Рецепт: Пісне печиво

  • Пісне печиво
    Рецепт: Пісне печиво
  • 35 хв.
  • Страва на 6
  • Легкий
Наступив час посту, а посмакувати печивом все ж таки хочеться? Ось і приготуйте його. Не потрібно думати, що без здоби смачна випічка аж ніяк не вийде. Зовсім ні – правильно приготовлена, здобній вона ні в чому не поступатиметься.

Особливості:
  • Випікати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Пісне печиво

Опис рецепту
  • Готуючи пісне печиво, ви не маєте можливості використовувати різну здобу (молоко, масло, яйця). Але просто відмовитися від цих продуктів недостатньо – їх потрібно чимось замінити. Найзвичніший замінник коров’ячого масла – пісне масло. Але це ще далеко не все. Багато корисного жиру міститься в волоських та інших горіхах, кунжуті.
  • Вершкове масло також замінюють яблучним, банановим пюре. Розтовчені банани не тільки надають печиву смаку та аромату, але і допомагають тісту трохи піднятися. Спростити приготування можна, взявши готове пюре для дитячого харчування. Із рослинних компонентів готують багато видів маргарину (уважно вивчайте список інгредієнтів на упаковці). У магазинах для веганів можна знайти різні маслозамінники.
  • Замість звичайного коров’ячого молока використовуйте соки, солодкі сиропи. У магазинах для вегетаріанців ви знайдете і соєве молоко.
  • Яйця замінюються пісним майонезом, розведеним у воді крохмалем, кунжутною пастою. Є і спеціальні добавки для веганів. Наприклад, це може бути суміш крохмалю, борошна різних рослин та розпушувача. Але я в пісній випічці прекрасно обходжуся і без будь-яких замінників яєць. Просто не додаю їх, і все.
  • Ще один важливий інгредієнт для пісної випічки – шоколад. Споконвічно це саме рослинний продукт. Під час посту в супермаркетах з’являються плитки шоколаду, на яких спеціально вказують, що він не містить компонентів тваринного походження. Але якщо ви прочитаєте склад звичайного шоколаду, то побачите, що багато його видів і так вегетаріанські, навіть без спеціальних позначок. У шоколаді міститься багато жиру, вітамінів. Тому значення цього продукту для пісної солодкої випічки недооцінювати не варто.
  • Крім відсутності здоби, більше немає жодних обмежень у продуктів для печива. Воно може бути приготоване з родзинками, горіхами, сухофруктами, цукатами, варенням, маком. Якщо коротко, то додавайте все, що вам хочеться (чи що віднайдеться в холодильнику).

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для цієї пісної випічки вам знадобиться борошно, мед, мандарини, цукор чи пудра, сода та пісне масло. Тут описаний один із найпростіших рецептів пісного печива. Про інші варіанти ви можете прочитати, заглянувши у розділ корисної інформації.

2

Із мандаринів вичавіть сік. Спочатку я хотів використовувати апельсиновий сік, але потім вирішив спробувати інші цитрусові. І вийшло також дуже смачно. Мандарини у мене грузинські, з приємним кислим присмаком. Саме такі раніше щороку були частиною новорічних подарунків під ялинкою для дітей. Загалом підійде сік будь-яких апельсинів чи мандаринів, а ось сорт уже вибирайте на власний розсуд. Оскільки соковитискача у мене немає, я замінив його звичайним металічним ситом. Перетер через нього мандаринові часточки, потім процідив рідину, що виділилася. Хоча маленькі часточки м’якоті в цій випічці також зовсім не завадять.

3

Мед змішайте з цукром. Поставте їх на водяну баню, розтопіть. Напевно, ви чули про те, що при нагріванні з меду звітрюються всі корисні речовини і він навіть стає шкідливим. Але щодо цього ще сперечаються дослідники. Одразу ж варто відзначити, що при нетривалому нагріванні шкідливі речовини не встигають утворитися в такій кількості, щоб нашкодити здоров’ю. Існує немало видів випічки з медом, яка упродовж століть уже стала традиційною. Мед із цією метою використовується у багатьох країнах, тому не варто боятися його.

4

Отже, отриманому солодкому сиропу дайте застигнути. Додайте до нього мандариновий сік, пісну олію (тільки рафіновану, щоб не зіпсувати смак випічки).

5

Рідка основа готова, і настав час додавати до неї сипкі інгредієнти. Борошно просійте та всипте його в миску разом із содою, маленькою дрібкою солі. Сіль необхідна тільки для посилення смаку, тому додають її зовсім трохи.

6

Вимісіть тягуче тісто. За консистенцією воно має вийти таким, що повільно стікає з ложки.

7

Викладіть тісто на деко. Із такою масою найзручніше працювати кондитерським шприцом чи мішком. Але якщо у вас його немає, візьміть звичайну чайну ложку, змочіть її пісною олією. Зачерпуйте нею тісто та викладайте, надаючи заготовкам круглої форми. А ще корисним помічником може стати великий шприц. Обріжте з нього кінчик, набирайте тесто та вичавлюйте на деко. Так можна точно відміряти порції тіста та надавати їм необхідної форми.

8

Готуйте печиво 10-15 хвилин. Виставте нагрівання на рівні 180 градусів. Готовність визначається за зовнішнім виглядом. Витягайте деко після підрум’янювання виробів.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка