Рецепт: Рогалики

  • Рогалики
    Рецепт: Рогалики
  • 1 год. 15 хв.
  • Страва на 2
  • Середній
Рогалики – вироби з пісочного, дріжджового, листкового тіста з різноманітними начинками. Назву отримали завдяки специфічній формі із загостреними краями, схожими на роги.

Особливості:
  • Випікати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Рогалики

Опис рецепту
  • Для начинки можна використовувати не тільки шоколад, але і варення, джем, ягоди, шматочки фруктів, солодкий сир, горіхи з медом тощо. Є навіть варіанти з солоними начинками. Головна умова – начинка повинна бути густою, щоб не розтікалася. Якщо у вас є рідке варення, його можна уварити, щоб зайва рідина випарувалася.
  • Можливо, вам буде цікаво, як же з’явилися настільки добре відомі та улюблені рогалики? За однією з версій, вперше їх спекли в XVII столітті, після того як від турків була звільнена фортеця Буда. А класична форма рогалика нагадує не що інше, як турецький півмісяць. Однак це лише припущення, адже вироби з тіста в формі рогаликів були відомі і раніше.
  • Не потрібно плутати рогалики та круасани. По-перше, відома французька випічка може готуватися тільки із листкового тіста. Тісто для рогаликів може бути будь-яким – листковим, пісочним, дріжджовим.
  • Для прикрашення рогалика не обов’язково використовувати цукрову пудру. Якщо перед випіканням змастити поверхню виробів збитим жовтком, вона вийде яскраво-жовтою та блискучою. Для посипки можна взяти мак, кунжут, а для солоних виробів – різноманітні прянощі, ароматні трави.
  • Вироби без яскраво вираженого смаку (наприклад, із прісного тіста з сиром) можуть бути подані як булочки. Їх їдять, намазуючи джемом чи маслом. Маленькі солоні вироби будуть непоганою закускою перед поданням основних страв.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування рогаликів візьміть пшеничне борошно, молоко, вершкове масло чи маргарин, шоколад, цукор, цукрову пудру, сіль, соду та оцет. Вказана тут кількість інгредієнтів розрахована на порцію з вісьмох рогаликів. Якщо ви хочете приготувати їх більше, відповідно, збільшуйте кількість усіх компонентів.

2

Масло чи маргарин (я використовую масло) розтопіть так, щоб частина шматочків ще залишалася цілою. Врахуйте, що з маргарином тісто виходить дещо більш розсипчастим, а з маслом – щільнішим.

3

Перемішайте цукор із розтопленим маслом так, щоб вийшла однорідна маса.

4

Додайте молоко, сіль. Соду погасіть оцтом і вилийте до інших інгредієнтів. Маса одразу ж почне пінитися в результаті реакції, під час якої виділяється вуглекислий газ.

5

Тепер перемішайте все.

6

Всипте половину борошна. Одразу все борошно всипати не потрібно, щоб не зробити тісто надто щільним. Зручніше контролювати щільність, підсипаючи борошно поступово. Якщо борошна буде багато, тісто почне стягуватися при розкачуванні та залишиться твердим.

7

Перемішайте до отримання грудкуватої маси.

8

Тепер підсипайте борошно порціями, замішуючи м’яке тісто. За консистенцією воно повинне нагадувати пісочне – м’яке, на дотик злегка жирнувате та пластичне. Як тільки буде досягнута така консистенція, борошна більше не підсипайте. Можливо, його знадобиться трохи менше чи більше, ніж вказано в рецепті. Це уже регулюйте самі. Готове тісто загорніть у пакет та поставте в холодильник на півгодини. Під дією холоду воно стане пластичнішим.

9

Кульку тіста розкачайте в коло. Його товщина не повинна перевищувати 1-2 мм. Але і надто тонко тісто теж не розкачуйте, щоб воно не рвалося. Коло не обов’язково має бути ідеальним, просто намагайтеся робити лист тіста максимально наближеним до цієї форми. Я віддаю перевагу розкачуванню тіста на аркуші пергаментного паперу. Це зручно, адже на цей же папір можна перекласти уже сформовані рогалики та перекласти їх на деко для випікання.

10

Розріжте тісто на 8 рівних сегментів. Спочатку розріжте коло на чотири частини, а потім кожну з них навпіл.

11

Викладіть на широкий край трикутника шматочок шоколаду. Якщо тісто ще товсте, розкачайте трикутник перед цим качалкою.

12

Загорніть краї тіста до начинки, як показано на фотографії. Ця маленька хитрість не дозволить начинці витікати. Хоча цей крок можна і пропустити, якщо вам подобаються рогалики звичної форми.

13

Загорніть рогалик, рухаючись від широкого краю до гострого. Краї трохи приплюсніть. Якщо начинка м’яка, загорніть краї, щоб вийшла форма напівмісяця.

14

У вас вийде 8 заготовок приблизно однакового розміру.

15

Викладіть рогалики на деко швом донизу. Якщо ви не використовуєте пергаментний папір, обов’язково змастіть деко маслом, щоб вироби не підгоряли. Випікайте 25-30 хвилин, до підрум’янювання. Нагрівання виставте на 180 градусів. Стежте за тим, щоб випічка не підгоряла. Якщо підгоряє, поставте внизу невелику каструльку з водою. Пар допоможе нагрівати вироби рівномірніше.

16

Дайте рогаликам застигнути, після чого посипте їх цукровою пудрою. Не посипайте нею вироби, поки вони гарячі, інакше пудра просто розтане.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка