Пошук
Ідеї для сніданку, обіду, вечері?

Кава американо – молодший брат еспресо

 • Кава американо – молодший брат еспресо

Американо, за великим рахунком, не стільки самостійний вид кави, як всього лише класичний еспресо, розбавлений гарячою водою. Він зобов’язаний своєю появою (і назвою) прагненню американців отримувати задоволення від вживання чорної кави, не виходячи за рамки, які накладають правила здорового способу життя. Цілком правдоподібна і та версія, що “американо” – зневажлива назва, що італійці дали напою, в який американці перетворювали міцний еспресо, за рахунок додавання у нього води. Але треба визнати, що сьогодні цей напій має значну популярність у всьому світі. На питання: «Що міцніше, кава американо або еспресо?» – зазвичай відповідають, що, зрозуміло, американо. Вважається також, ніби американо корисніший для організму, тому що вміст кофеїну у ньому знижений. Але слід зазначити, що останнє твердження вельми і вельми спірне. Щоб зробити висновки, ми зупинимося докладніше на розгляді рецептури і нюансів приготування популярного напою.

Основні види американо

Аматори скажуть, що за великим рахунком будь-якої істотної різниці між існуючими видами американо немає, але справжні гурмани будуть сперечатися із ними і доводити, що різницю між шведським та італійським варіантом легко відчути вже під час першого ковтка. На їхню думку, скандинавський варіант має незрівнянно більш ніжний і багатий смак.

Screenshot_316

Європейський вид американо – і не вид зовсім, а всього лише спосіб подачі напою, який залишає нам повну свободу вибору, – яким чином і в якому співвідношенні розбавляти еспресо водою. Проте класифікація кави по-американськи на три види присутня і широко використовується, познайомтеся з нею:

 1. Класичний італійський американо. Такий рецепт приготування передбачає, що порція готового еспресо буде розведена ​​гарячою водою. Але якщо однією із основних і обов’язкових характеристик якості еспресо виступає щільна крема (пінка), то додавання води руйнує її і в італійському американо пінка перестає бути неодмінною складовою.
 2. Скандинавський американо (трапляється також назва “шведський”). Цей рецепт кави американо відрізняється від класичного черговістю дій – спершу в чашку наливають гарячу воду, а еспресо додають другим етапом. Таким чином, у напої зберігається крема (пінка). У цьому випадку чашка з гарячою водою може бути розташована безпосередньо під роздатковим елементом кавомашини для наповнення її готовим еспресо.
 3. Європейський демократичний американо. Підігріта до 84-92 градусів вода об’ємом 120 мл подається окремо, а готовий еспресо окремо. Цей спосіб подачі використовують сьогодні у багатьох барах, ресторанах і професійних кав’ярнях.

Дуже багато людей, з огляду на особисті смаки, відмовляються від вживання міцного і концентрованого класичного еспресо по-італійськи з інтенсивним смаком, вибираючи для себе рецепт більш м’якого американо або навіть краще американо з молоком. Повертаючись до питання про ступінь «корисності» того чи іншого виду напою, слід зазначити, що в жодному з варіантів приготування вміст кофеїну у одній порції не змінюється. Може йтися лише про ступінь його концентрації у чашці. Еспресо-машина не призначена для варіння міцнішої або слабшої кави, тому приготувати аналог американської фільтр-кави можна, лише якщо розвести результат водою. Таким чином, на питання: «У чому різниця між американо й еспресо?» – є однозначна відповідь – тільки у кількості води й у концентрації кофеїну.

Як правильно приготувати американо

Технологія приготування американо дуже проста, це набагато менш трудомістке завдання, ніж, наприклад, приготувати каву в капсулах або заварити каву в турці на “пісочниці”. За великим рахунком, усе, що потрібно, – мати кавоварку або кавомашину. Що стосується подачі напою на стіл, то у всьому світі прийнято робити це в чашках циліндричної форми об’ємом від 150 до 200 мл.

Screenshot_317

Ідеальним компонентом, щоб зробити каву американо, дехто вважає чисту арабіку, а інші вважають за краще використовувати суміш зерен арабіки та робусти легкого і середнього обсмаження. Це справа смаку, так що сперечатися не варто. Тонкий помел для американо не підходить, потрібно вибирати середній або великий. Торгові марки – виробники кави для крапельних кавоварок – зазвичай маркують упаковки своїх продуктів спеціальним знаком, на якому зображена фільтр-кавоварка.

Застигаючи, американо значною мірою втрачає свій аромат, тому у багатьох проливних кавоварках присутній спеціальний підігрівач, щоб підтримувати готову каву американо в об’ємній скляній колбі в оптимальному температурному режимі.

Підкреслимо особливості приготування американо:

 • Не можна продовжувати варити каву в кавомашині після закінчення 25 секунд.
 • Розбавляти каву слід водою, підігрітою приблизно до 92 градусів.
 • Оптимальне співвідношення води й еспресо – один до одного.
 • На 100-120 мл води буде потрібно 14-16 грамів кави.

Як можна зіпсувати смак американо

В Україні в окремих барах і кав’ярнях вам можуть подати під виглядом справжнього американо дещо інший напій, приготований за рахунок збільшення періоду екстракції кави, коли час протоку триває не 25, а близько 50 секунд. Ви зможете зрозуміти, що напій приготований недостатньо якісно за характерним вугільним присмаком, котрий має ще й гіркі нотки. Якщо гіркота відчувається досить сильно, смак не насичений, а післясмак залишається у вигляді кислинки, ваш «американо» зіпсований. І він не тільки не досить смачний, а ще й шкідливий, завдяки вмісту у ньому канцерогенів та смол. Натяком на низьку якість напою виступає ще одна ознака – білуваті плями на кавовій пінці.

Screenshot_320

Отже, негативно вплинути на смак американо з молоком або без (та й просто зіпсувати його) можуть такі чинники:

 • Збільшення часу екстракції при приготуванні в кавомашині.
 • Використання для помелу неякісного або погано обсмаженого зерна.
 • Надмірна кількість води.
 • Використання кавового порошку, який залишився в кавомашині після приготування попередньої порції.

Приготований із дотриманням технології американо буде мати м’який і насичений смак, а також приємний ненав’язливий аромат. Порушення методики приготування або використання неякісних інгредієнтів у кращому випадку зробить напій рідкуватим, водянистим і несмачним.

Як можна вдосконалити рецепт американо

Ті, хто люблять молочні кавові напої, можуть сміливо додавати в американо молоко або вершки. У цьому випадку смак стане ще більш м’яким і ніжним. Є свої прихильники також у рецепта холодного американо, склад якого в такому випадку буде містити порцію не гарячої, а холодної води або значну кількість кубиків льоду.

Screenshot_321

Якщо у каву не додавати мед, цукор, вершки або карамельні сиропи, калорійність американо буде гранично низькою. Тобто, якщо ви зараз на дієті і ретельно підраховуєте калорії, американо тільки з води і кави – ваш напій. Але кожен із додаткових інгредієнтів (нехай він і викреслить американо з розряду дієтичних продуктів) здатний зробити його смак і аромат яскравішим та багатшим. Продовжуючи експерименти з добавками, можна пробувати додавати до рецепта збиті вершки і тертий шоколад, перетворюючи американо в десерт, лікери або інший алкоголь, перетворюючи кавовий напій у коктейль, а також спеції, які кардинально змінюють звичний смак. Кавові гурмани люблять пожартувати про те, що єдине, із чим не поєднується кава, – це кефір. Компанія PapiGutto рекомендує вам не обмежувати свою фантазію і готувати американо відповідно до власних уподобань, смаків та настрою.

Написати відгук
Ваша оцінка