Кава по-віденськи. Як Європа навчилася каву пити

  • Кава по-віденськи. Як Європа навчилася каву пити

На право вважатися піонерами в галузі відкриття кави в Європі претендують одразу кілька країн. Австрійці стверджують, що саме їм належить честь відкриття, але історія напою все ж бере свій початок у Венеції, географічне розташування якої забезпечувало її жителям активну торгівлю з багатьма країнами. І хоча мешканці Венеції були першими, хто скуштував новий екзотичний продукт, вони не спромоглися на той час віддати йому належне так, як це зробили австрійці, перетворивши каву у свого ідола, у національний напій. Претендувати на кавову першість може й Україна, адже саме її уродженець – Кульчицький, отримавши у нагороду за свій героїзм під час визволення Відня 300 мішків кави, привчав австрійців пити її, додаючи (за однією з легенд) у напій молоко і цукор, щоб зробити смак кави більш прийнятним для європейців. Саме йому належить і честь відкриття першої кав’ярні.

Сьогодні любов до кави, як і раніше, сильна, що доводить величезна кількість кафе і кав’ярень ледве не на кожному кроці. Уже наприкінці XIX сторіччя Відень міг похвалитися наявністю понад шести сотень кафе на своїх вулицях. Але головним символом визнання можна вважати відкриття музею кави. У чотирьох великих залах музею представлені кілька сотень експонатів, що ілюструють історію появи кавового напою. Тут зібране кавове обладнання, власниками якого були знамениті і славетні персонажі, старовинні мідні турки та інші кавоварки, які використовувалися ще в незапам’ятні часи у стародавніх римлян, всілякі кавомолки, глечики та інші посудини для зберігання зерен і, звичайно, сама кава. Безліч сортів кави зібрано у музеї, так що в кожному з його залів ви будете оточені чарівними ароматами.

Що ж таке «кава по-віденськи»? В американській та англійській версіях, які отримали широке розповсюдження, цю каву прикрашають неабиякою порцією збитих вершків, але в оригіналі спочатку замість них використовувалося молоко. Перш ніж перейти до численних варіацій приготування цього популярного у всіх країнах кавового напою, давайте ознайомимося з його традиційною, класичною рецептурою.

Рецепт кави по-віденськи

Необхідні інгредієнти:

Щоб приготувати надзвичайно смачну каву по-віденськи, слід подбати про якість і свіжість обох її основних інгредієнтів. Від якості кавового зерна залежить дуже багато. Найкраще перемелювати його безпосередньо перед приготуванням, щоб не встигли випаруватися його первозданні аромати. Вершки намагайтеся вибирати натуральні, густі і жирні, щоб вони чудово збивалися. Заваривши насичену чорну каву, перелийте її у підготовлені чашки і починайте викладати зверху кожної з них красивими акуратними гірками вершки, збиті міксером або блендером у міцну піну.

Screenshot_257

А тепер найцікавіше – додаткові інгредієнти, які не спотворять смак класичної рецептури, але перетворять ваш кавовий напій у щось наближене до досконалості, у справжнє свято смаку. Візьміть по крихітній дрібці свіжої лимонної цедри, мускатного горіха (подрібненого у порошок) та кориці. Посипте цедрою і спеціями верхівку гори зі збитих вершків і швидше подавайте каву гостям. Їхнє захоплення вам забезпечене.

ПапіГутто із задоволенням запропонує вам ще кілька цікавих рецептів кави по-віденськи, що заслуговують на увагу. Хтось може сказати, що їх не можна назвати окремими рецептами, оскільки у кожному є всього лише один додатковий інгредієнт. Проте істотні відмінності існують і в методах приготування, і в дотриманні пропорцій, і в правилах подачі на стіл. Усі ці варіації дуже популярні і дозволять вам з успіхом урізноманітнити своє кавове меню.

Кава по-віденськи з цукром

Нам знадобиться:

  • 1 чашка міцної свіжозвареної кави;
  • 2 г цикорію;
  • 2 чайні ложки цукру;
  • 50 г вершків;
  • 1 чайна ложечка цукрової пудри.

Заваріть міцну каву, покладіть у неї цукор і розмішайте. Порція вершків збивається разом із дрібкою цикорію і найдрібнішою цукровою пудрою. Тепер каву слід охолодити, перелити у прозору високу склянку, сформувати зверху гарненьку гірку з пишних збитих вершків і подати до столу напій у холодному вигляді.

Віденська кава з шоколадом

Нам знадобиться:

  • 1 чашка свіжої заварної кави;
  • 150 мл збитих вершків;
  • 1 чайна ложка цукру;
  • 100 г шоколаду;
  • по 1 дрібці какао та кориці.

Поки вариться кава, розтопіть на водяній бані стограмову шоколадну плитку, періодично відокремлюючи ложкою шоколад від дна та стінок. У розтоплений шоколад додайте більшу частину вершків і, постійно перемішуючи вміст, поступово вливайте туди ж каву. Вершки збийте з цукром, їх слід традиційно використовувати для прикраси кавового коктейлю. Такий напій бажано прикрасити зверху меленою корицею і какао. На справжніх ласунів і шанувальників солодощів цей рецепт справить незабутнє враження.

Віденська кава з какао

Нам знадобиться:

  • 6 чайних ложок меленої кави;
  • 1 чайна ложка цукру;
  • 2/3 склянки вершків;
  • дрібка порошку какао для прикраси;
  • цукрова пудра;
  • шоколадний сироп.

Варто пошукати та купити жирні домашні вершки, вони найкраще підходять для цього рецепта. Додайте у них цукрову пудру і ретельно збивайте доти, поки вершки не перетворяться на густу міцну піну, а потім поставте посудину з ними у холодильник на час, поки буде варитися кава. Змішайте мелену каву з цукром і заваріть у турці. Дозвольте готовій каві трохи настоятися, процідіть її та перелийте у прозорі келихи. Наповнюйте келихи кавою до середини, залишаючи досить місця для вершків. Гіркою розмістивши зверху збиті вершки, полийте їх шоколадним сиропом і присипте дрібкою какао. Цей напій слід випити через соломинку і тільки потім з’їсти ложкою густі ніжні вершки.

Спробуйте приготувати віденську каву, і ви переконаєтеся, що небагато напоїв можуть конкурувати з нею. Спокусливий зовнішній вигляд і контраст смаків (міцна гаряча кава і ніжна піна холодних вершків) – ось секрет успіху і незмінної популярності кави по-віденськи у всьому світі. Якщо вам теж відомі тонкощі і секрети її приготування, про які ми забули згадати, ПапіГутто із задоволенням ознайомиться з вашими коментарями та відгуками.

Приємного кавування!

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка