Рецепт: Квасоля в томатному соусі

  • Квасоля в томатному соусі
    Рецепт: Квасоля в томатному соусі
  • 13 год 20 хв
  • Страва на 6
  • Легкий

Любите квасолю в томатному соусі й часто купуєте її в магазині? Прийшов час приготувати її вдома самостійно. Зробити це дуже легко. Спробуйте й переконайтеся самі.




Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Квасоля в томатному соусі

Опис рецепту

Рецепт: Фасоль в томатном соусе

Домашня квасоля в томатному соусі завжди виходить смачнішою за магазинну. Це факт і з цим не посперечаєшся. Якщо Ви ніколи раніше не готували квасолю в томатному соусі, тоді обов’язково приготуйте її зараз і Ви про це точно не пошкодуєте. До того ж готувати квасолю в соусі вдома вийде в рази вигідніше, ніж купити її готовою. Та й вийде її набагато більше, ніж півлітрова баночка, у якій найчастіше вона і продається в магазинах.

Квасоля — це продукт рослинного походження з високим вмістом легкозасвоюваного білка, який аналогічний білку, що міститься в м’ясі. Квасолю рекомендують часто вживати людям, які з якихось причин відмовляють собі в споживанні м’яса.

Перед відварюванням квасолю обов’язково потрібно замочувати в холодній воді на половину доби. Ідеальною водою для замочування є кип’ячена й добре охолоджена чиста питна вода. До речі, і на час замочування квасолю найкраще буде помістити в холодне місце (наприклад, у холодильник). Після замочування квасолю потрібно заливати новою і, знову таки, холодною водою. Після чого квасолю ставлять на маленький вогонь, щоби вона поступово нагрівалася. Найкраще буде, якщо квасоля закипить не раніше, ніж через 30 хвилин. Усі ці рекомендації допоможуть Вам зварити найсмачнішу квасолю.

Якщо бажаєте додати пікантний смак, замочувати її потрібно в пиві. Весь процес замочування відбувається точно так, як і з водичкою, з тією лише різницею, що перед варінням пиво зливати не потрібно. Варять квасолю прямо в пиві. Але Ви не переживайте, під час варіння весь алкоголь випарується.

Якщо раптом у Вас є кілька сортів квасолі, то у жодному разі не здумайте їх змішувати і варити разом. Адже це буде дуже великою помилкою, оскільки кожен сорт цієї чудової культури має свій час приготування. Кожен сорт квасолі потрібно обов’язково варити окремо. Якщо ж Вам дуже хочеться змішати два сорти разом, відваріть кожен сорт квасолі окремо і вже в готовому вигляді змішуйте.

Солити квасолю необхідно під час останніх хвилин її приготування.

Томатний соус для квасолі можна готувати як на томатному соці, так і на томатній пасті, розведеній у воді.

Для того, щоби зробити томатний соус густішим, у нього рекомендують додавати трохи ретельно разтовченої квасолі.

Якщо хочете зробити томатний соус солоденьким, додайте в нього столову ложку цукру. Але в цьому випадку часник у цю страва класти не варто.

Квасоля в томатному соусі — це смачна, ситна, дуже корисна, а для багатьох ще й улюблена страва. Їсти таку чудову страву можна як холодною, так і гарячою. Подають її як окрему страву або як гарнір, або ж використовують для приготування якихось інших страв.

 

Покрокове приготування страви з фото

1

Для приготування квасолі в томатному соусі нам знадобиться сама квасоля, а також морква, цибуля, томатна паста, часник, рослинна олія, сіль і чорний мелений перець.

2

Насамперед перебираємо нашу квасолю від сміття, гарненько промиваємо в декількох водах. Чисту квасолю заливаємо холодною водою. Ідеальним варіантом буде зробити це ввечері й залишити квасолю у воді на всю ніч, а вже наступного дня приступати до її приготування. Але якщо Ви з вечора цього не зробили, тоді слід замочити квасолю хоча б на кілька годин.

3

З замоченої квасолі зливаємо воду, заливаємо її свіжою (обов’язково холодної) водою і ставимо на вогонь. Як тільки квасоля добре закипить, зливаємо з неї кип’яток і знову заливаємо холодною водою, після чого знову ставимо каструлю на вогонь. Цього разу квасолю необхідно варити до повної готовності. Але довго варити її не доведеться, оскільки після всіх проведених із нею маніпуляцій звариться вона дуже швидко. З готової квасолі зливаємо воду.

4

Дрібно нарізану цибулю обсмажуємо на розігрітій олії.

5

Додаємо до цибулі натерту на дрібній тертці моркву і продовжуємо обсмажувати їх разом.

6

Коли морквина з цибулькою добре обсмажаться, додаємо до них томатну пасту, сіль, чорний мелений перець і стаканчик водички. Усе ретельно перемішуємо й тушкуємо все це разом під закритою кришкою хвилин 5.

7

Викладаємо в наш соус відварену квасолю, доливаємо водички стільки, скільки буде необхідно, щоби покрити всю квасолю (приблизно 1–1,5 стаканчика) і тушкуємо її під кришкою хвилинок так 7–8 на невеликому вогнику. Час відраховуйте від того моменту, як квасоля в соусі почне кипіти. А щоб уся це справа закипіла швидше, заливати квасолю краще за все не холодною водою, а окропом.

8

Кладемо у квасолю натертий на дрібній тертці або видавлений через прес часник, перемішуємо й одразу ж вимикаємо вогонь. Даємо нашій квасольці в томатному соусі настоятися під кришкою хвилин 20 і можна подавати. Смачного!

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка