Пошук
Ідеї для сніданку, обіду, вечері?

Кава у капсулах – всі за та проти

 • Кава у капсулах – всі за та проти

Кількість кавових фанатів у світі сьогодні нараховує мільярди людей. Хтось із них вже відшукав свій улюблений кавовий напій і вибрав оптимальний спосіб його приготування, а хтось все ще перебуває у творчому пошуку, намагається щоразу купувати нові сорти і види кави та експериментувати зі способами заварювання. З упевненістю можна сказати тільки одне: сьогодні кава у капсулах – це найбільш зручний і швидкий метод приготування кави з повним усуненням людського фактора, що означає, що ваша кава буде абсолютно ідеальною від чашки до чашки.

Герметичне зберігання монодози кави буде досить тривалим, оскільки упаковка з пластику й алюмінію усуває контакт меленої кави з повітрям і дозволяє повною мірою зберігати властивості натуральної кави. До того ж кава у капсулах зводить до мінімуму тягар догляду за кавоваркою – капсули утилізуються, й апарат знову готовий до роботи. Ось тільки для приготування цієї дуже зручної капсульної кави вам знадобиться спеціальна кавоварка, та ще й доведеться підбирати капсули, щоб вони відповідали конкретній системі вашої кавоварки.

Шлях на кавовий олімп

Сама ідея існування капсульованої кави як меленої у пакетиках з’явилася ще наприкінці 50-х років ХХ століття. Винахідники цієї зручної новинки були впевнені, що вона викличе фурор на ринку і моментально впишеться у повсякденний побут, але їхні надії не виправдалися.

Screenshot_247

Споживча аудиторія прохолодно поставилася до нововведення, не вишикувалася в чергу, щоб купити його, і вперто продовжувала зберігати вірність каві, що готувалася «дідівським» методом – у турці. Можливо, свою роль у цьому зіграв невеликий термін зберігання продукту. Знадобилося ще двадцять років, щоб ситуація змінилася за рахунок такої інновації, як капсульна система, яку винайшов Ерік Фавр – інженер зі Швейцарії. 1978 рік можна вважати точкою відліку для існування капсульної розфасовки і моментального приготування кави. Проте ще багато років минуло, перш ніж новий і прогресивний метод отримав дійсно значне поширення. Транснаціональним корпораціям довелося докласти серйозні маркетингові зусилля, щоб підняти продажі нового продукту і перетворити його у той популярний тренд, яким кава у капсулах є сьогодні. Перший прорив у цій галузі належить швейцарському бренду «Нестле». У 1998 році ця компанія випустила свій перший капсульований еспресо під торговою маркою «Неспрессо». Потужний маркетинг розтопив лід у серцях покупців, продукт набув значного поширення, став упізнаваним у всьому світі, і купити капсули Nespresso можна тепер де завгодно.

Переваги та недоліки капсульної кави

Screenshot_248

Недоліки капсульної кави

Хоча нам і може здатися, що нарешті знайдено саму досконалість у вигляді кави у вакуумних контейнерах, і у цій бочці меду знайдеться ложка дьогтю:

 • Порівняно висока ціна за порцію кавового напою. Утім, буде справедливим зазначити, що шанувальників «швидкої кави» не дуже-то і відлякує її ціна, оскільки ми давно вже звикли до думки, що справжній комфорт не буває дешевим.
 • Несумісність між кавомашинами одного виробника і капсулами іншого.

Третім недоліком умовно можна було б назвати той факт, що фактично жоден виробник кави у капсулах не вказує на упаковці своїх продуктів точного і докладного складу вмісту капсул. Але це питання заслуговує окремого розгляду, так що варто трохи заглибитися у нього.

Переваги капсульної кави

На ринку України кава у капсулах сьогодні не менш популярна, ніж в інших країнах Європи, оскільки наша споживча аудиторія досить швидко оцінила всі безперечні переваги цього продукту:

 • Бездоганна якість обсмажених зерен.
 • Педантично вивірені рецептури напою.
 • Широкий вибір видів капсульованої кави (солідні бренди, які посідають лідерські позиції на ринку, подбали про те, щоб їхні продукти могли задовольнити смаки і запити різних покупців).
 • Чудове збереження поживних, ароматичних і смакових властивостей кави в мембранних фільтраційних капсулах і, як наслідок, можливість купити капсульну каву про запас у необхідній кількості.
 • Висока гігієнічність, яка можлива за рахунок усунення прямого контакту кавового порошку з людськими руками.
 • Практично миттєве приготування гарячого ароматного напою у капсульних кавоварках.
 • Легка установка капсули у блок кавоварки та аналогічне видалення після використання, що дозволяє зберегти чистоту апарата і не вимагає додаткових дій у догляді – зчищати порошок зі стінок.

Як бачите, переваг більш ніж достатньо, щоб пояснити швидкі темпи, з якими кава у капсулах підкорює український ринок. І стабільно висока якість напою, і ідеально збалансований смак – все це передумови для того, щоб капсульна кава не зустріла істотних перешкод на шляху до лідерських позицій.

Капсули з кавою: що всередині?

Як ми вже казали, приготувати капсульну каву можна тільки у відповідних кавоварках. Капсульні кавоварки обладнані пристроєм, що дозволяє одночасно проколювати капсулу із двох боків. Її вміст перемішується за рахунок потужного повітряного потоку, що проходить скрізь капсулу, а нижня розпакована частина забезпечує доступ для окропу під високим тиском у 16-19 бар. За рахунок розкритої верхньої частини капсули кава тонкою цівкою витікає у чашку. Якщо ви розкриєте капсулу самостійно, то неозброєним оком не зможете виявити у ній нічого, крім спресованої меленої кави. Але цілком логічно припустити, що її зміст не обмежується одним-єдиним інгредієнтом. Але що ж може виявитися всередині?

Screenshot_249

На етикетках капсульної кави від провідних світових виробників, таких як той же Nespresso, Caffitaly або, наприклад, Dolce-gusto, ми можемо прочитати: «Зроблено зі стовідсоткової арабіки», «Створено з гармонійно збалансованої суміші добірної арабіки та робусти», «Створено з високогірної арабіки» і так далі. Крім цієї інформації, на упаковці подано також вражаючі, але досить поширені загальні фрази про ексклюзивні технології обсмажування, неперевершений смак та аромат, оксамитову пінку і вишукану фруктову кислинку. Можна без зусиль відшукати на прилавках магазинів і капсульну каву з ароматом і смаком ванілі, шоколаду, карамелі та інших добавок. Таким чином, виробник відверто дає нам зрозуміти, що до складу капсул все ж входять якісь додаткові інгредієнти й ароматизатори. Але зустріти їхній перелік на упаковці вельми проблематично. Так само рідко трапляються і дані про наявність цукру у каві або його кількість і навіть про реальний вміст молока у таких капсульних продуктах, як лате, капучино або макіато, де воно просто зобов’язане бути за визначенням.

Причина небажання компаній виробників вказувати точний склад кави в капсулах на етикетці вони самі пояснюють як збереження секретів виробництва. Тому у потенційних покупців немає жодної можливості дізнатися, що саме міститься у каві, крім самої кави, і доводиться спиратися тільки на довіру до солідного бренду.

А що зовні?

Кожна капсула, в яку розфасовано мелену каву, наповнюється інертним газом, який (за твердженням виробників) перешкоджає окисленню кави і дає можливість довго зберігати її смакові властивості. Час зберігання залежить багато у чому і від матеріалу упаковки, і від купажування, але може становити термін до двох років. Погодьтеся, це вражає.

Screenshot_250

У продажу сьогодні можна зустріти такі види капсул для кави:

 • із харчового полімеру;
 • з алюмінію;
 • комбіновані капсули.

Розглянемо детальніше кожен матеріал.

Фахівці стверджують, що використання капсул, зроблених із харчового полімеру, не становить жодної загрози для здоров’я людини. Це величезний плюс. Але за все хороше потрібно платити, а виробництво полімерних кавових капсул – річ досить витратна. Одна така капсула значно перевершує за ціною аналогічну з алюмінію. У результаті істотно зростає і вартість кави у полімерних капсулах.

Іони алюмінію, за словами експертів, так чи інакше мають можливість проникнути в організм людини з алюмінієвої фольги. Приводом для цього може стати механічне пошкодження упаковки, взаємодія капсули з рідиною високої температури й інші фактори. Шкода алюмінію для нас доведена численними науковими дослідженнями, ось тільки на практиці виявляється, що дешевизна алюмінієвої тари робить її мало не найпопулярнішою упаковкою для харчових продуктів.

У комбінованих капсулах повинні використовуватися три матеріали: пресований папір, алюмінієва фольга і полімери. Але якщо ви вирішите заощадити і купити одну із найдешевших капсул, тобто довірите свій вибір сумнівному виробнику, цілком може виявитися, що він знехтував обробкою харчовим полімером внутрішньої поверхні капсули, і вона зроблена зі звичайного пластику.

І наостанок ПапіГутто поділиться з вами корисною інформацією щодо сумісності капсульної кави деяких брендів із кавомашинами:

 • Кавові капсули Nespresso від фірми Nestle сумісні з кавоварками KitchenAid, DeLonghi і Krups.
 • Капсули Nescafe Dolce Gusto підходять для машин Krups.
 • Капсули Cremesso від швейцарського бренду Delica підійдуть тільки для «рідних» кавоварок цього ж бренду.
 • Капсули Jacobs від виробника Kraft Foods призначаються для кавоварок Bosch Tassimo.

Ці знання дуже спростять для вас вибір, коли ви підете до магазину, щоб купити «швидку каву».

Приємного кавування!

Написати відгук
Ваша оцінка