Рецепт: Фокача

  • Фокача
    Рецепт: Фокача
  • 1 год. 30 хв.
  • Страва на 1
  • Середній
Фокача – плаский італійський хліб із пшеничного дріжджового тіста. Готується з різноманітними начинками: цибулею, оливками, помідорами, сиром, м’ясом. Подається як хліб чи легка закуска.

Особливості:
  • Випікати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Фокача

Опис рецепту
  • Існує багато рецептів фокачі, крім описаного тут. Цей хліб випікають із сиром, помідорами, різноманітними ароматними травами, цибулею, м’ясом. Фокача подається на стіл замість хліба чи використовується як основа для піци. Інколи її продають і як вуличну їжу. Якщо готувати пиріжок із начинками, виходить достатньо ситний варіант для швидкої перекуски. У Нью-Йорку популярна фокача з картоплею. А в італійській провінції Імперія фокачу готують із товстим шаром соусу зі свіжих томатів як відкритий пиріг. Генуезці віддають перевагу вмочувати прісну фокачу в каву з молоком. Вони вважають, що так смак випічки розкривається найкраще. Так що варіантів цієї випічки існує дуже багато. Основа ж завжди залишається тією самою – пухкий пиріжок із дріжджового тіста на пшеничному борошні.
  • За своєю текстурою тісто для фокачі схоже на тісто для піци, але трохи пухкіше. У результаті виходить щось середнє між пласким коржиком та хлібом.
  • Ви можете використовувати фокачу для приготування бутербродів, як це часто роблять італійці. Покладіть шматок шинки, масло чи зелень на пиріжок або розріжте її уздовж навпіл та покладіть начинку всередину. У вас вийде щось схоже на сендвіч.
  • Пиріжок можна зберігати при кімнатній температурі 2-3 дні, влітку потрібно тримати його в холодильнику. Довше випічку зберігати не рекомендується, вона починає черствіти. Розігрівати хліб можна в духовці.
  • Якщо у вас виявилося надто багато тіста, а випікати другу порцію зараз ви не збираєтеся, нічого страшного. Загорніть його в поліетиленову торбинку чи харчову плівку та покладіть у холодильник. Наступного дня з цього тіста ви зможете спекти чудову фокачу.
  • Фокача може бути не тільки круглої, але і прямокутної форми. Ви можете зробити одразу великий пиріжок на всю сім’ю чи декілька маленьких круглих пиріжків для перекуски чи дітям до школи.
  • Замість свіжих дріжджів ви можете використовувати сухі. 3 г свіжих пресованих дріжджів відповідають 1 г сухих у порошку. Не замінюйте дріжджі содою чи пекарським порошком, інакше смак і структура випічки будуть зовсім не такими, як вам би хотілося.
  • Завжди змащуйте деко олією (найкраще оливковою), навіть якщо використовуєте пергамент. Олія буде насичувати нижню частину пиріжка, надаючи йому характерного аромату та формуючи апетитну рум’яну скоринку.
  • Щоб ваша випічка стала пухкою та м’якою, просіюйте борошо безпосередньо перед замішуванням тіста. Так воно буде більш насичене киснем. Використовуйте тільки борошно дрібного помелу з високим вмістом клейковини. Вона добре вбирає воду та дозволяє зробити дуже м’яке, еластичне тісто.
  • Якщо у вашій духовці фокача підгоряє, не поспішайте все кидати – це доволі поширена проблема. Поставте під деко посудину з невеликою кількістю чистої води. Піднімаючись догори, пар буде знижувати температуру дека і сприяти рівномірному розподіленню тепла.
  • Також для того щоб зробити тісто вологим, можна змастити його солоною водою. Тільки не перестарайтеся, інакше поверхня стане коричневою.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування фокачі знадобиться пшеничне борошно, дріжджі, цукор, сіль, оливки чи маслини без кісточок, оливкова олія, свіжий чи сушений розмарин.

2

Дріжджі розкришіть. Додайте до них 150 мл теплої води, цукор і перемішайте. Дайте постояти 10 хвилин, щоб дріжджі почали бродити.

3

Додайте до дріжджів олію та сіль, перемішайте.

4

Всипте приблизно половину борошна.

5

Перемішайте все. У вас вийде в’язка маса.

6

Тепер додавайте борошно маленькими порціями та вимішуйте тісто. Якщо воно прилипає до рук, підсипте ще борошна і знову вимісіть. Так продовжуйте доти, поки тісто не стане еластичним. Завдяки оливковій олії воно трохи жирнувате на дотик і не прилипає до посуду. Навіть якщо тісто залишається липкуватим, нічого страшного. Із нього все одно вийде чудова випічка.

7

Накрийте посуд із тістом рушничком чи плівкою. Залиште в теплі на 40 хвилин.

8

Коли тісто підійде, обімніть його. Деко змастіть олією. Викладіть на нього тісто і пальцями розтягніть його, щоб вийшов пиріжок завтовшки 1 см.

9

Зробіть пальцем заглибину в пиріжку.

10

У кожну заглибину влийте декілька крапель олії.

11

Викладіть у заглибини оливки, вдавіть їх у тісто.

12

Присипте пиріжок свіжим чи сушеним розмарином.

13

Випікайте 25-30 хвилин при 200 градусах. Готову фокачу накрийте вологим рушничком. Так вона буде застигати, не втрачаючи надто багато вологи. Така випічка залишиться м’якою всередині та з апетитною хрусткою скоринкою ззовні.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка