Рецепт: Як варити макарони?

  • Як варити макарони?
    Рецепт: Як варити макарони?
  • 20 хв.
  • Страва на 2
  • Легкий
Макарони навіть просто з маслом та сіллю – це дуже смачно та в міру ситно. Рецептів із макаронами настільки багато, що ви можете щодня готувати щось новеньке.

Особливості:
  • Варити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Як варити макарони?

Опис рецепту
[:ua]
  • Готовність макаронів потрібно перевіряти пробою. Беріть по одній штучці та дегустуйте. Ідеальна консистенція – те, що італійці називають al dente. На зубах вони відчуваються як щось трохи пружне та в’язке. Проте можна доварити і до повної м’якості, але тут важливо вчасно злити гарячу воду, щоб макарони не переварилися та не злиплися. Є й інший метод перевірки – приліпити одну на чисту суху тарілку та перевернути її. Макарони не відвалюються? Значить, вони уже готові.
  • Справжній камінь спотикання та суть затятих суперечок – промивати готові макарони чи ні? Професійні кухарі одноголосно стверджують, що робити цього не можна. Якщо промивати макарони холодною водою, їхня температура різко падає та вимивається крохмаль, що сприяє поглинанню соусу. А якщо використовувати гарячу воду, макарони будуть продовжувати варитися та можуть злипнутися. Але якщо вже так вийшло, що ви злегка переварили макарони, їх цілком можна промити холодною водою. Тільки робити це потрібно швидко, буквально за 1-2 секунди, щоб вони не встигли застигнути. Відкиньте макарони на друшляк, швидко промийте та подавайте. Але, знову ж таки, робити це не рекомендують. Краще одразу зварити пасту правильно.
  • Для приготування пасти з різними соусами макарони обов’язково варять до стану al dente. Потім їх потрібно викласти в сковорідку з грибами, соусом, м’ясом тощо, перемішати та прогріти декілька хвилин.
  • Найкращою вважається паста з твердих сортів пшениці. Вона не розварюється, виходить дуже смачною як гарнір чи самостійна страва.
  • Макарони можуть бути гарніром до других страв: тюфтельок, котлет, смаженого м’яса. Використовують їх і для пасти, подаючи з рибою, м’ясом, овочами, тертим сиром. Варені макаронні вироби можуть стати й основою для смачної запіканки. Викладіть у форму шарами макарони, фарш, помідори та інші овочі, зверху посипте все тертим сиром та запікайте 40 хвилин при 180 градусах. У результаті у вас вийде смачна та ситна страва. Якщо у вас залишилися холодні макарони з вчорашнього обіду, використовуйте їх корисно та спробуйте приготувати запіканку.
  • Із теплих макаронів готують і салат. Їх змішують із помідорами (як правило, це чері), базиліком та іншою зеленню, сиром, грибами, м’ясом, шинкою тощо. Заправляють оливковою олією, натуральним йогуртом, сметаною, лимонним соком. Виходить дещо середнє між салатом та другою стравою. А ось майонезом заправляти такий салат небажано – виходить надто калорійно та важко для шлунка.
  • Чим більший розмір мають макарони, тим довше вони варяться. Для «спіральок» потрібно приблизно 10 хвилин, а тонка «соломка» може бути готова уже через 1-2 хвилини. Уважно читайте рекомендації виробника на упаковці та не забувайте куштувати.
  • Окремо потрібно згадати про приготування спагеті. Їх також опускають у підсолений окріп, у жодному випадку не переламуючи. Води має бути багато – стільки, щоб спагеті були занурені в неї хоча б наполовину. Коли вони стануть м’якими, їх потрібно акуратно зігнути та занурити в воду повністю. Починати пробувати спагеті потрібно за дві хвилини до закінчення часу приготування, вказаного на упаковці.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для варених макаронів вам знадобляться самі макаронні вироби (чи паста, кому як більше подобається), вода, сіль, рослинна олія та шматочок вершкового масла. Без останнього інгредієнта можна й обійтися, але масло надає макаронам м’якого вершкового смаку.

2

Воду посоліть та доведіть до кипіння. У багатьох рецептах радять брати 2-3 літри води буквально на декілька столових ложок макаронних виробів. Немає жодної потреби витрачати час та газ, який настільки дорого коштує, на таку велику кількість рідини. Її має бути стільки, щоб вона повністю вкривала макарони, не більше.

3

Всипте макарони, влийте столову ложку соняшникової (оливкової) олії та перемішайте. Масло попереджує злипання крохмалю на поверхні макаронів. Більше столової ложки додавати не варто, щоб страва не вийшла надто жирною.

4

Варіть на слабкому вогні без кришки до стану «аль денте». Це означає, що макарони уже м’які, але в середині залишаються ледь-ледь твердуватими. Вони повинні приготуватися, поки ви будете зливати воду, додавати олію, обсмажувати їх із різними соусами тощо. Важливо не переварити вироби, інакше вони швидко розваляться в «кашу».

5

Відкиньте макарони на друшляк. Струсіть їх декілька разів, щоб уся рідина швидко стекла.

6

Додайте вершкове масло та перемішайте. Ось і все, макарони готові, і ви можете із задоволенням їх з’їсти. Як і з чим їх їсти, читайте в розділі корисної інформації перед рецептом.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка