Рецепт: Хачапурі з сиром

  • Хачапурі з сиром
    Рецепт: Хачапурі з сиром
  • 1 год.
  • Страва на 1
  • Середній
Для кожного грузина хачапурі – це не просто їжа, а справжня національна гордість. Існує безліч варіантів цієї страви, залежно від регіону. Ми приготуємо мегрельські хачапурі.

Особливості:
  • Випікати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Хачапурі з сиром

Опис рецепту
  • Особливість мегрельських хачапурі полягає в тому, що перед випічкою їх посипають сиром. У результаті виходить страва, схожа одночасно і на піцу, і на пиріг із сиром.
  • Хачапурі можна подавати як сніданок, використовувати його для швидкої перекуски, їсти його з м’ясними стравами, овочами, навіть супами. Запивають грузини свої коржики кисломолочними продуктами чи червоним вином. Традиційно хачапурі подаються з огірками, помідорами, зеленню. Окремо може бути поданий нарізаний сир. Якщо комусь із гостей буде здаватися, що всередині мало сиру, він може додати собі його самостійно.
  • Для приготовлення тіста грузини використовують мацоні. Це кисломолочний напій. У нас його знайти складно, тому мацоні замінюють більш звичним кефіром, сметаною чи кисляком. Самі ж грузини вважають, що хачапурі без мацоні – це вже що завгодно, але точно не їхня національна страва. Проте експериментувати на своїй кухні вам ніхто не забороняв. Головна особливість справжніх грузинських хачапурі – саме тісто. Суміш кисломолочних напоїв та соди робить його особливо ніжним та м’яким.
  • У 2009 році в Грузії навіть провели спеціальне соціологічне опитування, присвячене цій страві. З’ясувалося, що 88% респондентів віддають перевагу хачапурі, а не піці. Переважно такі переваги поширені між чоловіками і представниками обох статей старшого віку. У різних містах Грузії навіть використовується «індекс хачапурі» для визначення рівня інфляції (як у США «індекс гамбургера» чи в Україні «індекс борщу»). Страва популярна у багатьох пострадянських країнах. Наприклад, під час Олімпіади в Сочі було продано 175 000 хачапурі. Воно поширене у Вірменії як вулична їжа, а також стає дедалі популярнішим в Ізраїлі.
  • Щоб тісто не прилипало, зручно його розкачувати і робити коржики на шматку пергаментного паперу. Потім хачапурі можна обережно перенести на деко на цьому ж папері. Так ви не забрудните дошку, на якій розкачується тісто.
  • Якщо ви використовуєте сулугуні, він може бути дуже солоним. У такому випадку завчасно залийте його холодною водою і залиште на годину. Зайва сіль вийде, а на смакові якості таке замочування жодним чином не вплине.
  • У деяких рецептах для приготування тіста радять брати сухі дріжджі. Це вважається неправильним, традиційно використовується тільки сода. При контакті з кисломолочними продуктами вона починає виділяти вуглекислий газ, який і дозволяє тісту трохи піднятися при випіканні.
  • Ви можете поекспериментувати з начинкою, додаючи до неї інші інгредієнти – подрібнену зелень, фарш, цибулю.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування хачапурі по-мегрельськи візьміть пшеничне борошно, сир, яйце, кефір, вершкове масло, сметану, сіль, перець, цукор, соду. У класичних рецептах хачапурі використовується тільки сулугуні. Але оскільки у мене його немає, я використовував звичайний твердий сир – вийшло також досить непогано.

2

Змішайте кефір, сметану, цукор, сіль, соду.

3

Додайте розтоплене вершкове масло.

4

Підсипайте порціями борошно і починайте замішувати тісто.

5

Замісіть м’яке тісто, що не прилипає до рук. Можливо, знадобиться трохи більше борошна, ніж вказано в рецепті. Додавайте його невеликими порціями, після кожної вимішуючи тісто знову. Але не додавайте надто багато борошна. Як тільки тісто перестало прилипати – все, залишилося тільки сформувати з нього кулю.

6

Сир подрібніть на великій тертці. Трохи сиру відкладіть убік для посипання. Додайте до основної частини сиру дрібку солі, чорний мелений перець, перемішайте. Така начинка може здатися сухуватою, але при випічці сир розплавиться, і вийде дуже смачно.

7

Розкачайте отриману кулю тіста у круглий пласт завтовшки 4-5 мм.

8

Викладіть на середину начинку. Розподіліть її тонким шаром, але краї тіста повинні залишатися вільними.

9

Зберіть краї тіста і защипніть їх, сформувавши «конверт». При цьому намагайтеся випустити зсередини все повітря, здавлюючи тісто пальцями.

10

Обережно переверніть коржик швом донизу. Охайно розрівнюйте його качалкою до товщини 1-1,5 см. Важливо розкачувати так, щоб тісто ніде не порвалося. Якщо ви випустили все повітря на попередньому етапі, з цим не повинні виникнути проблеми. Якщо ж ні, зробіть маленький прокол, випустіть через нього повітря, защипніть отвір та розкачайте.

11

Збийте яйце і змастіть ним коржик.

12

Посипте хачапурі сиром, що залишився.

13

Випікайте коржик 20-25 хвилин при 190 градусах. Коли верх зарум’яниться, стане золотистим, можна витягати хачапурі. Перед поданням дайте йому трохи застигнути, щоб сирна начинка всередині загустіла.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка