Рецепт: Лагман

  • Лагман
    Рецепт: Лагман
  • 1 година 40 хвилин
  • Страва на 4
  • Середній

Щось середнє між супом і локшиною з м'ясо-овочевою підливою - це і є лагман. Для середньоазіатської кухні він - те ж саме, що і гуляш для угорців або червоний борщ для українців.



Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Лагман

Для супу

  • Морква 1 штука
  • Часник 2-3 зубчики
  • Болгарський перець 1 штука
  • Свинина 400 г
Опис рецепту

Корисна інформація:

  • Для лагману використовується локшина, яку тягнуть з пшеничного борошна. Головна її особливість - велика довжина. Приготувати таку локшину ви можете самостійно з прісного тіста на основі борошна, води і солі. Можливе додавання яєць. З локшини скачують тонкі ковбаски, а потім поступово витягають їх пальцями.
  • Готову локшину варять у киплячій воді, протягом 5-6 хвилин після спливання на поверхню. Я в даному випадку використовую вже готову покупну локшину з твердих сортів пшениці. Варити локшину слід майже до готовності, щоб вона зберігала форму. У італійців це називається «аль денте» - стан, коли макарони вже м'які, але всередині ще злегка відчувається твердість.
  • Лагман може подаватися двома різними способами - локшина викладається на окрему тарілку, або ж змішується з м'ясом і овочами. У другому варіанті локшина викладається внизу, а зверху накривається м'ясом.
  • В Узбекистані, Таджикистані та інших країнах середньої Азії лагман їдять з хлібом, овочевим салатом (огірки, помідори, ріпчаста цибуля). Запивають ж його зеленим чаєм (якщо лагман подається як друга страву, без бульйону).
  • Як і для інших м'ясних страв середньоазіатської кухні, для лагмана зазвичай використовується баранина, рідше яловичина. Однак цілком підходять і інші види м'яса, такі як свинина або курятина.
  • Набір овочів також може змінюватися. Найчастіше варять лагман з морквою, цибулею, редькою, баклажанами, солодким і гострим перцем. У традиційних рецептах немає помідорів, хоча зараз їх також додають. А ось картопля в цій страві недоречна, з огляду на велику кількість локшини. 
  • По суті, ви готуєте рагу з м'яса і овочів, яке буде потім з'єднуватися з локшиною. Вегетаріанці можуть легко приготувати страву без м'яса, зробивши бульйон більш насиченим за рахунок використання приправ, коріння. Локшина робить таку їжу досить ситною, навіть без свинини або яловичини.
  • Одна з варіацій на тему цієї страви - каурма лагман. Він не надто відрізняється від того рецепта, який описаний нижче. Головна його особливість полягає в обсмажуванні локшини. Варену локшину обсмажують разом м'ясом та овочами. При подачі до столу можливе додавання порізаного соломкою омлету. Подається такий лагман завжди як друга страва, без бульйону..
Покрокове приготування рецепту з фото
1

Для приготування лагману вам знадобиться локшина, м'ясо, солодкий перець, морква, цибуля, часник, редька, томатне пюре, мелений коріандр, червоний мелений перець, рослинна олія, сіль і зелень.

2

Солодкий перець і моркву наріжте соломкою. Редьку натріть на спеціальній тертці для корейської моркви, або ж на звичайній, з великими отворами. Редьку можна брати і зелену (дайкон), і звичайну чорну.

3

М'ясо наріжте брусочками товщиною близько 1 см. Для цієї страви нарізка всіх інгредієнтів має значення. І м'ясо, і овочі, повинні мати форму соломки, щоб гармонійно поєднуватися з локшиною. Викладіть м'ясо на добре розігріту сковороду з маслом і обсмажте до рум'янцю.

4

Додайте крупно нарізану цибулю і томатне пюре. Страва буде проходити тривалу теплову обробку, тому цибуля ще встигне нормально розм'якнути. Обсмажуйте все разом 10 хвилин. Нагрів при цьому зменшіть до середнього.

5

Викладіть моркву, редьку і солодкий перець. Обсмажуйте разом з м'ясом ще 15 хвилин. На цьому етапі нагрівання повинно бути слабким, щоб овочі не пригорали, а поступово розм'якали. Не забувайте їх трохи помішувати.

6

Перекладіть м'ясо з овочами в каструлю, влийте води стільки, щоб вона покривала продукти приблизно на 2 см. Взагалі ж кількість рідини регулюйте самостійно. Подібно до гуляшу, лагман може подаватися і як суп, і як друга страву. Я готую його як суп. Варіть все після закипання 25 хвилин. Замість води використовують також різні бульйони - з овочів, курки, м'яса.

7

Тепер приготуйте лазу (або лазжан) - спеціальну приправу для лагману. Натріть або наріжте дрібними кубиками часник. Обсмажте його разом з меленим коріандром і червоним перцем протягом 1-2 хвилини, не довше. Можна додати трохи звичайного столового або рисового оцту. Також непогано просто залити часник зі спеціями киплячим маслом. У середньоазіатській кухні для приготування лази використовують кунжутну олію. У мене його немає, тому я обходжуся звичайною соняшниковою. Лазу прийнято не викладати в тарілку, а подавати окремо. Приправа досить гостра, тому кожна людина за столом сам вирішує, скільки її додати. А при виразці чи інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту від лазжана краще взагалі відмовитися.

8

Локшину опустіть в киплячу воду і варіть до готовності. Якщо у вас вже є відварена локшина, достатньо потрібно прогріти її в окропі або на пару перед подачею. У тарілку викладайте локшину, а потім м'ясо з бульйоном і овочами. І не забудьте покласти в тарілку трохи петрушки або іншої зелені.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка