількох годин. Можна це помішування замінити збиванням блендером. Особисто я так практикувала. Загалом для повної готовності необхідно годин п’ять.
Тому подбати про десерт треба заздалегідь. Якщо плануєте подавати ввечері, то приготуйте вранці.

7

Ну от і все. Час минув, і ми можемо куштувати малиновий сорбет. Якщо його структура більш м'яка, то його можна сміливо набирати за допомогою столової ложки або спеціальної для накладання морозива. Якщо ж сорбет абсолютно заморожений, можна накладати його, зішкрябуючи ножем, найкраще підійде ніж-пилка.
Подаємо у креманках. За бажанням можна доповнити ягодами та фруктами за смаком. Основне - накладати треба швидко та подавати на стіл, оскільки сорбет почне танути та втрачати свій привабливий вигляд десерту! Смачного!

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка