Рецепт: Гречаний суп

  • Гречаний суп
    Рецепт: Гречаний суп
  • 1 год 50 хв.
  • Страва на 5
  • Середній
Суп із гречаної крупи – це користь та чудовий смак. Ви навчитеся готувати гречані супи на різних бульйонах, із м’ясом чи для вегетаріанського харчування.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Гречаний суп

Опис рецепту
  • Круп’яний суп настільки ж корисний, як і каша з гречки. Тарілка такої страви забезпечить вас енергією до самої вечері. Особливо приємний гречаний суп на жирному м’ясному бульйоні взимку. Він не тільки насичує організм корисними речовинами, а ще і чудово зігріває та покращує настрій.
  • Будь-яку гречку перед приготуванням потрібно ретельно перебрати. Висипайте потроху крупи на тарілку та відбирайте сміття, камінці, пошкоджені зерна. Усе це трапляється в гречці досить часто. Дрібні камінці в супі можуть пошкодити зуб. Тому краще витратити час на підготовку крупи. Перебрану гречку промивають у холодній воді. Тепер вона повністю готова до використання. На пачці крупи повинен бути вказаний її сорт – перший, другий чи третій. Перший очищений краще, ніж інші, але таку гречку все одно потрібно перебирати. Якщо ви купуєте крупу на вагу, уважно огляньте, чи немає в ній камінців та смітинок.
  • Курку в рецепті можна замінити свининою, яловичиною, ковбасними виробами, копченею. Можна приготувати і вегетаріанський варіант на воді чи овочевому бульйоні. Гречка гарно поєднується і з різними видами м’яса, та з овочами. А ще в суп можна додати галушки, фрикадельки, томатну пасту чи перетерті помідори.
  • У Білорусі одна з традиційних страв - молочний гречаний суп. Раніше його готували в селах влітку, коли корови дають багато молока. Цей суп особливо корисний для дітей. Приготувати його досить просто – потрібно відварити гречку в молоці, додати вершкове масло. Цукор, сіль та інші добавки – на смак.
  • Якщо ви хочете отримати ароматніший суп, гречку потрібно заздалегідь обсмажити. Для цього перебрану гречку потрібно висипати на чисту суху сковорідку та обсмажувати 3-5 хвилин, помішуючи. Якщо гречану крупу не перемішувати, вона швидко пригорить та надасть супу гіркуватий присмак.
  • Чим блідіші насінинки, тим менше пропарена крупа. А чим краще вона пропарена, тим швидше вариться. Хоча світлу гречку потрібно варити довше, вважається, що в ній після обробки зберігається більше корисних речовин.
  • Гречка може проваритися трохи і після того, як буде готовою. Тому її зазвичай закладають у суп разом із картоплею, а готовність страви визначають за готовністю овочів. А ось якщо додати гречку пізно, картопля може уже розваритися, поки вона стане м’якою.
  • Приготувати суп можна і з гречаною крупою. Вона дрібніша, ніж звичайна ядриця, тому краще підходить для харчування дітей та представників похилого віку. Крупа оброблена паром та відшліфована, тому готується вона менше. Закладають крупу, коли всі інші інгредієнти уже готові чи майже приготувалися.
  • Суп обов’язково залишають після приготування на 20-30 хвилин настоятися. Так гречка краще розкриває все багатство свого смаку.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування супу вам знадобиться гречана крупа, курка, картопля, цибуля, морква, зелень, сіль та спеції на смак. Вказана кількість інгредієнтів розрахована на 2,5 літри густого наваристого супу.

2

Курку (я взяв стегна) залийте холодною водою та варіть 50 хвилин після закипання. Якщо курка магазинна, раджу після першого закипання промити її, а потім уже варити в новій воді 50 хвилин. Перше закипання дозволяє забрати значну частину шкідливих речовин із м’яса. Взагалі можна використовувати будь-яку частину курки. Для зменшення калорійності вибирайте грудку. Але врахуйте, що тоді бульйон вийде менш наваристим.

3

Поки курячий бульйон готується, візьміться за інші продукти. Картоплю наріжте кубиком.

4

Цибулю та моркву наріжте соломкою. Моркву намагайтеся нарізати якомога тонше, шматочками завтовшки приблизно 2 мм. Якщо нарізати її товстими шматками, доведеться варити довго. Їх або заздалегідь обсмажують на соняшниковій олії, або закладають у суп сирими. У цьому випадку я вибрав другий варіант, оскільки бульйон і так достатньо жирний та наваристий. Обсмажені овочі роблять страву ситнішою.

5

Готову курку дістаньте з бульйону та викладіть на тарілку застигати. У бульйон покладіть перебрану промиту гречку та картоплю. Варіть 10 хвилин. Нагрівання встановіть на такому рівні, щоб вода слабко кипіла.

6

М’ясо курки відділіть від кісток, подрібніть. Бажано шкіру викинути. У ній міститься жир, що уже перейшов у бульйон. Більше нічого корисного в шкірі не залишилося. Краще потіште нею свого кота чи собаку.

7

Викладіть у каструлю куряче м’ясо, цибулю та моркву. Продовжуйте варити до готовності всіх інгредієнтів.

8

Всипте подрібнену зелень, сіль, спеції на смак. Перемішайте, зніміть каструлю з вогню. Через 20 хвилин можете розливати суп у тарілки та подавати. При поданні можна всипати в тарілку ще трохи зелені.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка