Рецепт: Чилі кон карне

  • Чилі кон карне
    Рецепт: Чилі кон карне
  • 1 год 30 хв.
  • Страва на 4
  • Середній
Чилі кон карне (також відоме як просто «Чилі») – традиційна м’ясна страва техаської та мексиканської кухні. Відрізняється гострим смаком та насиченим ароматом.

Особливості:
  • Нарізати |
  • Смажити |
  • Тушкувати |

Кроки рецепту з фото

Інгредієнти для страви: Чилі кон карне

Опис рецепту
  • Головні інгредієнти для чилі кон карне – м’ясо та гострий перець. Набір інших інгредієнтів може змінюватися. Найчастіше використовуються помідори, солодкий перець, цибуля, часник та квасоля. Мексиканці відомі своєю пристрастю до перцю, тому можуть додавати тільки чилі. Європейці частину гострого перцю замінюють солодким болгарським або ж додають тільки його.
  • Із приправ додають орегано, коріандр, кмин. Лавровий лист та коріандр теж додають, але досить рідко.
  • Для вегетаріанців передбачені варіанти чилі без м’яса. У Мексиці та Техасі їх називають chili non carne або chili sin carne. У таких стравах замість м’яса додають тофу, гарбуз, цукіні. Такі страви стали дуже популярними в США в 60-х та 70-х роках ХХ століття, коли значно виріс інтерес до здорового харчування. Майже завжди додають квасолю, в якій міститься багато білку.
  • Chili verde – ще один варіант страви. Готують її зі свинини, тушкованої в курячому бульйоні, зелених перців чилі, часнику. Томати додають рідко. Чилі верде роблять густим, переважно як начинку для бурито.
  • White chili готують із м’яса індички чи курячої грудки, білої квасолі. Томатний соус не використовується, тому готова страва має світлий колір.
  • Чилі кон карне може бути другою чи першою стравою, залежно від кількості рідини. Додайте більше води або томатного соку, і у вас вийде чудова юшка. Якщо рідини менше – друга страва. Подають її або окремо, або з рисом, кукурудзяними коржиками, чипсами. Інші доповнення до готової страви: тертий сир, сметана з подрібненою цибулею, солоні крекери, макаронні вироби (в такому випадку квасоля не додається).
  • У мексиканському варіанті чилі кон карне часто готують із какао чи гірким шоколадом, що надає оригінальності смаку. Техасці віддають перевагу стравам без добавок. Звичайно, для європейців поєднання м’яса, гострих приправ та шоколаду здається просто чимось незрозумілим. Але насправді виходить дуже смачно. Експериментатори пробують замінювати шоколад корицею, медом.
  • Точно невідомо, як і хто вперше приготував чилі кон карне. Ще в 1850 році існував рецепт, у якому використовувалася в’ялена яловичина, сало, сушений перець чилі та сіль. Усе це змішували, а потім варили в глиняному горщику. У 1893 році в Сан-Антоніо проходила мексиканська виставка, після якої значно виріс інтерес американців до гострого перцю чилі. У результаті кон карне стало популярним у всьому Техасі. На початку XX століття рецепт поширився і в інших штатах. Найімовірніше, спочатку це була їжа ковбоїв, які мали багато яловичини та не могли собі дозволити свіжі овочі. Тому їх замінював сушений перець чилі.
  • Якщо ви плануєте використовувати квасолю, її потрібно заздалегідь відварити. Напередодні ввечері замочіть бобові в холодній воді та залиште до наступного дня. Потім промийте та варіть до готовності в свіжій воді. Усе ще продовжуються суперечки між кулінарами про те, чи потрібно додавати квасолю.

Кроки приготування рецепту з фото

1

Для приготування чилі кон карне вам знадобиться свинина чи яловичина, квасоля, помідори, болгарський перець, чилі, часник, фіолетова солодка цибуля, томатний сік, сіль, інші спеції на смак, какао або чорний гіркий шоколад.

2

М’ясо розріжте на невеликі шматочки. У Техасі та Мексиці найчастіше використовується яловичина через специфіку скотарства в цьому регіоні. Однак свинина також допустима.

3

Цибулю наріжте напівкільцями.

4

Часник наріжте пластинками або соломкою завтовшки 1-2 мм.

5

Солодкий перець наріжте соломкою.

6

Помідори подрібніть кубиком. Товсту шкірку краще буде спочатку зняти, ошпаривши томати.

7

Гострий перець подрібніть. Тут використовується маринований перець, але за гостротою він нічим не поступається свіжому. Кількість цього інгредієнта регулюйте самостійно. У страві повинна відчуватися гострота, але не до такої міри, щоб її потім було неможливо їсти.

8

М’ясо обсмажте на смальці чи рослинній олії при сильному нагріванні. Коли за декілька хвилин на м’ясі почне з’являтися рум’яна скоринка, переходьте від обсмаження до тушкування. Зменшіть вогонь, влийте трохи води. Тушкуйте м’ясо 40 хвилин.

9

Додайте всі подрібнені овочі, перемішайте. Тушкуйте ще 15 хвилин.

10

Викладіть квасолю, влийте томатний сік. Продовжуйте тушкувати 10 хвилин. Замість томатного соку підійдуть подрібнені помідори у власному соку. До речі, зовсім не обов’язково купувати готовий томатний сік. Настільки ж смачний напій у вас вийде, якщо ви просто розведете водою томатну пасту та додасте трохи солі.

11

Всипте сіль, спеції, какао (або дрібно натертий чорний гіркий шоколад). Перемішайте та прогрійте ще 10 хвилин. Страва готова.

Відгуки [1]
Зюка 18/07/2018

Шалено смачно! Правда ми з чоловіком любимо гостреньке, тому добавили два цілих гострих перця! І це було дуже смачно. Дякуємо за рецепт!)

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка