Натуральна кава

  • Натуральна кава

У всьому світі натуральна кава, про яку ми детально поговоримо в цій статті, вважається одним із найбільш популярних і улюблених напоїв. Дуже багато хто навіть не може уявити початок дня без ранкової філіжанки чорної кави, що заряджає нас енергією. Уже багато століть люди п’ють каву, асортимент якої на ринку невпинно зростає і розширюється. При цьому суперечки вчених про користь та шкоду цього продукту все не вщухають, тому що сучасні дослідження дозволяють постійно відкривати нові, невідомі раніше властивості кави і дають нам нову поживу для роздумів.

Види натуральної кави

Натуральна кава, з якої ми готуємо ароматний і підбадьорливий чорний напій, доступна у продажу в двох варіантах – цілі обсмажені кавові зерна і мелені, розфасовані в вакуумну упаковку. Зернову натуральну каву можна купити у моносорті або у сумішах. Суміші створюються з різних пропорцій арабіки та робусти. Нерідко можна зустріти у продажу і суміші із зерен одного сорту, але різного географічного походження. Якщо ж ви хочете вибрати і купити натуральну мелену каву, будьте готові до того, що її асортимент на сучасному ринку України зможе вас здивувати своїм обсягом. Словом, якщо вам знайомі секрети того, як приготувати натуральну каву, і відомі цікаві та оригінальні рецепти, за умови правильного вибору ви завжди зможете домогтися відмінного результату, порадувати себе і здивувати своїм мистецтвом друзів.

Зелені необроблені кавові зерна практично не мають запаху, але той чи інший ступінь обсмаження (від легкого скандинавського до найсильнішого кубинського) розкриє таємничий букет ароматів, прихований у кожному зернятку. Прекрасний аромат свіжообсмаженої кави – матерія тонка й ефемерна. Зберегти її у первозданному вигляді може тільки спеціальна герметична упаковка. Маєте бажання купити натуральну каву відмінної якості? Завжди звертайте увагу на дату обсмажування, вона неодмінно повинна бути прописана на пачці. Солідні виробники завжди обов’язково вказують її, так що відсутність цієї важливої ​​інформації на пачці кави має відразу насторожити вас і змусити сумніватися в якості продукту. Хоча умовний термін придатності кави – 1 рік, справжні гурмани не стануть купувати кавові зерна, обсмажені більше 10 днів тому.

screenshot_606

Деякі поціновувачі кави вважають за краще перемелювати зерна самостійно, безпосередньо перед тим як варити напій. Але ті, хто економить час і цінує комфорт, часто вважають за краще купити натуральну мелену каву, а ступінь помелу вибирають залежно від способу приготування напою.

  1. Грубий помел підходить для кавоварок із фільтрами і для френч-пресів.
  2. Середній і тонкий використовується для еспресо-машин.
  3. Найтонший (порошковий) помел ідеально підходить для заварювання в турках.

Щоб насолодитися смаком улюбленого напою, що зігріває та бадьорить, доведеться витратити трохи часу. Звичайно, ви можете купити розчинну каву і просто заливати її гарячою водою. Але врахуйте, що в її складі іноді немає і половини натуральної кави, а крім того, ви позбавите себе задоволення від самої церемонії приготування, яку дехто сприймає не як автоматичний процес, а як справжнє мистецтво. Щоб досягти досконалості у ньому, недостатньо просто знати, як варити каву, потрібно мати досвід, і вправність рук.

Темний і світлий бік чорного напою

Історія гіркого чорного напою нараховує багато століть, але сучасні вчені все ще продовжують сперечатися про його користь і шкоду. Парадоксальний секрет кави полягає у тому, що вона корисна і шкідлива одночасно. Як і багато інших продуктів, кава має позитивні та негативні властивості.

Чим корисна натуральна кава

Screenshot_336

Перш ніж рекомендувати натуральну каву в зернах у ролі енергетичного напою і перераховувати її переваги, слід зрозуміти, що може йтися виключно про помірне її вживання. Вміст у кавових зернах значного числа органічних кислот (більше 30 шт.), безлічі вітамінів і мікроелементів (залізо, фосфор, калій, кальцій, сірка, натрій і так далі) формує їхню здатність формувати різнобічний вплив на функціонування різних систем і органів людського організму.

  • Систематичний прийом 2-3 чашок кави на день сприяє підвищенню чутливості до інсуліну і знижує можливість захворювання на діабет другого типу.
  • Натуральна кава позитивно впливає на роботу легенів. Зокрема, вона знижує ймовірність виникнення астматичних нападів.
  • Як відомо, холестерин у крові людини може бути різним – корисним і таким, який вважається шкідливим і небезпечним. Чорна кава підвищує вміст у крові саме корисного холестерину.
  • Є відомості про позитивний вплив кави на імунітет людини і на роботу її системи травлення.
  • Співробітники Гарвардської школи охорони здоров’я стверджують, що профілактичний вплив натуральної кави на появу каменів у жовчному міхурі настільки ефективний, що небезпека виникнення жовчнокам’яної хвороби при постійному вживанні кави (2-3 чашки щодня) зменшується на 30%.
  • Кофеїн активізує кровопостачання головного мозку, підвищуючи продуктивність його роботи майже на 10%. А серотонін, що міститься у каві (гормон щастя, як його ще називають), піднімає настрій і допомагає уникнути депресії.

Має місце і теорія індійських вчених про те, що кава може захистити людину від радіації. Правда, ця версія поки не підтверджена європейськими медиками.

Для кого шкідлива натуральна кава

Screenshot_337

Найпоширеніші наслідки передозування кави – це головний біль і запаморочення, а також безсоння. Тривалий час вважалося, що на питання: “Чи можна вагітним пити натуральну каву?” – є однозначна відповідь і що чорна кава протипоказана їм, оскільки діє збудливо і змінює метаболізм кальцію. Але останні дослідження дозволили зробити висновок про те, що при відсутності зловживань кава не зможе істотно вплинути ні на здоров’я матері, ні на стан майбутньої дитини. Порівняно недавно була розвінчана і ще одна думка про шкоду кави. Вчені довели, що вона не тільки не провокує розвиток злоякісних новоутворень підшлункової залози, прямої і товстої кишки, але навіть навпаки – здатна знижувати активність деяких канцерогенів.

Не рекомендовано пити каву дітям і людям похилого віку, а також тим, хто схильний до наступних захворювань:

  • ішемічна хвороба серця;
  • атеросклероз;
  • глаукома;
  • гіпертонія;
  • підвищена збудливість;
  • безсоння;
  • хвороби нирок;
  • хронічний гастрит або виразка.

Кава не викликає психологічної залежності, але можна говорити про фізичне звикання до неї за умови регулярного і тривалого вживання значної її кількості – більше 4-5 порцій за день. Різка відмова від кави у тих, хто серйозно захопився нею, може викликати дратівливість, загальмованість і головні болі. Слід враховувати, що дія кофеїну корегується особливостями вищої нервової діяльності людини, значить вона індивідуальна.

Підводячи підсумки про користь кави і її негативний вплив, можна зробити такий висновок – кількість кофеїну, що міститься в двох чашках кави, вчені визнають нешкідливою і навіть корисною для людини. Недотримання ж пересторог і зловживання напоєм може становити загрозу для самопочуття та здоров’я.

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка