Рецепт: Пхалі зі шпинату

  • Пхалі зі шпинату
    Рецепт: Пхалі зі шпинату
  • 35 хвилин
  • Страва на 1
  • Легкий

Пхалі — королева грузинських закусок. Готують її з різних інгредієнтів. Ми в цей раз приготуємо шпинатне пхалі з гранатовим соком.



Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Пхалі зі шпинату

Опис рецепту

Корисна інформація:

  • Готувати пхалі зі шпинату можна цілий рік. Літній свіжий шпинат потрібно промити, а потім варити в киплячій воді 3–4 хвилини. Далі слід промити холодною водою. Різкий перепад температур ніби «запечатує» яскравий зелений колір. Заморожене листя не потрібно розморожувати, промивати теплою водою для відтавання. Усе це лише погіршує смакові якості. Відразу ж, разом із льодом викладайте шпинат у киплячу воду і варіть 5–7 хвилин. До речі, влітку ви цілком можете заготовлювати зелень самостійно на цілий рік. Просто наріжте промите листя соломкою шириною близько 1 см, складіть у герметичну упаковку і зберігайте в морозильній камері. Взимку заморожений шпинат у магазині досить недешевий, і такі домашні заготовки допоможуть вам істотно заощадити.
  • Оскільки шпинат — рослина ніжна, його не можна просто мити руками. Листя від цього мнеться й темніє. Слід замочити листя в холодній воді на кілька хвилин, потім промити під струменем проточної води. Так повторити кілька разів.
  • Цікавий факт з історії цієї закуски. У XIX столітті в Тифлісі значно збільшилася кількість російськомовних туристів. Вони вирішили, що слово «пхалі» звучить вельми неблагозвучно. Тому було вирішено змінити назву на «мхали». Щоправда потім усе стало на свої місця.
  • Обов’язковою складовою пхалі є кислий сік. Традиційно в Грузії для цього використовували гранат. Тепер же для кислого присмаку використовують і лимонний сік, і навіть яблучний оцет.
  • І як взагалі можна уявити пхалі без гострого смаку? Грузинська кухня не була б грузинською без різних приправ і ароматних трав. Тому закуску готують із додаванням кінзи, коріандру, хмелі-сунелі, перцю, часнику, цибулі. Якщо вам подобаються якісь інші приправи, обов’язково використовуйте їх.
  • Взагалі ж шпинатові пхалі — лише один із варіантів цього чудового рецепту родом із Кавказу. Для цієї закуски може використовуватися практично будь-який овоч або зелень: капуста, кропива, буряк, бадилля редиски. Є навіть рецепти з м’ясом і рибою, хоча вони набагато менш поширені. Словом, усе що завгодно може бути ретельно подрібнене й перетворене в акуратні кульки.
  • пхалі прийнято подавати на стіл як закуску до м’яса. Є два основні варіанти подачі — гіркою в салатник, або у вигляді маленьких котлеток. Для святкової трапези в котлетки продавлюють невеликі поглиблення, у які викладають гранатові зерна і вливають трохи горіхової олії. За бажанням можна і просто намастити закуску на хліб із маслом — буде і смачно, і корисно.
  • У самій Грузії є кілька регіональних різновидів рецептів. У Гурії пхалі готують із вареного рису. У Хевсуреті для основи використовують велику кількість різних трав. Є і страва під назвою «пхаліулі» — її готують так само, але не з одного, а з декількох інгредієнтів. Наприклад, це може бути буряк, цибуля й капуста. Так можна швидко приготувати цілий набір закусок. А для вегетаріанців це ще й повноцінна страва, на зразок овочевих котлет.

Покрокове приготування страви з фото

1

Для приготування пхалі вам знадобиться шпинат (свіжий або заморожений, у мене другий варіант), волоські горіхи, гранат (зерна та сік), часник, сіль і перець. Гранатовий сік можна замінити яблучним оцтом, лимонним соком або іншою кислою рідиною. Але звичайний столовий оцет не підійде через занадто різкий смак.

2

Оскільки я готував пхалі не влітку, шпинат вдалося дістати тільки заморожений. Смак у нього не відрізняється від свіжого, оскільки заморозка дозволяє зберегти основну частину корисних речовин. Кубики замороженого шпинату потрібно відразу ж кинути в киплячу воду і варити 5–7 хвилин. Цього буде цілком достатньо, щоби листочки стали м’якими. Шпинат — дуже ніжна зелень, і тривала теплова обробка йому протипоказана.

3

Злийте окріп і промийте шпинат холодною водою. Потім ретельно відіжміть листочки, щоби видалити всю зайву вологу.

4

Подрібніть шпинат у блендері. Якщо його немає, усі інгредієнти потрібно пропустити кілька разів через м’ясорубку, щоби вийшла одноманітна маса. Або ж просто постарайтеся нарізати всі продукти якомога дрібніше. Але я вважаю, що блендер або м’ясорубка у вас точно знайдуться.

5

Додайте часник, спеції, сіль, кислий сік і збийте все ще раз. Якщо консистенція виходить недостатньо пластичною, додайте трохи води або рослинної олії.

6

З отриманої основи скачайте невеликі кульки і трохи приплюсніть їх. Змастіть руки рослинною олією, щоби шпинатна маса не прилипала до них.

7

На середину кожної кульки викладіть гранатові зернята. Ось і все, закуска готова. Залишилося тільки красиво викласти її на тарілку й подавати на стіл.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка