Рецепт: Секрети правильного приготування спагеті

  • Рецепт: Секрети правильного приготування спагеті

Рецепт: Секрети правильного приготування спагеті

Напевно, не знайдеться жодної людини, яка б хоч раз у своєму житті не скуштувала чи не спробувала приготувати спагеті. Рецепт цих тонких (2 мм у діаметрі) довгих (приблизно 15 см) виробів, які у нас називають макаронами, вперше був використаний у 1842 році в Неаполі (Італія). Кулінари довго мудрувати над назвою не стали: помітили візуальну схожість зі шпагатом і назвали їх spaghetti.

До речі, самі італійці настільки люблять готувати спагеті, що навіть створили музей, присвячений пасті. Він розташований у Римі. Якщо вам пощастить хоча б одного разу відвідати його, захопіть із собою великий блокнот і ручку, адже там міститься більше 600 рецептів приготування різних смачних видів пасти, приправ та соусів до них, а також фото спагеті і картини художників, яких надихнула ця тема.

Як правильно готувати спагеті: враховуємо склад, користь, шкоду

Щоб приготувати справжню смачну італійську пасту, беруть борошно із твердих сортів пшениці. Ця страва містить багато клітковини, вітамін В1, а також вуглеводи, що дозволяє назвати спагеті низькокалорійними. Крім того, вони допомогають людині підтримувати оптимальну вагу.

До речі, до складу страви входить триптофан – амінокислота, яка здатна нормалізувати сон, подолати депресію та перетворитися на серотонін – гормон хорошого настрою. Також допомогають організму клітковина і вуглеводи. Вони нормалізують рівень холестерину в крові, тим самим знижуючи ризик захворювань серцево-судинної системи.

Щодо шкоди від цієї страви, то від дійсно якісної продукції її практично немає. Хіба що ви будете їсти спагеті з жирним соусом та сиром декілька разів на день. Ваша фігура не простить вам такої легковажності! До речі, суттєвого збільшення ваги можна чекати і від низькосортних спагеті, які пробують приготувати зі звичайного борошна і склоподібної пшениці. Дієтологи одноголосно рекомендують не споживати страву, приготовану з неякісних продуктів.

Правильне подавання на стіл італійських спагеті

Тепер, коли ви маєте у розпорядженні готові вироби, можна приступати до їхнього подавання на стіл та смакування. Але при цьому майте на увазі, що:

  • зварена страва дуже швидко застигає, тому доцільно використовувати нагріту тарілку для подавання;
  • рецепти спагеті з фото демонструють, що накладати потрібно спеціальними щипцями, високо піднімаючи. Якщо у вас немає такого інструмента, скористайтеся двома виделками;
  • найчастіше страву поливають соусом уже в порційній тарілці (якщо рецепт не прописує інших дій);
  • їсти ці довгі вироби потрібно так: намотувати пасту на виделку, а потім відправляти щільний клубочок у рот. Використання ножа чи розрізання їх виделкою вважається моветоном;
  • згідно з рекомендаціями рецептів, спагеті потрібно обов’язково споживати з підігрітим соусом у спеціальному посуді, навіть якщо це звичайний магазинний кетчуп;
  • подавати спагеті як гарнір до м’яса – велика помилка, на яку вказує багато рецептів.

Потрібно відзначити, що часто такі довгі тонкі спагеті готують не тільки як самостійну страву. Досить популярні рецепти, за якими вони запікаються із соусом у духовці. Якщо ви також вирішили спробувати таку страву, врахуйте, що в такому випадку час варіння виробів потрібно скоротити наполовину.

Як варити смачні італійські спагеті за 5 кроків: вчимося готувати за детальним рецептом із фото

Кроки приготування рецепту з фото

1

Візьміть велику каструлю (дуже бажано, щоб вона була з товстим дном), налийте у неї води з розрахунку 1 л на 100 г спагеті і поставте на вогонь. Можна налити навіть більше рідини. Так вироби не злипнуться під час варіння. Після того як вода закипить, додайте морської чи кухонної солі (10 г на 100 г пасти).
Визначити, скільки спагеті потрібно приготувати на гарнір без рецепта, досить просто. Виходити необхідно з того, що 100 г сухих виробів цілком достатньо для двох порцій. Не забувайте і про те, що при варінні вони збільшуються до 3 разів у вазі.

2

Опустіть спагеті в окріп. Якщо ширина і висота каструлі не дозволять їх занурити у воду повністю, спробуйте приготувати за допомогою одного з двох способів:
Поламайте вироби навпіл та киньте в окріп.
Відправте їх до каструлі в цілому вигляді, а потім, у міру їхнього пом’якшення, натискайте на тверду частину і поступово занурюйте у воду.

3

Щойно вони повністю зануряться у воду, зробіть вогонь меншим. Вода повинна активно кипіти, але не пінитися. Не забувайте час від часу помішувати вміст каструлі. Для цього використовуйте дерев’яну ложку. Накривати ємкість кришкою не потрібно.
Невеличка хитрість: щоб правильно приготувати смачну італійську пасту, додайте в каструлю зі спагеті, які киплять, трохи олії (бажано оливкової). Цією порадою користується багато кулінарів, аби уникнути злипання виробів і зварити прекрасну страву.

4

Варити спагеті потрібно стільки часу, скільки вказано на упаковці. Але за дві хвилини до закінчення прогнозованого строку неодмінно перевірте, скільки їх необхідно ще готувати. Для цього витягніть декілька макаронних смужок та спробуйте їх. Якщо вони виявляться надто твердими, продовжуйте варити ще декілька хвилин, потім знову зніміть пробу.
Майте на увазі: щоб приготувати найсмачніші вироби, необхідно варити їх до стану “на зубок” (трішки твердуваті, пружні, з тонкою білою крапочкою за рецептом).

5

Відкиньте спагеті на друшляк і дайте їм стекти. Трьох хвилин для цього буде цілком достатньо. Неодмінно збережіть склянку води, в якій вони варилися. Це на випадок, якщо при змішуванні пасти з соусом страві не буде вистачати вологи.
Знайте, що, згідно з багатьма рецептами, промивати спагеті потрібно тільки в крайньому разі: якщо ви їх переварили чи вони злиплися (що відбувається, якщо варити неякісні вироби). Також схожі маніпуляції дозволені, якщо перед вами стоїть мета приготувати з цим продуктом холодний салат.

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка