Рецепт: Як варити гречку?

  • Як варити гречку?
    Рецепт: Як варити гречку?
  • 1 год 40 хв.
  • Страва на 3
  • Середній
Зараз саме час полюбити гречану кашу. Адже приготовлена за цим рецептом вона виходить розсипчастою, м’якою, з приємним вершковим присмаком.

Особливості:
  • Варити |
  • Смажити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Як варити гречку?

Опис рецепту
  • Дуже смачною виходить гречана каша з молоком. У такому випадку молоко розводять у рівних пропорціях із водою та заливають крупу. Також можна готову кашу, відварену на воді, залити молоком та проварити ще 5 хвилин. Але перший варіант кращий – тоді кожна крупинка добре просочується молочним смаком. Таку кашу подають із цукром, ягодами, варенням. Вона гарно підійде для дитячого харчування. А ось варити гречку на чистому молоці не варто – воно буде пригоряти. Воду також можна замінити і бульйоном, тоді виходить ситніший гарнір. Це можна зробити, якщо ви варите курку чи м’ясо і у вас залишається бульйон.
  • У продажу можна знайти і гречані пластівці. Вони також призначені для приготування каші, але мінімізують часові витрати. Пластівці достатньо залити окропом на декілька хвилин, додати масло, сіль, і можна відразу їсти.
  • Каструля з товстим дном та стінками – це найкращий посуд для приготування каші. Використовуючи її, ви можете бути впевнені, що вона не пригорить. Якщо ви варите кашу в каструлі з тонкими стінками, додавайте трохи вершкового масла чи рослинної олії. Воно обволікає крупинки тонким шаром жиру та не дозволяє їм пригоріти.
  • Подавати гречану кашу можна з пересмаженою цибулею, грибами, овочами, тушонкою, вареними яйцями, як гарнір до м’яса. Використовується вона і як начинка для пирогів, ковбаси.
  • Гречку можна не тільки змішувати з готовими овочами, грибами, м’ясом, а і варити їх разом. Для цього гриби, цибулю та інше обсмажують, а потім змішують із відвареною до напівготовності кашею та продовжують варити.
  • Якщо готову кашу подрібнити в блендері чи м’ясорубці, додати до неї яйця, борошно, фарш, можна ліпити гречаники. Як бачите, каша з гречаної крупи – це і самостійна страва, і гарнір, і один із компонентів для приготування інших страв. Навіть салати готують із нею.
  • Якщо ви хочете отримати розсипчасту кашу, води потрібно завжди використовувати в 2,5 рази більше, ніж крупи (уже перебраної). При цьому враховується не вага, а саме об’єм крупи. Якщо ви варите склянку гречки, значить потрібно залити її 2,5 склянками води.
  • Для приготування каші в мультиварці крупу спочатку перебирають, потім засипають у чашу та розжарюють 5 хвилин при режимі «Смаження». Далі вливають воду та встановлюють режим «Гречка» («Рис», «Каша») на 20 хвилин. Потім потрібно покласти шматочок масла, перемішати і дати каші настоятися під кришкою хоча б 20 хвилин.
  • Вважається, що регулярне споживання гречаної каші дозволяє значно знизити ризик захворювань кишечника. Ця їжа сприяє очищенню травної системи, виведенню шлаків. Зокрема, очищує вона і судини від холестерину.
  • Ще одна давня варіація страви з цієї корисної крупи, про яку зараз мало хто знає, – гречаник. Це готова каша, обсмажена зі збитими яйцями. Може бути гарніром чи самостійною стравою.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування каші знадобиться гречана крупа, сіль, вершкове масло та вода.

2

Крупу висипайте потроху на тарілку та ретельно перебирайте. Усі сторонні домішки, камінці, зерна інших рослин потрібно викидати. Ви ж не хочете, щоб камінець потрапив на зуб? Буде дуже неприємно.

3

Перебрану крупу 1-2 рази промийте, заливши холодною водою. Смітинки, які ви пропустили на попередньому етапі, тепер повинні сплисти на поверхню води. Викиньте їх та злийте всю воду.

4

Розігрійте сковорідку на середньому вогні. Жоден жир не додавайте, сковорідка повинна бути сухою. Викладіть промиту крупу. Помішуючи, обсмажуйте її спочатку до висихання (крупинки знову будуть легко відділятися одна від одної), а потім ще 5 хвилин. Обов’язково помішуйте, щоб не допустити пригоряння. Інакше каша буде гірчити.

5

Влийте в каструлю воду, всипте сіль та перемішайте. Викладіть крупу. Накрийте кришкою каструлю та поставте на слабкий вогонь. Солити краще воду, а не готову кашу. Тоді гречка краще та рівномірніше просочиться сіллю.

6

Коли крупа з’явиться над поверхнею води, покладіть вершкове масло. Перемішайте до повного його розчинення. Робіть це швидко, щоб волога не випаровувалася.

7

Продовжуйте варити кашу під кришкою, поки крупа не вбере всю воду. Перемішувати кашу в цей час не потрібно. Щоб перевірити, чи не залишилася ще на дні каструлі вода, зробіть у гречці акуратний отвір паличкою чи виделкою.

8

Зніміть каструлю з вогню та щільно загорніть курткою, товстим рушником чи чимось іншим теплим (синтетикою гарячу каструлю не загортайте, річ оплавиться). Важливо зробити так, щоб каша перебувала в теплі та застигала повільно. У такому вигляді залиште її на 1 годину. Така невелика особливість приготування забезпечить каші винятково ніжну консистенцію та приємний смак.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка