Рецепт: Пиріг із малиною

  • Пиріг із малиною
    Рецепт: Пиріг із малиною
  • 40 хвилин
  • Страва на 6
  • Середній

Якщо подивитися на малиновий пиріг з іншого боку, то під тісто з рецепта підходять будь-які ягідки. Замінивши малину, наприклад, чорницею, ви отримаєте новий рецепт прекрасного чорничного пирога.



Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Пиріг із малиною

Опис рецепту
  • Приготувати смачний малиновий пиріг можна з будь-якого тіста. Не грає великої ролі, яке з них ви оберете. Це питання більше стосується, яке більше тісто ви любите: бісквітне, пісочне або листкове. Звичайно, для всіх, хто дотримуються дієти, важливе питання й у калоріях, тому вибирайте менш жирне або більш смачне тісто самостійно. У рецепті використано мною пісочне тісто, яке так прекрасно смакує з чаєм. А що може бути краще малини з чаєм.
  • Малинка — ягода із шикарним м’яким смаком, але крім цього вона містить вітаміни й допомагає вилікуватися від різних простудних захворювань. Таким чином, пиріг із цією дивовижною ягодою крім прекрасного смаку ще користь приносить.
  • Малинка — ягода ніжна і смак її також ніжний. Якщо порівняти з яскраво вираженим смаком тієї ж полуниці, то малина в пирозі виглядає не так виграшно для смакових рецепторів. Для посилення запаху досить просто додати трохи ванільного цукру, а для смаку скропіть малинову начинку соком лимона або апельсина. Легка кислинка, яка прекрасно доповнює смак ягоди вам забезпечена.
  • Основа пісочного тіста — масло. Для економного варіанту з легкістю міняйте масло на маргарин. Єдине, що смак тіста буде трохи відрізнятися, оскільки смак маргарину сильно відрізняється від масляного.
  • Перш ніж відправляти малину в начинку, потрібно її помити від сміття, пилу й позбавити від гнилих ягід. Робити це потрібно дуже делікатно. Усі знають, що малина — катастрофічно тендітна ягода. У разі грубого поводження з нею можна легко порушити її цілісність. Тому промивати малину слід у друшляку під струменем води. Після «водних процедур» дайте воді стекти, залишивши малину в друшляку відстоятися. Це дозволить нам уникнути зайвої вологи в пирозі.
  • Звичайно, якщо ви оберете для начинки протерту ягоду, то не буде ніякої різниці в способі промивання ягоди, оскільки все одно необхідно буде її протерти за допомогою блендера.
  • Усі перераховані вище поради гарні для свіжої ягоди і для літнього ягідного сезону. Але це зовсім не означає, що малиновий пиріг — літні ласощі. Людство винайшло морозильні камери, у яких можна довго зберігати практично будь-який продукт і зокрема малину. Тому морожені ягідки малини також підійдуть для зимового варіанту такого пирога. Ваше завдання лише розморозити їх і дати рідині стекти. Після цього проробляємо з колись замороженою малиною все те, що й зі свіжою.
  • У рецепті навмисно не вказано скільки цукру класти в начинку, оскільки це питання індивідуальних смаків. Не люблю в рецептах вираз «на око», тому рекомендую засипати цукор «на смак».
  • Запобігти промокання тіста від вологої начинки можна, додавши в неї крохмаль. Крохмаль збереже начинку соковитою, не дасть тісту розмокнути.
  • Є два гарні методи випікання. Можна на десять хвилин опустити в духовку тісто у формі, а потім заповнити його начинкою і продовжити випікати. А можна відразу в сире тісто помістити ягоди і випікати в один прийом.
  • З трохи охолодженим тістом працювати зручніше, тому перед переміщенням його у форму можна відправити на деякий час в холодильник.
  • Для такого тіста потрібен розпушувач, це може бути і сода, і куплений спеціальний порошок. 
  • Шматочок тіста, що залишився можна пустити на декорування поверхні пирога. Плетуть косички, кошики і просто ліплять квіти для того, щоби випічка стала красивою, немов це витвір мистецтва.
  • Ще для прикраси використовують крихту, яку готують із борошна, цукрового піску і твердого вершкового масла. Ці складники змішують приблизно в однакових пропорціях і виходить крихта, якою потрібно засипати верх пирога.
  • Ще смачнішим ваш пиріг допоможуть зробити збиті вершки або холодний пломбір. Подавайте з морозивом або вершками, це точно потішить гурманів.

 

Покрокове приготування страви з фото

1

Розморожуємо необхідну кількість грам малини, масло звільняємо з холодильника, щоб воно встигло трохи підтанути і приступаємо.

2

М’яке масло змішуємо з цукром. Змішувати інгредієнти легко, розтерши їх за допомогою виделки, а ще легше, якщо розтопити масло в мікрохвильовці. Великої ролі сам спосіб не грає.

3

Відправляємо два яйця в це масло. Добре перемішуємо, розбиваючи жовтки.

4

Потім йде сода.

5

Через ситечко відправляємо в цю суміш борошно. Як і в будь-якому іншому рецепті, борошна може піти менше або більше. Нам потрібно добитися результату, щоби тісто перестало липнути до рук.

6

Тісто пористе, жирне й еластичне.

7

Малину звільнимо від зайвої води й соку, давши їй стекти в друшляку. Насипаємо цукру стільки, скільки душі завгодно. Багато цукру — солодка начинка, мало — більше смаку ягід. Тут самі регулюйте солодкість начинки.

8

Неглибоку форму слід застелити тістом. Рівненько пальцями розподіляємо по всій формі. Формуємо бортики.

9

Начинку ягідну вивалюємо на тісто і відправляємо в духовку.

10

При 200 градусах достатньо 30 хвилин для такої випічки.

11

Цукровою пудрою присипте пиріг і подавайте до столу.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка