Рецепт: Домашній кетчуп

  • Домашній кетчуп
    Рецепт: Домашній кетчуп
  • 1 год 45 хв.
  • Страва на 15
  • Середній
Кетчуп – один із найпопулярніших у світі соусів. Щоб насолодитися чудовим смаком натурального кетчупу, зовсім не обов’язково йти до магазину.

Особливості:
  • Варити |
  • Нарізати |
  • Смажити |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Домашній кетчуп

Опис рецепту
  • У цьому рецепті використовуються сливи. Для смачного кетчупу вибирайте сорт «венгерки». Такі ягоди щільні, м’якоть у них легко відділяється від кісточки, має приємну кислинку.
  • Головний секрет будь-якого кетчупу – якісні помідори. Вони повинні бути стиглими, щільними, м’ясистими, з ароматною м’якоттю. Водянисті, несмачні помідори зроблять таким і сам соус. Крім того, через велику кількість рідини його доведеться довше уварювати до необхідної консистенції.
  • Готуйте домашній кетчуп у пік сезону помідорів, який триває з середини до кінця серпня. Саме в цей час томати не тільки найсмачніші, але і найдешевші. Ви зможете вигідно заготувати соус до наступного сезону та не витрачати зайві гроші в магазині.
  • Завжди обпарюйте помідори та знімайте з них шкірочку. У процесі теплової обробки вона буде відшаровуватися та псувати зовнішній вигляд соусу.
  • Виготовлений на заводі кетчуп оброблюють, суттєво знижуючи корисні властивості помідорів. Крім того, продукт готують зі значною кількістю консервантів, які також не відзначаються користю для організму. Зокрема, при обробці частково руйнується лікопін, який сприяє зниженню рівня холестерину в крові. Домашній же кетчуп готується тільки з натуральної сировини та оброблюється мінімально. Тому він набагато корисніший, ніж той, що продається в магазині. А влітку, коли помідори дешеві, готувати його і вигідніше.
  • Щоб досягнути бажаної густоти кетчупу, багато виробників використовують крохмаль. У домашніх умовах це зайве. Просто залиште соус на слабкому вогні, щоб із нього поступово випаровувалася зайва рідина. Залежно від об’ємів, на це може піти до 1,5-2 годин.
  • Кетчуп можна їсти відразу після приготування або розкласти в стерилізовані банки та зберігати як звичайну консервацію. Для тривалого зберігання потрібно додавати оцет - потужний природний консервант. Кислий смак оцту частково нейтралізується цукром.
  • Кетчуп домашнього приготування можна використовувати в бутербродах, гамбургерах, додавати до рису, спагеті, смаженої картоплі, курки, м’яса, риби, яєць, грибів, салатних заправок. Це універсальний соус, який у різних країнах їдять практично з усім.
  • Гостроту кетчупу ви можете регулювати самостійно. Якщо ви любите м’який смак соусу, достатньо буде додати трохи сушених ароматних трав. Для шанувальників гострого використовується червоний та чорний мелений перець, подрібнений перець чилі. Гострі соуси зазвичай подаються до смаженого чи запеченого м’яса, шашлику. Кетчуп із м’яким смаком подається до спагеті, гамбургерів, картоплі.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Щоб приготувати домашній кетчуп, візьміть помідори, сливи, цукор, сіль, чорний мелений перець, сухі ароматні трави, рослинну олію.

2

На помідорах зробіть хрестоподібні надрізи. Залийте їх окропом рівно на 2 хвилини. Одразу після цього гарячу воду злийте та залийте томати холодною на 1-2 хвилини. Запам’ятайте цей метод очистки помідорів, він знадобиться вам і для приготування інших страв.

3

Зніміть шкірку. Під дією різкого перепаду температур вона буде легко відшаровуватися та зніматися пальцями.

4

Розріжте помідори навпіл, виріжте плодоніжку. Наріжте помідори великими шматками. Форма значення не має, все одно овочі потім будуть готуватися до стану пюре.

5

Сливи розріжте навпіл, дістаньте кісточку, м’якоть подрібніть. Якщо у сливах всередині є попсовані місця, обов’язково вирізайте їх.

6

Цибулю наріжте кубиком.

7

На рослинній олії обсмажуйте цибулю. Вона повинна стати напівпрозорою.

8

Викладіть помідори та смажте 7-10 хвилин.

9

Додайте сливи. Продовжуйте обсмажувати, поки томати і сливи не стануть м’якими. На це піде ще приблизно 10 хвилин. Час від часу помішуйте для рівномірного розподілення тепла.

10

Тепер доведіть овочі до стану пюре в блендері. За відсутності блендера можно скористатися м’ясорубкою з невеликою решіткою, хоча це вимагає більше часу. Використовувати м’ясорубку потрібно, якщо вам подобається кетчуп із маленькими шматочками томатів та слив.

11

Викладіть пюре в сковорідку. Додайте цукор, сіль, трави. Також на цьому етапі ви можете додати улюблені спеції на свій смак. Наприклад, якщо ви хочете отримати гострий соус, всипте червоний мелений перець чи декілька зубчиків товченого часнику.

12

Перемішайте та варіть на слабкому вогні до необхідної консистенції кетчупу. У результаті він повинен вийти достатньо густим, щоб не розтікатися при намащуванні на хліб, а також потемніти. Прикрийте сковорідку кришкою, щоб бризки томатного соусу не розліталися на вашій кухні.

Відгуки [0]
Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка