Рецепт: Пиріжки з горохом

  • Пиріжки з горохом
    Рецепт: Пиріжки з горохом
  • 2 год 45 хв.
  • Страва на 6
  • Середній
Дуже смачні пиріжки з пухким тістом та м’якою начинкою тепер стануть частим гостем і на вашому столі.

Особливості:
  • Випікати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Пиріжки з горохом

Для тіста

  • Вода 150 мл.
  • Пшеничне борошно 400 г.
  • Рослинна олія 2 ст.л.
  • Сіль 0,5 ч.л.
  • Дріжджі 13 г.
  • Цукор 1 ст.л.

Для начинки

  • Цукор 0,5 ч.л.
  • Сіль 0,5 ч.л.
  • Горох 150 г.
  • Часник 4-5 зубчиків
  • Вода 1 ч.л.
  • Рослинна олія 2 ст.л.
Опис рецепту
  • Горох не потрібно відварювати в солоній воді. У ній він довго залишається твердим. Сіль потрібно додавати уже наприкінці приготування. Також не потрібно додавати в воду соду. Такі поради трапляються на просторах Інтернету. Звичайно, сода пришвидшує теплову обробку, але така начинка гірше перетравлюється в шлунку. Дотримуйтеся класичної схеми приготування гороху – спочатку замочуєте, потім довго варите.
  • Якщо варений горох не перетворився на пюре сам, розімніть його товкачиком.
  • Усі господині добре знають, що дріжджове тісто потрібно ставити в тепло. Але якщо у вас взимку вимкнули опалення і в квартирі холодно, це стає проблемою. Але є рішення і для такого випадку. Отже, потрібно покласти в воду цукор, влити олію та все разом довести до кипіння. Потім остудити приблизно до 40 градусів, розчинити дріжджі в цій суміші. Додати борошно і замісити тісто. Накрити його рушничком та поставити в холодильник на 1,5-2 години.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для пиріжків вам знадобиться горох, пшеничне борошно, вода, дріжджі, цукор, сіль, рослинна олія та часник (необов’язково).

2

Найдовший процес – підготовка гороху. Спочатку його вимочують всю ніч у холодній воді. Потім воду потрібно замінити свіжою та поставити горох на вогонь. Влити 2 ст. л. олії та варити до повної готовності. Посолити після розм’якшення. Ці бобові доволі капризні, тому варити їх потрібно при слабкому кипінні (щоб не пригоріли), постійно стежити за кількістю води (щоб вона тільки вкривала горох), тримати кришку привідкритою та час від часу помішувати вміст каструлі. У результаті у вас має вийти густе однорідне пюре. Така начинка пластична, з нею зручно ліпити пиріжки.

3

Дріжджі, цукор та дрібку солі покладіть у підігріту приблизно до температури тіла воду. Перемішайте, щоб дріжджі розчинилися.

4

Влийте пісну олію, перемішайте.

5

Додайте приблизно третину борошна, перемішайте знову. Вийде рідка кашка – опара. Це основа для майбутнього тіста. Накрийте її рушничком та поставте в тепло на 20 хвилин.

6

Потроху додавайте ще борошно (тільки не забудьте його просіяти). Замішуйте м’яке тісто. Додавати борошно припиняйте тоді, коли тісто стане трохи липким.

7

Поставте тісто, прикрите рушничком, у тепло. Щоб тісто не охолоджувалося від протягів, загорніть посудину чимось теплим. І тепер можете займатися своїми справами. 1,5 години – саме стільки часу буде достатньо грибкам для активного виділення бульбашок газу.

8

Обімніть тісто, що піднялося. Якщо воно все ще буде липкуватим, нічого страшного. Просто посипайте дошку борошном, коли працюєте з ним. Отже, сформуйте ковбаску завтовшки приблизно 5-6 см та наріжте її поперечними шматочками по 1,5-2 см завширшки.

9

Кожен такий шматочок скачайте на кулю. Викладіть його на дошку (не забувайте про борошно, інакше тісто прилипне та доведеться його відшкрібати). Качалкою чи просто рукою розплюсніть кулю на круглий пиріжок завтовшки приблизно 7-8 мм. Я пишу «приблизно», оскільки комусь подобаються маленькі пиріжки, комусь великі. У будь-якому випадку дріжджове тісто не варто робити тоншим ніж 5 мм.

10

На серединку пиріжка викладіть начинку. Краї залишайте відкритими, як показано на фотографії. Коли на тісто потрапляє вода, жир, воно не склеюється та защипувати пиріжки стає складно.

11

Тепер зберіть краї тіста зверху та защипніть їх, підгортаючи з боків. Після цього приплюсніть пиріжок, приховуючи шви. Повинні вийти заготовки овальної форми.

12

Перекладіть заготовки на деко. Із боків змастіть їх рослинною олією за допомогою пензлика. У духовці пиріжки будуть збільшуватися та дотикатися. Щоб вони не злипалися, саме і потрібно використати масло. Тепер потрібно потурбуватися про те, щоб пиріжки підрум’янилися. Оскільки цей рецепт пісний, змащувати їх збитим яйцем не вийде. Для «пісного» змащення використовуйте розведений у холодній воді цукор.

13

Духовку увімкніть на 220 градусів та прогрійте, після чого поставте в неї деко. Випікайте перші 10-15 хвилин при такій температурі. Коли пиріжки підрум’яняться, нагрівання можна зменшувати до 190 градусів. Загалом потрібно 30-35 хвилин теплової обробки. Потім пиріжки одразу ж накрийте вологим рушничком. Зверху бажано прикрити деко чимось щільним, наприклад широкою обробною дошкою. Усе це робиться для того, щоб утримати всередині пар, який буде розм’якшувати тісто та не дозволить пиріжкам стати твердими. За 15 хвилин рушник можна знімати.

14

Часник дрібно натріть. Додайте 1-2 ст. л. пісної олії. Цією сумішшю змастіть пиріжки. Горох та часник добре поєднуються, але якщо вам не подобається такий смак, просто нічим не змащуйте пиріжки.

Відгуки [1]
Ингрид 26/08/2018

В горох лучше добавить жареный лук

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка