Рецепт: Салат вінегрет

  • Салат вінегрет
    Рецепт: Салат вінегрет
  • 1 година
  • Страва на 4
  • Середній
Вінегрет можна сміливо назвати одним із найпопулярніших вітчизняних салатів. Ще з часів СРСР він стабільно з’являється на святкових та повсякденних обідніх столах.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Салат вінегрет

Опис рецепту
  • Згідно з Вільямом Похлєбкіним (один із найвідоміших спеціалістів із російської кухні), у справжній вінегрет потрібно додавати варене січене яйце. Це один із різновидів рецепта.
  • Що ще можна додавати в цей салат? Найчастіше використовуються яблука, оселедець, консервовані гриби. Яблука повинні бути твердими, кислуватими. М’які та солодкі фрукти зовсім не підходять. Їх нарізають кубиками, збризкують оцтом, щоб уникнути потемніння. Якщо використовується оселедець, потрібно трохи збільшити кількість цибулі та картоплі. Згідно з Похлєбкіним, оселедець потрібно заздалегідь вимочити в молоці. Мариновані гриби потрібно промити та нарізати кубиком. Також у салат можна додавати квашену капусту. Інші варіанти – з горошком, вареною квасолею, брусницею, морською капустою, навіть із відвареним м’ясом. Проте базовий рецепт містить у собі моркву, цибулю, буряк, картоплю, солоні огірки та заправку.
  • Через свій склад вінегрет відноситься до швидкопсувних продуктів. Він повинен зберігатися тільки в холодильнику, але не довше ніж добу. При тривалішому зберіганні можливі кишкові розлади. Тому вінегрет краще готувати невеликими порціями, щоб насолоджуватися смаком свіжого, а не прокислого салату.
  • Не змішуйте теплі інгредієнти з холодними. Переконайтеся спочатку, що всі овочі повністю застигли. Готуючи салат з овочами, що не застигли, ви погіршуєте його смак та скорочуєте час зберігання.
  • Є два основні варіанти заправки. Перша – це олія, оцет, сіль та перець. До другої входить ще й гірчиця.
  • Не готуйте салат в алюмінієвому посуді. Через високий вміст кислоти почнеться реакція з металом, який виділятиме шкідливі речовини. Посуд із нержавіючої сталі також краще не брати. Використовуйте емальований, фарфоровий, пластиковий посуд.
  • Для насиченішого смаку буряк не відварюють, а запікають. А щоб отримати яскравіше бурякове забарвлення салату, коренеплід варять із додаванням столової ложки оцту та декількох дрібок солі.
  • Якихось конкретних пропорцій продуктів для вінегрету не існує. Хтось додає більше буряка, хтось більше огірків та картоплі. Кому як подобається. Важливо, щоб смак одного продукту не виділявся серед інших, а всі вони гармонійно доповнювали один одного.
  • Заправка не повинна бути дуже кислою та гострою. Її завдання – зробити смак доволі прісних овочів яскравішим. Крім простої заправки з оцтом та соняшникової олії, ви можете поекспериментувати з майонезом, подрібненими каперсами, оливками. Сметаною заправляти салат не варто. Вона не дуже добре поєднується з солоними огірками, можливі розлади травлення.
  • Вінегрет подають і як окремий салат, і як гарнір. Традиційно це оселедець, але також їсти вінегрет можна і з грибами, м’ясом, смаженими яйцями.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування вінегрету вам потрібна картопля, морква, буряк, цибуля, зелений горошок, солоні огірки. Для заправки підготуйте оцет, соняшникову олію, сіль та перець.

2

Моркву, буряк та картоплю відваріть у мундирі. Для цього спочатку вимийте їх, не залишаючи на шкірці слідів землі. Якщо бруд не відмивається, скористайтеся ганчіркою. Чисті коренеплоди залийте водою та поставте варитися. Як тільки вони стануть м’якими (будуть легко проштрикуватися ножем у найширшому місці), злийте воду та залиште коренеплоди застигати. Заливати їх холодною водою для пришвидшення цього процесу не варто. Овочі вбиратимуть рідину, що погано відбивається на смаку та консистенції салату. Також можна картоплю, моркву та буряк загорнути в фольгу і запекти. Але теплову обробку вони в будь-якому випадку повинні проходити в шкірці.

3

Застиглі овочі очистіть, наріжте кубиками. Невеликий нюанс – буряк потрібно нарізати окремо, полити рослинною олією та перемішати. Жир вкриє шматочки буряка і не дасть йому зафарбовувати інші інгредієнти своїм яскравим соком.

4

Картоплю та моркву також наріжте кубиком.

5

Цибулю подрібніть кубиком. Спробуйте її на смак. Якщо цибуля гірчить, варто пом’якшити її смак. Для цього залийте подрібнений овоч окропом, додайте столову ложку оцту та залиште на 20 хвилин. Після цього промийте та обсушіть.

6

Огірки наріжте кубиком. Усі інгредієнти повинні бути подрібнені шматочками однакової форми. Обов’язково злийте розсіл, що виділився. Не потрібно додавати в салат зайву рідину, це пришвидшує його псування.

7

Тепер, коли всі продукти підготовлені, поєднайте їх разом. Додайте зелений горошок. Якщо він консервований, також ретельно злийте з нього всю рідину.

8

Приготуйте заправку з оцту, олії, солі та перцю. Влийте її в салат та ретельно перемішайте. Заправка повинна не осісти на дно, а рівномірно просочити всі продукти. Для цього найкраще використовувати широкий посуд, у якому салат зручно перемішувати.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка