Рецепт: Пиріжки з капустою

  • Пиріжки з капустою
    Рецепт: Пиріжки з капустою
  • 2 год 30 хв.
  • Страва на 11
  • Середній
Пиріжки з капустою за представленим нижче рецептом можна приготувати, витративши мінімум фінансових коштів, а виходять вони смачними та пухкими.

Особливості:
  • Нарізати |
  • Смажити |
  • Тушкувати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Пиріжки з капустою

Опис рецепту
  • Цей рецепт універсальний, оскільки після ліплення пиріжків у вас залишається вибір у способі їхнього приготування — можна всю порцію чи її частину або смажити на сковорідці, або спекти в духовці. Вибір залишається тільки за вами.
  • Якщо ви вирішили спекти пиріжки, тоді їх перед відправленням у духовку необхідно змастити жовтком. Завдяки йому готові вироби будуть рум’яними.
  • Тісто універсальне настільки, що можна з одної його половини зробити пиріжки з капустою, а з іншої половини наліпити солодких.
  • Пиріжки з капустою дуже добрі тим, що їх досить зручно брати з собою в дорогу, на роботу чи пікнік. У домашніх умовах їх подають до різноманітних супів і борщів замість хліба. Також пиріжки з капустою прекрасно підходять для швидкої перекуски.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування пиріжків із капустою нам знадобиться пшеничне борошно, рослинна олія, капуста, цибуля, томатна паста, сухі дріжджі, звичайна питна вода, цукор, сіль та трошки чорного меленого перчику. Із цієї кількості продуктів у мене вийшло 33 невеликих пиріжки.

2

Поєднуємо звичайну питну воду з цукром та рослинною олією (300 мл). Закип’ятіть це все на середньому вогні упродовж 5-7 хвилин. Після чого потрібно дочекатися, поки рідина застигне до теплуватого стану. Одразу вибирайте посудину якомога більшу, щоб можна було в ній потім замішувати тісто, яке буде збільшуватися в декілька разів. Я взяла для цієї справи казан об’ємом п’ять із половиною літрів.

3

Коли рідина стала теплою, починаємо замішувати тісто для наших пиріжків. А для цього найперше всипаємо туди сухі дріжджі та сіль (1 чайну ложку). Ну і звичайно ж, все добре там розчиняємо.

4

Ну а тепер можна починати підмішувати борошно (воно обов’язково має бути просіяне) невеликими порціями. Спочатку перемішувати рідке тісто необхідно ложкою, а коли воно ставатиме густішим, перемішувати його доведеться рукою. Замісити потрібно густе тісто, щоб його потім можна було розкачати качалкою. Коли тісто буде готове, його необхідно відправити в тепло, щоб воно підійшло. Також його необхідно чимось накрити, щоб воно не обсихало. Я накривала кришкою від казана, але також підійде і звичайний чистий кухонний рушничок.

5

Тісто для майбутніх пиріжків приготували. Тепер візьмемося за начинку. Для цього потрібно дрібно нарізати цибулю. Її для начинки я завжди намагаюся нарізати якомога дрібніше, щоб не траплялися великі шматки. Капусту також нарізаємо тонше та дрібніше.

6

На розігріту сковорідку наливаємо трохи рослинної олії та злегка смажимо на ній цибулю.

7

До цибулі додаємо капусту, трохи водички та тушкуємо все під кришкою практично до повної готовності.

8

Десь приблизно за 5 хвилин до готовності капусти покладіть у неї томатну пасту, сіль, трохи чорного меленого перчику (ну можна, звичайно ж, і не трохи, це вже хто як любить) і, якщо потрібно, долийте воду. Також тут можете додати будь-які приправи на свій смак.

9

Готову капустяну начинку розкладіть на плоскій тарелі тонким шаром, щоб вона швидше застигла.

10

А тепер настав час поглянути на тісто. Воно має уже добре піднятися. Після першого підйому тісто необхідно опустити. Для цього налийте собі на руку трохи рослинної олії та опустіть у тісто, що піднялося. Після цього відправте тісто назад у тепле місце. Воно має ще раз піднятися. Щоправда, вдруге це відбудеться набагато швидше.

11

Коли тісто знову підніметься і начинка застигне (а це відбудеться приблизно одночасно), можна буде починати ліпити пиріжки. Для цього стіл потрібно злегка присипати борошном та викласти на нього частину тіста. Зверху його потрібно посипати борошном.

12

Розкачуємо тісто не надто тонко та видавлюємо з нього кружечки для майбутніх пиріжків. Але кружечки, зроблені звичайною склянкою, будуть надто маленькими, тут потрібно скористатися чимось таким, що має більший радіус. Ось я, наприклад, використала для цього велику чайну чашку.

13

Забираємо зайве тісто вбік, залишаючи тільки рівні кружечки, та викладаємо начинку. Велику кількість начинки в пиріжках люблять усі, але якщо накласти її надто багато, зліпити пиріжок не вийде. Тому тут потрібно знати міру та класти начинки стільки, скільки можна буде заліпити в пиріжок. У той же час звертайте увагу на те, щоб пиріжки не вийшли зовсім порожніми.

14

Ну а тепер, коли начинка розкладена, ліпимо пиріжки та кладемо їх швом донизу. Ліпити пиріжок можна одразу на столі, не тримаючи його в руках, а можна спочатку взяти кружечок тіста з начинкою в руки і тільки потім зліпити пиріжок. Це вже кому як зручніше. Найголовніше - перед ліпленням пиріжків змащувати пальці рослинною олією. Зліплені пиріжки потрібно поставити перед обсмажуванням ненадовго в тепло, щоб вони трошки збільшилися.

15

Обсмажуємо наші пиріжки у великій кількості добре прогрітої рослинної олії з обох боків при середньому нагріванні, накриваючи при цьому їх кришкою. Обсмажені пиріжки необхідно викладати на паперовий рушничок, щоб із них вийшов весь зайвий жир. Ну ось і все. Їжте пиріжки самі та швидше кличте рідних на дегустацію. Смачного!

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка