Пошук
Ідеї для сніданку, обіду, вечері?

Зелена кава – тільки факти

 • Зелена кава – тільки факти

Попит на зелену каву сьогодні величезний і близький до ажіотажу. Чим пояснити його – винятковими якостями та лікувальним ефектом або ж потужним маркетинговим феноменом, який перетворив необсмажені кавові зерна в один із найбільш ходових і популярних продуктів на сучасному ринку? Чи варто купити зелену каву для схуднення та чи дійсно вона має заявлені в рекламі чудодійні властивості?

Пошук відповідей на ці злободенні питання ускладнюється тим, що серед кавових фахівців і експертів, як українських, так і іноземних, немає єдності в думках. Їхній загальний настрій щодо питання: «Як допомагає зелена кава для схуднення і чи варто її купити?» – досить скептичний. Найчастіше експерти обмежуються нейтральними зауваженнями, що не можна зробити конкретні висновки з приводу фізіологічного ефекту зеленої кави, оскільки кількість досліджень на цю тему недостатня. Відгуки реальних споживачів часто кардинально відрізняються один від одного, а купити зелену каву, сподіваючись на достовірність аргументів, якими оперують комерційні підприємства, також не варто.

Спробуємо розібратися у перерахованих вище питаннях, спираючись на факти і найбільш компетентні джерела. При цьому поставимося насторожено і дещо недовірливо до інформації від виробників, безпосередньо зацікавлених у збільшенні збуту зеленої кави і зростанні ціни на неї.

Питання №1. Що таке зелена кава?

Зелена кава – це очищені зерна кавових ягід, які не піддавалися тепловій обробці і зберегли всі властивості та якості, щедро даровані природою.

Screenshot_302

На ринку України сьогодні можна купити зелену каву таких видів:

 • Зелена кава в зернах.
 • Мелена зелена кава (варіант – подрібнені зерна).
 • Мелена зелена кава з додатковими інгредієнтами – імбиром, кардамоном, колагеном і так далі.
 • Екстракт із зелених кавових зерен (з добавками або без).
 • Суміші з натуральної обсмаженої і зеленої кави.

Порада для покупців:

Якщо ви збираєтеся замовити в Інтернеті та купити зелену каву для схуднення, заздалегідь поцікавтеся, як повинні виглядати необсмажені зерна. Зокрема, вбереже вас від купівлі низькоякісного продукту під виглядом дорогого елітного інформація про те, що колір добірних елітних зерен, які особливо цінуються на кавовому ринку, зовсім не зелений. Зерна екстра-класу за найвищою ціною матимуть характерний сіро-блакитний відтінок. Звичайна річ, що зерно має бути однорідним, без тріщин, розколів і червоточин.

Питання №2. Що входить до складу зеленої кави?

Дослідження хімічного складу кавових зерен сьогодні ніяк не можна вважати закінченими, хоча виявлено вже понад тисячу компонентів, що містяться в каві. Серед їхнього числа безліч органічних кислот – яблучна, лимонна, оцтова, кавова та інші. Але найцікавіша для нас хлорогенова кислота, яка багато в чому і є причиною виняткової популярності зеленої кави як засобу для схуднення.

Screenshot_303

Хлорогенова кислота – це потужний антиоксидант, що дозволяє людському організму звільнятися від вільних радикалів, надлишок яких провокує багато захворювань (зокрема і досить серйозних), а також сприяє передчасному старінню. Ця цінна речовина практично повністю руйнується під час термічної обробки, тоді як напій із зеленої зернової кави буде містити високий відсоток хлорогенової кислоти. Перераховуючи інші незамінні для людини жирні кислоти, слід згадати лінолеву (вміст до 54%), пальмітинову (27%), олеїнову (8%), стеаринову (6%) й арахідонову (2,8%).

Виявлено в хімічному складі кавових зерен також два десятки амінокислот, вуглеводи, білкові і дубильні речовини та, зрозуміло, кофеїн, який активно вступає в свої права наприкінці процесу обсмажування зелених зерен. Останні згадані речовини за умов розумного і помірного дозування здатні стимулювати лімфодренаж, допомагати в роботі серця та нервової системи, активізувати пам’ять і позбавляти від спастичного болю під час мігрені.

Висновки:

Цілком зрозуміло, що кавові зерна – дійсно неоціненне джерело найважливіших для здоров’я людини речовин. Антиоксидантів у зелених зернах міститься не менше, ніж у червоному вині, оливковій олії і навіть у зеленому чаї. Не будемо залишати поза увагою і той незаперечний факт, що в Сполучених Штатах у 2012 році екстракт зелених кавових зерен побив усі можливі рекорди, посівши перше місце з продажів серед препаратів для схуднення. Такий феномен (і численні захоплені відгуки) неможливо пояснити одним лише успішним маркетингом.

Питання №3. У чому шкода зеленої кави і кому цей продукт протипоказаний?

Якщо ви намагаєтеся зрозуміти, як правильно пити зелену каву для схуднення, вам не обійтися лише інформацією на упаковці. Уважно ознайомтеся з протипоказаннями щодо її застосування і можливими побічними ефектами, поява яких повинна змусити вас зупинити курс прийому дієтичного продукту.

Screenshot_304

Безперечно протипоказано варити і пити зелену каву при таких станах:

 • вагітність і період лактації;
 • цукровий діабет;
 • глаукома;
 • порушення згортання крові;
 • остеопороз;
 • артеріальна гіпертензія.

Особливої, пильної уваги заслуговує популярне поєднання імбиру і зеленої кави. Чи допомагає зелена кава з імбиром схуднути – питання відкрите, але імбир збільшує кількість протипоказань, додаючи до списку жовчнокам’яну хворобу, практично весь спектр захворювань шлунково-кишкового тракту, захворювання шкіри, геморой, цироз і гепатит С.

Заради справедливості слід зазначити, що вся шкода від зеленої кави і всі побічні ефекти практично дослівно будуть збігатися з ефектами від надмірного вживання справжньої чорної (обсмаженої) кави. Винен у всьому, звичайно, кофеїн. Численні критики популярного дієтичного продукту часто спекулюють відомими результатами тестування – початковою фазою нудоти у деяких учасників тесту. Але якщо купити зелену каву і пити її, не дотримуючись застережень, можуть з’явитись і більш серйозні порушення:

 • безсоння;
 • нервозність і депресія;
 • труднощі із концентрацією уваги;
 • пришвидшене або нерегулярне серцебиття;
 • погіршення згортання крові;
 • почервоніння обличчя і напруження м’язів;
 • підвищення внутрішньоочного тиску.

 

Варто знати:

Екстракт зеленої кави належить до харчових добавок, а не медичних препаратів. Це означає, що його виробництво не вимагає обов’язкової стандартизації якості. Які ризики приховує таке твердження? Непередбачуваний процентний вміст кофеїну в продуктах від різних виробників. Перш ніж купити зелені зерна або починати пити їхній екстракт для схуднення, поцікавтеся списком рецептурних препаратів, які погано «співпрацюють» із кофеїном. Список цей досить значний і містить безліч засобів від діабету і підвищеного артеріального тиску.

Питання №4. Чи правда, що зелена кава сприяє схудненню?

Як то кажуть у відомому жарті: «Зелена кава відмінно допомагає схуднути, якщо збирати її зранку до вечора на плантаціях». Частка правди у цьому вислові полягає у тому, що сама по собі зелена кава не гарантує схуднення і не може спалювати жир в організмі, але при цьому вона – прекрасний дієтичний продукт, здатний активізувати метаболічні процеси, і володіє відмінним сечогінним ефектом.

Screenshot_305

У Мережі ви знайдете безліч порад – як правильно приготувати зелену каву в зернах, як пити зелену каву з імбиром для схуднення, відгуків – чи реально допомагає зелена кава схуднути, думок про те, що зелена кава – це панацея, і про те, що зелена кава – це лохотрон і що купити її для схуднення – отже викинути гроші. Таким чином, рішення залишається за вами. Дуже спокусливо, звичайно, повірити в ті відгуки, які свідчать про можливу втрату ваги у 15-18 кг за два тижні, адже ціна продукту абсолютно доступна. І зелена кава, і імбир, кожен окремо довів свою ефективність, природно, ми сподіваємося на високі результати від їхнього поєднання. Але ще раз розставимо акценти – домогтися корекції ваги виключно за рахунок чудо-напою нереально, особливо якщо ви збираєтеся запивати ним улюблені гарячі бутерброди з майонезом, ковбасою і розплавленим сиром.

На що дійсно здатна зелена кава з імбиром

Хлорогенова кислота, про яку ми багато говорили вище, стане головним помічником на шляху до здоров’я і схуднення. Вона здатна:

 • збалансувати в крові вміст цукру;
 • знижувати апетит;
 • зменшувати тягу до улюблених солодощів і булочок;
 • працювати як антиоксидант;
 • пришвидшувати метаболічні процеси.

Імбир, в свою чергу, створить умови для отримання таких ефектів:

 • пришвидшення виведення надлишку рідини з організму;
 • оптимізація обмінних процесів;
 • активізація смакових рецепторів;
 • м’яке поліпшення травлення;
 • підвищення рівня енергії і життєвих сил.

Перераховані фактори, пов’язані з благотворним впливом на систему травлення, не можуть не позначитися і на зовнішньому вигляді. Це дозволяє говорити про помітний косметологічний ефект від вживання зеленої кави з імбиром – при регулярному вживанні напою покращується колір обличчя і тонус шкіри. Олія, видобута із зерен зеленої кави, активно використовується для зміцнення волосся, догляду за шкірою, відновлення її захисних функцій, профілактики появи зморщок, усунення розтяжок і навіть для лікування опіків. Відгуки про її вплив здебільшого дуже позитивні.

Висновки:

Зелена кава як засіб для схуднення дійсно ефективна тільки у поєднанні з дієтою та фізичними вправами. Результат дієти безпосередньо залежить від загального стану вашого здоров’я, індивідуального співвідношення жирової маси і м’язової, а також від початкової швидкості обмінних процесів. Відгуки про чудодійну силу зерен, що дозволяє скинути за короткий час 10-15 кг, навряд чи правдиві і достовірні. Поєднання хлорогенової кислоти з кофеїном не зменшує жирові відкладення як такі, але допомагає контролювати апетит і перешкоджає поглинанню жирів.

Питання №5. Як готувати зелену каву в зернах?

Питання: «Як правильно заварювати зелену каву в зернах?» – приховує у собі підводне каміння. Усі корисні речовини, разом із ароматичними компонентами, містяться у сировині – цілих зелених зернах, які відрізняються значно вищою твердістю, ніж обсмажені. Змолоти їх у домашніх умовах за допомогою побутової кавомолки практично неможливо, в кращому випадку вам вдасться їх роздробити, використовуючи стару надійну м’ясорубку. Якщо ж ви прочитали на упаковці пораду «залити гарячою водою цілі зерна», задумайтеся – чи можна витягти за допомогою гарячої води хоч якісь цінні речовини з надтвердих зерен такої високої щільності. Це все одно що намагатися варити каміння, поливаючи його гарячою водою.

Screenshot_308

Отже, перед нами з’являється справжня дилема – як змолоти зелену каву. Домогтися дрібного помелу, не зламавши домашню кавомолку, майже нереально. Відгуки користувачів свідчать про зламані жорнові кавомолки, проте електричні виявляються трохи стійкішими. Заварювати ж цілі плоди – безглуздо. Доводиться шукати золоту середину – розчавлювати зерно у м’ясорубці, намагаючись роздробити кожне зернятко хоча б на 4-6 частин, або ж купувати готову мелену зелену каву з добавками чи без них. Ще один спосіб помелу (досить екзотичний) теж пропонують відгуки кавоманів – два аркуші паперу або харчова плівка і молоток із зубчиками для відбивання м’яса. Але його ризикують застосовувати тільки ті, хто, зламавши кавомолку, все ще не втратили пекучого і непоборного бажання насолодитися корисним напоєм.

Заварювати мелену зелену каву можна будь-яким способом:

 • у кавомашині;
 • у кавоварці;
 • у турці;
 • за допомогою френч-преса;
 • просто в склянці.

Френч-прес краще використовувати, щоб варити зерна грубого помелу. Середній помел підійде для капсульних і крапельних кавоварок, а також для кавоварок гейзерного типу. Перемелену практично в порошок зелену каву можна варити в турці.

Для приготування у турці напою з 250 мл води знадобляться дві повні чайні ложки порошку. Принцип заварювання зеленої кави не має суттєвих відмінностей від способу приготування обсмаженої меленої кави. У турку насипають порошок кави, заливають холодною водою, на повільному вогні доводять до самої межі закипання, не дозволяючи, щоб напій забурлив. Повторення процесу кілька разів дає змогу отримати більш насичений та ароматний результат. Додавати спеції чи інші інгредієнти слід на найпершому етапі, змішуючи корицю або кардамон, наприклад, із меленою кавою. Колір отриманого напою при цьому буде жовтувато-рожевим. Смак, як свідчать відгуки, – освіжливий, із незначною кислинкою.<

p>

Для приготування концентрованого напою – екстракту із зелених зерен – слід використовувати пропорцію води і зерен (можна не молоти) 6:1. Варити екстракт слід на слабкому вогні протягом п’ятнадцяти хвилин, а потім протягом години настоювати його. Готовий екстракт потрібно ретельно процідити через марлю і зберігати в холодильнику. Споживати його рекомендується двічі на день по півсклянки за 20 хвилин до їжі.

На замітку:

Перший ковток напою з зеленої кави може розчарувати, оскільки його смакові й ароматичні характеристики вельми далекі від аналогічних параметрів звичної чорної кави. Не вражає естетикою і зовнішній вигляд результату заварювання. У той же час ні смак, ні колір, ні запах не викликають відрази. Але дуже разючим є контраст між неперевершеним ароматом обсмажених зерен із численними нюансами – шоколадними, горіховими або фруктовими нотками – і запахом «сирої соломи», який має чарівний зелений напій.

Питання №6. Де купити зелену каву в зернах або мелену

Слід обов’язково враховувати важливий нюанс – у випадку з обсмаженням кавові зерна проходять через стерилізацію (температура обробки досягає 250 градусів) й упаковуються в герметичні вакуумні пакети або банки. Але зелене зерно зберігається в звичайних джутових мішках. Варто замислитися – чи достатньо ми цінуємо своє здоров’я, щоб замовити, купити і регулярно споживати (сподіваючись на швидке схуднення) напій із зелених кавових зерен, що пройшли через такі етапи, як ферментація, миття, сушіння, зберігання, фасування, відвантаження і транспортування, не маючи гарантій дотримання гігієнічних і санітарно-харчових норм.

Screenshot_307

Щоб купити якісну каву і зварити корисний напій, віддавайте перевагу таким солідним стаціонарним магазинам або перевіреним інтернет-ресурсам, які можуть запропонувати вам як мінімум:

 • екологічне пакування;
 • гарантії свіжості продукту;
 • зелену каву в зернах без домішок і добавок;
 • широкий асортимент видів і сортів кави.

Висновок:

Замовити та купити зелену каву в зернах для схуднення у неперевіреного продавця або невідомого виробника буде великим ризиком. Целофанові пакетики із зеленими зернами за низькою ціною і з роздрукованою на принтері інструкцією з їхнього вживання, які вам запропонують у базарній ятці, краще обминати. Не варто також повністю довіряти ні відвертій рекламі, ні особливо критичним відгукам.

Написати відгук
Ваша оцінка