Рецепт: Морквяний торт

  • Морквяний торт
    Рецепт: Морквяний торт
  • 1 год 50 хвилин
  • Страва на 1
  • Середній

Хіба можна приготувати торт з овочів? Виявляється, можна. Морквяний торт — дуже смачний десерт із характерним яскравим кольором. І готують його сторіччями вже в багатьох країнах.



Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Морквяний торт

Опис рецепту

Корисна інформація:

  • Для початку давайте спробуємо зрозуміти, як взагалі коренеплід став основним інгредієнтом торта? Адже це не ягоди й не фрукти, з якими зазвичай і готують десерти. Справа в тому, що в Середньовіччі (і ще досить довго після нього) цукор і мед були дорогими, доступними тільки заможним людям. А морква знаходиться на другому місці (після цукрових буряків) за вмістом цукру. Ось і почали додавати її у випічку як підсолоджувач. Тепер цукор дешевий, але моркву завдяки своїм смаковим особливостям також продовжують використовувати. Наприклад, торти з неї досі залишаються одним з улюблених ласощів у швейцарців, особливо на дитячі свята.
  • У Великобританії відродження популярності морквяних тортів настало за часів Другої світової війни через дефіцит продуктів. А в 1960-х роках цей десерт почав тріумфальну ходу у США. Особливо захопилися ним американці, коли почалася мода на здорову їжу і взагалі здоровий спосіб життя.
  • Торт можна готувати з будь-якої моркви. Але чим вона солодша, тим краще. Купуйте по можливості найяскравіші коренеплоди. Яскраве помаранчеве забарвлення свідчить про соковитість, високий вміст цукру і вітамінів. Жовтувата серцевина — ознака несолодкої моркви. Також не потрібно вибирати дуже великі коренеплоди. Найкраще, якщо вони будуть середнього розміру, вагою приблизно в 150 г. Помацайте морквину — вона не повинна бути м’якою і млявою. Коли будете чистити коренеплід, зрізайте всю зелену частину верхівки, інакше вона буде гірчити.

Покрокове приготування страви з фото

1

Для цього торта вам знадобиться морква, борошно, яйця, олія (можна замінити такою ж кількістю розтопленого вершкового масла), цукор звичайний і ванільний, розпушувач, сметана. Для крему також може знадобитися загущувач.

2

Очищену моркву подрібніть на тертці з найменшими отворами.

3

Збийте яйця з морквою.

4

Перемішайте моркву з яйцями й цукром.

5

Влийте масло і знову перемішайте. Якщо хочете додати в тісто якісь ароматизатори (ваніль, корицю, цедру та інше), робіть це на цьому етапі.

6

Всипте борошно й соду. Замісіть густе тісто. Воно повинно бути густіше, ніж для оладок, повільно стікати з ложки. Якщо ви вже готували заливні пироги, то напевно знаєте, яка консистенція потрібна.

7

Тісту дайте відпочити 20 хвилин для набухання клейковини, а потім вилийте у форму. Я використовую розбірну форму, вистилаю її пергаментом або фольгою, а на додачу ще і трохи змащую маслом. У принципі, якісну форму вистилати необов’язково, але з фольгою або пергаментом можна бути впевненим, що нічого не прилипне.

8

Поставте форму в духовку. За температури у 180 градусів основа для торта буде випікатися 40–50 хвилин. Готовою можна вважати її тоді, коли зверху тісто стане золотисто-коричневим, як на фотографії.

9

Коли морквяний пиріг охолоне, треба розрізати його горизонтально на чотири частини. Перша частина — верхівка, яка піднялася. Вона ще стане при нагоді трохи пізніше. Частину розріжте на два приблизно рівних коржа. Тепер дайте їм повністю охолонути. На гарячі або теплі коржі крем наносити не можна. Основа виходить щільною, вогкуватою через морквяний сік, що виділяється під час теплової обробки.

10

Поки коржі остигають, саме час зайнятися кремом. Приготувати його дуже просто — потрібно лише збити сметану міксером разом із цукром. Вона швидко стане густою й перетвориться на крем. Але так просто працювати тільки з жирною домашньою сметаною. З магазинною все дещо складніше. Через низький вміст жиру вона рідкувата, і густою ставати вперто не бажає. У такому випадку я рекомендую скористатися натуральним загущувачем із цукрової пудри і крохмалю. Він дозволить приготувати досить густий крем навіть із нежирної сметани. При цьому смакові якості не зміняться.

11

Нанесіть сметанний крем на перший корж.

12

Прикладіть другий корж. Тепер обмажте боки так, щоби крем закривав усі пори й нерівності.

13

Прикрасьте обмазані краї. Для цього використовують і товчені горіхи, і мигдалеву крихту, і ще різні варіанти. Я ж для цього застосував зрізану верхівку. Розламав її на частини, підсушив у духовці, а потім подрібнив у блендері. Вийшла дрібна красива крихта, яка і стала прикрасою для торта.

14

Тепер змастіть кремом і верхівку торта. Для прикраси тут була теж використана крихта з коржа. Хоча замість неї ви можете взяти шоколад, різні фігурки з мастики (часто такі торти прикрашають маленькими солодкими морквинами), горіхи, фрукти. Звичайно, усе це буде впливати на те, наскільки урочисто й апетитно виглядає торт. Але я вирішив не витрачати час на прикраси, щоби показати вам саме основні принципи приготування такого десерту. Поставте торт у холодильник для просочення коржів на 6–8 годин. Я залишав на всю ніч.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка