Рецепт: Як варити сочевицю?

  • Як варити сочевицю?
    Рецепт: Як варити сочевицю?
  • 40 хвилин
  • Страва на 2
  • Середній

Сочевиця - дуже важливе джерело рослинного білка. Завдяки своєму особливому складу, вона може частково і навіть повністю заміняти м'ясо, крупи, хліб.



Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Як варити сочевицю?

Опис рецепту

    Корисна інформація:

    • На відміну від інших бобових, сочевицю зовсім не потрібно замочувати. Досить ретельно перебрати її, видаляючи сміття та різні сторонні домішки. Потім сочевицю слід промити в холодній воді, і вона вже повністю готова до теплової обробки.
    • Регулярно вживаючи страви з сочевиці, ви зміцнюєте своє здоров'я. Давно зауважено, що така їжа зміцнює шлунок, покращує травлення. А ще вона заспокоює, допомагає розслабитися і впоратися з накопиченим стресом.
    • Як і інші бобові, сочевиця надає стимулюючу дію на виділення газів кишечником. Так що занадто захоплюватися нею не слід, особливо при дисбактеріозі і різних захворюваннях кишечника. При подагрі можна їсти тільки розварену сочевицю у вигляді пюре.
    • Варена сочевиця може прикрасити стіл у вигляді окремої страви, або в якості гарніру. Дуже смачною вона виходить з піджаркою з моркви, цибулі, солодкого перцю, помідорів, томатного соусу, зелені. Використовуйте ці овочі, додавайте до них спеції, щоб поліпшити смак гарніру. Піджарку викладають на готові бобові або тушкують їх разом після доведення сочевиці до готовності. Нерідко сочевицю варять разом з рисом, томатним соусом.
    • Але гарнір - ще далеко не все, на що здатна сочевиця. Приготуйте з неї другу страву зі свининою, яловичиною або куркою. Спочатку м'ясо обсмажують з овочами до напівготовності, потім додають сочевицю, вливають воду і продовжують готувати все разом. А можна і просто полити відварені боби рослинним маслом або покласти шматочок вершкового, посипати сіллю і так є.
    • Наступний рецепт з відвареної сочевиці - котлети. Варені бобові спочатку потрібно прогріти на слабкому вогні, щоб випарувати зайву вологу. Потім остудити, подрібнити в блендері або м'ясорубці. Після цього сочевицю використовують фарш - додають до неї яйце, борошно, зелень, подрібнену цибулю, інші добавки. З отриманої маси формують котлети, панірують і смажать. Особливо популярні такі котлетки серед вегетаріанців (звичайно ж, без додавання яєць), адже бобові завдяки своїм складом замінюють амінокислоти, що містяться в м'ясі.
    • Залишилася варена сочевиця з обіду або вечері? На наступний день з неї можна приготувати чудову юшку або суп. Відваріть м'ясо, птицю, овочі, додайте до них бобові і потримайте все разом на вогні 5-10 хвилин. Виходить справді смачна перша страва.
    • У магазині або на ринку можна побачити сочевицю різних кольорів: зеленого, червоного, коричневого, жовтого. Відрізняються вони один від одного не тільки зовнішнім виглядом, але і смаком. У червоній він виражений яскравіше, а зелена пріснувата. Зелена залишається твердуватою навіть після теплової обробки. Сочевиця інших квітів швидко стає м’якою, з неї зручно робити пюре.
    • Тепер більш детально про те, як вибирати сочевицю. Для початку зверніть увагу на колір і розмір бобів. Вони повинні бути однаковими, що не розколеними. Консистенція якісного продукту розсипчаста, боби не злипаються. На дотик вони гладкі. Запах - легкий, що нагадує аромат горіхів, практично не відчувається. Якщо ви бачите, що в упаковці багато деформованих, розколотих бобів, вони мають різний колір, від покупки варто відмовитися. Якщо сочевиця НЕ сипуча і збирається в грудки, значить в ній багато вологи. Це підвищує ризик розвитку цвілі.
    • У багатьох країнах сочевиця є одним з основних продуктів харчування. Наприклад, дуже люблять її в Індії, в країнах Західної Європи. У нас же ці бобові якось не прижилися. Причина, швидше за все, полягає в невмінні правильно готувати сочевицю і в незнанні її чудових смакових якостей.

    Покрокове приготування рецепту з фото

    1

    Для приготування вареної сочевиці вам потрібні самі бобові, сіль і рослинне масло.

    2

    Сочевицю уважно переберіть. У ній попадаються камені, різні зерна та інші сторонні домішки. Їх слід видалити.

    3

    Далі вимийте бобові під струменем холодної води, виклавши їх на сито.

    4

    Викладіть сочевицю в каструлю і залийте водою. Рідини для приготування гарніру додають рівно в 2 рази більше самої сочевиці. Перемішайте ще раз. Якщо на поверхню щось спливе, видаліть це сміття.

    5

    Коли вода закипить, влийте масло і перемішайте.

    6

    У відварену до напівготовності (приблизно через 10-15 хвилин) сочевицю додайте сіль. Бобові взагалі не солять в самому початку теплової обробки. Робити це потрібно вже тоді, коли сочевиця початку розм'якати.

    7

    Продовжуйте варити, поки сочевиця не стане м'якою. Точний час приготування залежить від сорту, віку, попередньої обробки бобових. Зазвичай час вказують на упаковці, але воно може бути неточним. Коричневу сочевицю варять в середньому 25 хвилин, зелену 30 хвилин, а червоні сорти вимагають близько 15 хвилин на приготування.

    Відгуки [0]
    Додати пораду до рецепту
    Ваша оцінка