Рецепт: Квашені помідори

  • Квашені помідори
    Рецепт: Квашені помідори
  • 50 хв.
  • Страва на 10
  • Середній
Квашені помідори – мабуть, одна з найкращих овочевих закусок, які тільки були вигадані.

Особливості:
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Квашені помідори

Опис рецепту
  • Для квашення найкраще підходять невеликі щільні помідори («сливки» та інші). Вони чудово консервуються та стають дуже смачними. При покупці бажано розрізати помідор навпіл. Якщо у плодоніжки є білий стержень – шукайте інші томати для консервування. Якісний помідор всередині однорідно червоний, без білих стержнів та прожилок.
  • Не менше значення має і якість засолювального «віника». Усе листя повинне бути рівним, без жовтих плям, дірочок. Якісне листя не скручене, без сторонніх запахів.
  • Не використовуйте йодовану чи дрібну сіль. Вона для консервування зовсім не підходить. Купуйте для цього тільки звичайну кристалічну сіль, якою користувалися завжди. Її продають у великих картонних пачках синього кольору. Йодована сіль сильно змінює смак консервації та впливає на сам процес квашення через антисептичні властивості.
  • У деяких рецептах радять розрізати великі помідори на декілька частин і потім консервувати. Проте я не рекомендую взагалі різати томати для квашення, такий метод радше піходить для тривалого засолювання.
  • Наступний інгредієнт – вода. Найкращою вважається колодязна або джерельна. Якщо такої немає, підійде і звичайна з-під крана. Її потрібно обов’язково прокип’ятити та остудити до кімнатної температури.
  • Цукор у квашені помідори додавати не обов’язково, він частіше використовується при маринуванні. Цей компонент допомогає овочам швидше забродити. Також він не буде зайвим, якщо томати мають кислий смак.
  • Якщо на вулиці холодно, банки з помідорами можна тримати на балконі. Але вони повинні бути закриті від прямих сонячних променів. При теплій погоді потрібно поставити банки в холодильник. Але, звичайно ж, найкраще для цих цілей підійде комора чи підвал.
  • Квашені помідори не підходять для закручування в банки та тривалого зберігання. Їх їдять одразу після приготування як сезонну закуску.
  • Помідори завжди повинні бути вкриті розсолом – як під час квашення, так і після відкривання банки.
  • Для приготування квашених томатів великими порціями ви можете використовувати дерев’яні бочки, емальовані каструлі чи відра.
  • Банки з квашеними помідорами закривають капроновими кришками чи металевими з різьбою. Банки та кришки потрібно обов’язково ретельно вимити з господарчим милом. Стерилізувати їх не потрібно, оскільки овочі не будуть довго зберігатися.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Нам знадобляться помідори, засолювальний «віник» (розетки кропу, листя вишні, хрону та смородини), лавровий лист, гвоздика, часник, сіль і вода.

2

Помідори переберіть, відділіть усі зім’яті, підгнилі. Вони будуть і самі псуватися, й інші заражати. Краще обріжте їх і приготуйте салат чи томатне пюре. Інші вимийте та обсушіть, зробіть зубочисткою (шпажкою для шашлику, сірником) декілька проколів біля плодоніжки. Так овочі будуть швидше просочуватися розсолом. У помідорів-сливок шкірка доволі товста, і без проколювання вони будуть довго кваситися.

3

Розетки кропу, листя вишні, хрону та смородини розріжте на шматки завдовжки 3-4 см. Перемішайте все, щоб листя розподілилося рівномірно. Не потрібно, щоб внизу банки лежав тільки хрін, а зверху – тільки кріп.

4

На дно вимитої літрової банки викладіть половину подрібненого листя та кропу, лавровий лист і гвоздику.

5

Тепер приготуйте соляний розчин. Сіль (трохи менше столової ложки без гірки) всипте в 100 мл холодної води. Якщо ви вирішили квасити великі бурі томати, солі потрібно взяти трохи більше – приблизно на чайну ложку з невеликою гіркою. Доведіть до кипіння. Влийте цю рідину в банку. На трилітрову банку помідорів потрібно приблизно 100-120 г солі.

6

Починайте укладати помідори, щоб вони щільно прилягали один до одного. Проте сильно не утрамбовуйте, просто укладайте щільно. Між ними киньте зубчики часнику, розрізані навпіл. Якщо зубчик великий, розріжте його на декілька частин.

7

Заповніть банку помідорами, що залишилися.

8

Наверх викладіть другу частину засолювального “віника”.

9

Долийте холодної кип’яченої води. Вона повинна повністю вкривати томати.

10

Шпажками для шашличків чи гілочками притисніть листя та помідори.

11

Закрийте банку кришкою. Декілька разів переверніть її, щоб сіль розподілилася рівномірно. При цьому щільно тримайте кришку, не даючи воді виливатися. Поставте помідори в холодильник на тиждень. Потім спробуйте. Якщо вони ще недостатньо просолилися, потримайте ще декілька днів. Якщо помідори не проштрикувати, їм може знадобитися приблизно 2 тижні, щоб добре закваситися. Ще один варіант – спочатку потримати банку 3 дні при кімнатній температурі для початку бродіння, а потім уже поставити в холодильник.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка