Рецепт: Як солити сало в розсолі?

  • Як солити сало в розсолі?
    Рецепт: Як солити сало в розсолі?
  • 35 хвилин
  • Страва на 10
  • Легкий

Шматочок солоного сала до борщу або чорному хлібу - справжня смакота. А якщо подати його з гірчицею чи тертим хріном, задоволення вам просто забезпечене.



Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Як солити сало в розсолі?

Опис рецепту

Корисна інформація:

  • Існує декілька думок з приводу того, скільки саме має знаходитися в розсолі сало перед його вживанням. За одними рецептами, це триває 3-5 днів. А за іншими - до трьох тижнів. Який саме варіант більше підходить вам, визначайте самі. Готовність перевірити легко. Для цього виріжте трохи сала з середини шматочка і спробуйте його. Якщо він відчутно солоний, значить все вже готово. Якщо ні - нехай постоїть ще кілька днів. Так ви зможете дослідним шляхом визначити, скільки часу буде потрібно на приготування сала в майбутньому.
  • Коли сало достатньо просолилось, дістаньте його з банки, обсушіть паперовими рушничками. Тепер шматки можна додатково натерти червоним меленим перцем, паприкою, коріандром та іншими спеціями. Не варто забувати і про гірчицю. Вона також забезпечує прекрасний смак, глибоко просочуючи кожен шматочок. Для зберігання загорніть сало в пергаментний папір або поліетилен і герметично закрийте. Покладіть його в морозилку, відрізаючи шматочки по мірі необхідності. У такому вигляді сало може зберігатися дуже довго, більше року.
  • Щоб не витратити свої сили і час даремно, для початку вчіться правильно вибирати сало. Біле, без жовтизни або сірувате, без стороннього запаху - ось яким воно повинно бути. Недобросовісні продавці можуть спробувати підсунути вам шматок сала кнура. Їсти його можна, але складно. Такий продукт жорсткий і пахне сечовиною. Проблема в тому, що відрізнити його за зовнішнім виглядом від звичайного практично неможливо, виглядає воно так само. Тому варто попросити продавця відрізати маленький шматочок на пробу. Також потримайте кілька секунд сало над вогнем сірника або запальнички. Якщо продавець підсовує вам шматок сала кнура, то при нагріванні швидко з'явиться різкий неприємний запах.
  • Якщо сало обсмалювали соломою, воно виходить смачним і ароматним. Але іноді хитрі продавці йдуть на хитрість - спеціально обробляють димом несвіжий продукт, щоб приховати сторонні аромати. Тому при покупці такого шматка варто уважно розглянути зріз. На ньому не повинно бути жовтизни і сіруватого нальоту. Тільки білий колір з рожевим відтінком.
  • Солоне сало - це дуже корисний продукт. Не варто побоюватися, що воно перетвориться в жирові відкладення або шкідливо вплине на серце. Солоне 
  • сало, яке не пройшло теплової обробки,  підтримує жировий обмін речовин, робить шкіру більш гладкою, покращує розумові процеси. Але, звичайно ж, все добре в міру. Набору ваги сприяє швидше не саме сало, а те, з чим його їдять - багато хліба, картоплі, солінь, алкогольних напоїв.
  • Подають солоне сало нарізаним тонкими скибочками (вони можуть навіть скручуватися в трубочки). Дуже красиво виглядає набір з таких шматочків, поданих на дерев'яній дошці разом з житнім хлібом, огірками, помідорами, зеленою цибулею, хроном та гірчицею.
Кроки приготування рецепту з фото
1

Підготуйте сало, сіль, перець чорний горошком, часник, лавровий лист і воду. Набір спецій ви можете змінювати, або ж обмежитися тільки сіллю. Правда, смак тоді виходить менш насиченим.

2

Спочатку зробіть розсіл. Він повинен остигати, а тим часом ви зможете зайнятися салом. Для розсолу всипте в воду сіль і проваріть 5 хвилин після закипання. Потім додайте лавровий лист, перець горошком і проваріть ще 5 хвилин. Сіль не завжди буває ідеально очищеної, тому на поверхні води можуть з'являтися пластівці бруднуватого кольору. Їх потрібно знімати ложкою. Готовий розсіл залиште до тих пір, поки він не охолоне повністю до кімнатної температури.

3

Підготуйте сало. Сполосніть шматок і обсушіть паперовою серветкою. Обпалювати сало над вогнем можна, але швидко, щоб воно не встигло розтопитися. Підготовлений таким чином продукт наріжте на шматки шириною близько 5 см. Не варто робити шматки дуже великими, це ускладнює доступ солі. Через це в самій серединці сало залишиться сирим і потребуватиме додаткової обробки.

4

Кожен зубчик часнику потрібно розрізати на кілька довгих шматочків, що мають форму брусочка або пластинки. Проробіть з обох сторін сала глибокі отвори ножем і вставте в них часник. Шматочки не повинні бути нарізані тонко, інакше вони будуть ламатися. Отвори потрібно проробляти досить глибоко, щоб часник не вислизав з них.

5

Холодним розсолом залийте сало так, щоб воно було повністю покрито рідиною. Не забудьте викласти лавровий лист і перець. Закрийте посуд кришкою і залиште сало в холодильнику на 3-4 доби. Потім діставайте його з розсолу, обсушуйте, нарізуйте шматочками і їжте.

Відгуки [1]
Papachka Elf 02/08/2019

Добрий рецепт приготування сала, можно сказать найкращий! дякую

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка