Рецепт: Паштет із печінки

  • Паштет із печінки
    Рецепт: Паштет із печінки
  • 1 год. 20 хв.
  • Страва на 5
  • Середній
Печінковий паштет – смачна та красива закуска, для приготування якої потрібно лише декілька недорогих продуктів.

Особливості:
  • Випікати |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Паштет із печінки

Опис рецепту
  • Для приготування паштету можна використовувати будь-яку печінку – курячу, яловичу, індичу тощо. Головне правило – додавати будь-які жирні продукти, інакше паштет вийде сухуватим. Це може бути сало, жирне м’ясо, вершкове масло.
  • Запечений паштет – зовсім не єдиний рецепт цієї закуски. Його можна приготувати і по-іншому. Проваріть чи протушкуйте всі продукти до готовності, а потім подрібніть у блендері чи в м’ясорубці і перемішайте. Вийде однорідна маса, яка легко намащується на хліб. Наприклад, свинячу печінку потрібно варити до готовності 40-50 хвилин.
  • Готовий паштет може зберігатися в холодильнику 2-3 дні, не довше. Це швидкопсувний продукт, особливо в літній час. Якщо ви хочете зберігати його довше, наріжте на порційні шматки, розкладіть у герметичну упаковку та покладіть у морозильну камеру. При потребі діставайте його та поступово розморожуйте в холодильнику. У такому вигляді домашній паштет може не псуватися до двох місяців.
  • Головна умова для приготування гарного паштету – якісні продукти. Вибирайте печінку однорідного кольору, без плям, потемнілих ділянок. Запах повинен бути слабким, злегка солодкуватим. Плінка ціла, без розривів. Поверхня гладка, волога, але не липка. Колір повинен бути коричневуватим, із злегка бордовим відтінком. Жовтуватий світлий колір свідчить про хвороби, зараження птиці паразитами. Згустки крові також не повинні бути. Зеленуваті плями на поверхні свідчать про те, що при розбиранні був пошкоджений жовчний міхур і жовч потрапила на печінку. Такий продукт буде гірчити, купувати його не варто.
  • Якщо ви хочете зробити запечений паштет ситнішим, після запікання поставте на нього гніт та залиште застигати в такому вигляді.
  • Якщо печінка стара, у неї буде твердувата структура та гіркуватий смак. Щоб його позбутися, покладіть продукт на 2-3 години в молоко і залиште в холодильнику. Якщо немає молока, його можна замінити і чистою холодною водою. Таке вимочування усуне гіркоту. Щоб процес ішов швидше, більшу печінку наріжте на шматки. Курячу залишайте цілою, вона і так невелика.
  • Заморожену печінку використовувати можна, проте у неї уже не буде такого насиченого смаку.
  • Хочете зробити паштет соковитішим? Додайте до нього трохи жирних вершків.
  • Печінковий паштет подають як закуску з овочами, зеленню, намащують його на бутерброди. Спробуйте приготувати тарталетки з паштетом, гарно розмістити його на кружечки огірка за допомогою кондитерського шприца. Виходять справжні святкові закуски, приготовлені з доступних продуктів. Для намащування паштет повинен мати кремоподібну консистенцію з невеличкими часточками. Можна зробити навіть рулет. Викладіть паштет тонким рівним шаром на лист пергаменту чи харчової плівки, змастіть вершковим маслом та міцно загорніть. Поставте рулет у плівці в холодильник, щоб він став щільним. Потім нарізайте та подавайте, прикрасивши гілочками зелені. Вашим гостям, напевно, сподобається.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування паштету нам знадобиться зовсім невеликий набір продуктів: свиняча печінка, підчеревина, цибуля, морква, часник, сіль, перець і трохи олії. Підчеревина – це сало з м’ясними прожилками, її можна замінити звичайним шпиком, жирною курятиною. Цей інгредієнт необхідний, щоб зробити паштет менш сухим.

2

Підчеревину нарізати невеликими шматочками.

3

Печінку промити. Забрати плівки, жовчні протоки. Нарізати на шматки.

4

Цибулю наріжте великими шматками.

5

Таким же способом наріжте і моркву. Усі шматки повинні бути такого розміру, щоб їх було зручно подрібнювати за допомогою м’ясорубки чи кухонного комбайна.

6

Часник дрібно натріть.

7

Тепер настав час користуватися м’ясорубкою. Пропустіть через неї печінку і сало.

8

Потім таким же чином подрібніть і цибулю.

9

Далі йде морква. Прикривайте отвір рукою, щоб шматочки не вискакували. І не проштовхуйте продукти до шнека пальцями, інакше можете травмуватися. Використовуйте для цього паличку чи виделку.

10

Додайте до подрібнених за допомогою м’ясорубки продуктів часник і все перемішайте.

11

Посоліть, поперчіть та перемішайте ще раз. У вас тепер є підготовлена паштетна маса, яку залишилося тільки запекти.

12

Для запікання найкраще підходить прямокутна форма. Обов’язково вистеліть її пергаментом. Стежте за тим, щоб з усіх боків папір формував бортики достатньої висоти. Так паштет не буде витікати і пригоряти на металі. Викладіть печінкову масу і розрівняйте її.

13

Поставте форму в духовку на 1 годину. Нагрівання установіть на рівні 180 градусів. Готовому паштету дайте трохи застигнути, а потім охайно витягніть його з форми. Подавати його ви можете і теплим, і холодним. Коли паштет повністю застигне, то стане щільнішим і його буде простіше нарізати.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка