Рецепт: Мамалиґа

  • Мамалиґа
    Рецепт: Мамалиґа
  • 50 хв.
  • Страва на 4
  • Середній
Мамалиґа – густа кукурудзяна каша, «візитівка» молдавської кухні. Головна її особливість – щільна консистенція, завдяки якій кашу можна нарізати на шматки.

Особливості:
  • Варити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Мамалиґа

Опис рецепту
  • Мамалиґа зазвичай подається з різними добавками, що роблять її смак набагато різноманітнішим. Найчастіше це бринза, шкварки, смажена цибуля. Також мамалиґа прекрасно поєднується зі сметаною та соусами на її основі, може бути гарніром до м’яса чи птиці. Загалом молдавани – великі любителі поїсти. На їхніх столах мамалиґу найчастіше можна побачити з м’ясом, ковбасними виробами, бринзою, смаженими яйцями. Це проста і дуже поживна їжа, що дозволяє швидко отримати потужний заряд енергії. На головній фотографії ви можете побачити мамалиґу, подану з соусом із смаженої цибулі, болгарського перцю та сметани з чорним меленим перцем і сіллю. Вегетаріанцям варто спробувати мамалиґу з пересмаженою до зарум’янювання цибулею на соняшниковій олії. Та обов’язково додайте зелень, ароматні трави. Спробуйте також приготувати до мамалиґи традиційний молдавський соус муждей із товченого часнику, овочевого чи м’ясного бульйону та солі.
  • Найкращий посуд для приготування мамалиґи – чавунок (металічний посуд, що повторює форму традиційного глиняного горщика) чи каструля з товстими стінками. У посуді з тонкого металу каша прилипає до стінок та дна, пригоряє. Це дуже незручно, і приготувати смачну мамалиґу у вас так не вийде.
  • Мамалиґа традиційно використовувалася молдаванами замість хліба. Якщо ви хочете використовувати її для цього, кашу потрібно варити тільки з борошна. Із такої мамалиґи можна зробити пиріжки, смажити їх на сковорідці чи запікати в духовці. До речі, спочатку готували цю страву з проса. Кукурудза пізніше стала популярнішою, оскільки, на відміну від проса, вона не оподатковувалася турецькою владою. А пізніше до мамалиґи з кукурудзи просто звикли, вона стала традиційною стравою.
  • Зробити кукурудзяне борошно можна і самостійно, якщо у вас є дрібна крупа. Для цього знадобиться кавомолка. Вона легко впорається з крупою. Але якщо вона крупного помелу, то кавомолка може і зламатися. Будьте обережні.
  • У Молдавії для перемішування мамалиґи використовується чогані – це спеціальна палка з товстого дерева. Скористатися для цього можна будь-якою ложкою чи лопаткою. Головне, щоб вона була достатньо товстою. Тонка в густій каші може просто зламатися.
  • При використанні великої крупи до неї потрібно обов’язково додавати і борошно – приблизно половину від ваги крупи. Борошно виконує роль сполучної рідини. Без нього великі часточки просто не зможуть поєднатися в щільну масу. Звичайно, ви зможете приготувати смачну кашу, але на шматки її навряд чи розріжете.
  • Зберігати залишки мамалиґи в каструлі та потім розігрівати її не заведено. Шматки пізніше обсмажують і подають на стіл.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування мамалиґи потрібне кукурудзяне борошно, вода, вершкове масло та сіль. Борошно можна замінити крупою дрібного помелу.

2

Влийте вказану кількість води в каструлю та доведіть до кипіння.

3

Порціями почніть всипати просіяне борошно, помішуючи. Всипайте його тільки тонкою цівкою. Якщо викласти все борошно одразу, воно може збитися грудочками, які потім доведеться розбивати.

4

Так всипте все борошно. Практично одразу ж воно почне активно вбирати воду та набухати.

5

Поставте каструлю на слабкий вогонь. Дочекайтеся, поки каша почне густішати. Тепер додайте шматочок масла та сіль. Мамалиґа повинна бути лише трохи солонуватою, переважно прісною. Іншу сіль страва отримує з бринзою, м’ясом, засмажками.

6

Продовжуйте варити при слабкому нагріванні, поки мамалиґа не загусне повністю. Перевірити це дуже легко. Просто вставте всередині ложку. Якщо густота достатня, ложка буде стояти прямо, не падаючи. Час варіння залежить від особливостей головного продукту. Борошно готується швидше, а для великої крупи може знадобитися до 1 години. При варінні не забувайте час від часу помішувати кашу. При слабкому нагріванні верхні шари прогріваються погано, тому потрібно переміщувати їх донизу.

7

Проведіть змоченою в холодній воді ложкою по каструлі, щоб каша не прилипала до стінок та дна. Переверніть посуд на дошку і викладіть мамалиґу. За допомогою змоченої ложки підрівняйте її поверхню. Викладати кашу потрібно одразу на плоску дерев’яну дошку, на якій її буде зручно розрізати. Якщо викласти мамалиґу на тарілку, посуд швидко запотіє.

8

Дайте каші трохи застигнути та наріжте її. Для цього використовується або нитка, або спеціальний дерев’яний ніж. Звичайний металічний ніж не підійде, до нього гаряча крупа швидко прилипає грудочками. Такий інструмент на кухні є далеко не у кожного, тому скористайтеся звичайною товстою ниткою. Готові шматочки мамалиґи можете перекладати на тарілку, підчіплюючи їх лопаткою, і подавати на стіл.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка