Рецепт: Квашена капуста

  • Квашена капуста
    Рецепт: Квашена капуста
  • 45 хв.
  • Страва на 6
  • Середній
Кислувата хрумка капуста зі смаком, що освіжає, – одна з найпопулярніших домашніх заготовок.

Особливості:
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Квашена капуста

Опис рецепту
  • Найкраща посудина для квашення капусти – дерев’яна бочка чи діжа. Саме в такому посуді наші предки завжди готували цей овоч собі на зиму. Дерево не тільки сприяє натуральним процесам бродіння, але і значно покращує смак готової страви. Звичайно, у місті такі дерев’яні бочки мало в кого є, тому використовується посуд зі скла, емальований. Посуд із пластику та нержавіючої сталі не використовується.
  • Квасити можна капусту тільки середньопізніх та пізніх сортів. Молоді качани із зеленим листям не підійдуть. У них міститься мало цукру, який необхідний для якісного процесу бродіння. А еще молоде листя ніжне і не буде апетитно хрустіти. Чим біліший качан, тим апетитніше він буде хрустіти.
  • Зберігати квашену капусту найкраще при температурі від 0 до -2 градусів. У селах для цього чудово підійде комора, а в місті – підвал. Якщо ж доступу до підвалу у вас немає, розкладіть капусту в скляні банки та зберігайте в холодильнику. Ця консервація дуже не любить перепадів температури. Не потрібно довго тримати банки в теплі, а потім знову ставити в холодне місце.
  • Використовуйте тільки звичайну велику сіль, яка продається в синіх паперових пачках. Дрібна сіль погано підходить, а йодована взагалі протипоказана. Йод перешкоджає натуральним процесам бродіння, робить капусту м’якою та несмачною. На кожен кілограм овочу беруть 20-25 г солі. Проте тут уже справа смаку. Дехто любить додавати солі побільше, дехто поменше. Із часом ви самі зрозумієте, скільки чого потрібно додавати. Поки що дотримуйтеся вказівок у рецепті.
  • Класичний рецепт передбачає використання тільки капусти, моркви та солі. Проте як добавки господині кладуть духмяний перець, лавровий лист, кмин, кислі тверді яблука, натертий буряк (він зафарбовує продукти в червонуватий відтінок), кислі ягоди. Усі вони приємно урізноманітнять смак готової консервації.
  • Капусту в каструлі потрібно накрити зверху марлею чи ганчіркою. Також для цього можна використовувати декілька великих листків, знятих із качану. А від плісняви добре захищає листя хрону. Ще один секрет – мед. У селах ним змащували бочку зсередини, щоб захистити посуд від бактерій. Адже мед - потужний природний антибіотик.
  • Є і рецепти, в яких шаткувати капусту не потрібно. Качан необхідно вимити, зняти верхнє листя та розрізати на чотири частини (невеликі качани розрізають навпіл). Підготовлені качани заливають гарячим розсолом. На кожен кілограм овочу беруть 1-1,5 ст. л. солі. Смак при цьому виходить м’якшим, ніж у нашаткованої капусти. Можете додати і трохи гарячого огіркового розсолу.
  • Якщо ви наповнюєте каструлю капустою до самого верху, поставте її в тазик чи глибоку миску. У процесі квашення капуста виділяє багато рідини, яка буде витікати.
  • Квашена капуста та її сік – чудове джерело вітаміну С взимку, коли організм страждає від нестачі вітамінів.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування цієї страви знадобиться білоголова капуста, морква, духмяний перець та сіль.

2

Вимийте капусту, заберіть верхнє та пошкоджене листя. Нашаткуйте капусту шматочками середньої товщини. Капуста, нашаткована великими шматками, залишиться твердою, а невеликі шматки розм’якнуть надто сильно. Якщо ви не впевнені, що придбані вами качани не містять нітратів, краще заздалегідь залийте їх холодною водою та залиште на декілька годин, а потім просушіть. Для шаткування дуже добре підходять спеціальні ножі з двома лезами. Такий інструмент значно спрощує роботу.

3

Моркву натріть на великій тертці. Подрібнена таким чином морква може злегка зафарбовувати капусту в помаранчеві відтінки. Якщо моркву подрібнити, а не терти, капуста не змінить кольору.

4

Додайте до подрібненої капусти моркву, сіль, духмяний перець.

5

Усе перемішайте. При цьому намагайтеся чавити капусту, щоб розм’якшити її.

6

Викладіть капусту порціями в емальований чи скляний посуд. Утрамбовуйте кожну порцію. Так утрамбуйте всю капусту. Її потрібно добре причавити кулаками, щоб зі шматочків овочу почав ще активніше виходити сік.

7

Закрийте капусту чистою марлею чи не дуже щільною ганчіркою. Вона повинна закривати овочі, але не перешкоджати доступу повітря. Поставте на капусту тарілку та установіть на неї груз. Для цього чудово підійде звичайна трилітрова банка з водою. У такому вигляді залиште капусту на 3 дні при кімнатній температурі. У процесі бродіння буде виділятися вуглекислий газ, який потрібно забирати. Для цього щодня проштрикуйте капусту ножем чи дерев’яною шпажкою в декількох місцях. Після трьох днів перекладіть капусту в чисті банки та зберігайте в холодильнику.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка