Рецепт: Сациві з курятини

  • Сациві з курятини
    Рецепт: Сациві з курятини
  • 1 год 20 хв.
  • Страва на 3
  • Середній
Домашня птиця, приготована під соусом “Сациві” – ніжна страва з приємним горіховим присмаком. Це класичний рецепт кухні Грузії.

Особливості:
  • Варити |
  • Смажити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Сациві з курятини

Опис рецепту
  • Сациві – це назва традиційного соусу грузинської кухні на основі волоських горіхів. Так само називають і різноманітні страви з цим соусом. Найчастіше готується сациві з куркою. Його можна робити також з індичатини, гусятини, баранини, інших видів м’яса. Існують навіть рецепти з рибою та вегетаріанські з овочами. Проте найпопулярніший саме рецепт із куркою.
  • Обов’язковий компонент соусу – зелень. У Грузії зазвичай використовується кінза. Ви можете взяти також петрушку, кріп у пропорціях на свій смак.
  • Гостроти страві допоможе надати суха аджика – ще одна традиційна кавказька приправа.
  • Соус повинен вийти густим. При недостатній кількості волоських горіхів для загущення використовується пшеничне борошно чи яєчні жовтки. Я віддаю перевагу пшеничному борошну. Його потрібно заздалегідь обсмажити на вершковому маслі до кремового кольору, а потім розвести гарячим бульйоном і додати в соус. Сире борошно додавати не потрібно, від нього страва отримує специфічний присмак.
  • Не існує точного рецепта із суворими пропорціями горіхів та спецій. Тому у всіх господинь соус має якісь свої особливості смаку. Хтось любить додавати побільше гострих спецій, а комусь подобається виражений горіховий смак.
  • Додавати до сациві якийсь гарнір не заведено. Це самостійна страва чи закуска. При поданні можна посипати її зеленню, гранатовими зернами.
  • Не розбавляйте соус бульйоном, що кипить. Рідина повинна бути гарячою, але не доведеною до кипіння.
  • Перед змішуванням із соусом курку можна залишити на кістки або відділити м’ясо і нарізати його на невеликі шматочки. На смакові якості це не впливає жодним чином, уся справа тільки в естетиці. Подавайте страву так, як вам більше подобається – обидва варіанти вважаються правильними.
  • Купуючи очищені волоські горіхи, не беріть висохлі та зморщені ядра. Вони несмачні, гіркі та практично не містять олії. Чим молодші горіхи, тим вони смачніші та корисніші. Урожай з’являється в продажу в жовтні. Саме в цей час і рекомендується купувати горіхи.
  • З овочів для сациві використовується тільки цибуля і часник. Жодні помідори, томатна паста, баклажани не додаються. За бажанням поставте тарілку з нарізаними овочами чи салатом на стіл окремо.
  • У цьому рецепті використовуються курячі гомілки. Проте сациві готується і з інших частин птиці. Головне, щоб вони були достатньо жирними. Наприклад, грудинка сама собою практично не містить жиру і виходить сухуватою. Тому її потрібно готувати разом із жирнішими частинами, наприклад із бедрами чи четвертинками.

Кроки приготування рецепту з фото

1

(Рус) Для приготовления сациви нам понадобятся куриные голени, грецкие орехи, репчатый лук, чеснок, зелень, растительное или сливочное масло, яблочный уксус (может заменяться лимонным соком), красный молотый перец, черный молотый перец, соль, смесь хмели-сунели или другие ароматные травы.

2

(Рус) Куриные голены промойте, залейте холодной водой. После закипания проварите их 2-3 минуты, слейте воду. Теперь влейте свежей воды и варите уже полчаса после закипания. Такое приготовление на «второй» воде позволяет очистить бульон и сделать его менее мутным. Также этот метод приготовления позволяет избавиться от значительной части шлаков, присутствующих в выращенных промышленным методом курах.

3

(Рус) Отваренную курицу обжарьте на растительном или сливочном масле, чтобы куски слегка подрумянились.

4

(Рус) Орехи растолките в мелкую крошку с помощью скалки, ступки или блендера. Чем мельче будет крошка, тем лучше. Конечно, лучше всего использовать блендер. В нем орехи измельчаются так, что с них начинает выделяться масло. Оно способствует загустению соуса.

5

(Рус) Лук нарежьте мелким кубиком. Обжарьте на растительном масле, пока лук не станет полупрозрачным.

6

(Рус) Выложите в чашу обжаренный лук. Добавьте измельченные орехи, зелень, пропущенный через пресс чеснок, соль и специи. Влейте немного горячего бульона из курицы.

7

(Рус) Пюрируйте все с помощью блендера.

8

(Рус) Переложите пюре в кастрюлю. Влейте 500 мл горячего (но только не кипящего) бульона. Его нужно предварительно процедить через самое мелкое сито или сложенную несколько раз марлю. После курицы бульон довольно мутный, а нужно получить чистый. Подливайте жидкость небольшими порциями, после каждой перемешивая соус. Так в нем не будет комочков.

9

(Рус) Добавьте щепотку черного молотого перца, уксус. Доведите соус до кипения. Если нужно, добавьте соли по вкусу.

10

(Рус) Выложите курицу в глубокую миску и залейте соусом. Оставьте до остывания. Это блюдо принято подавать холодным, хотя при желании можно сделать и горячую подачу. Курица перед заливкой соусом либо остается целой, либо мясо отделяется от костей и нарезается на куски. Пока курица охлаждается, она равномерно пропитывается соусом, становясь более сочной и ароматной.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка