Графік роботи: Пн-Пт   11:00-19:00 Сб,Нд     вихідні
Перейти, нові ідеї!

Фрапе – єдина кава, що освіжає у спеку

 • Фрапе – єдина кава, що освіжає у спеку

Серед звичних нам гарячих кавових напоїв фрапе – унікальний. Він готується, подається і вживається у холодному вигляді. Frapper – французьке слово, яке перекладається як “бити чи стукати”. Термін цей вживається досить широко для позначення алкогольних і безалкогольних напоїв, отриманих у результаті збивання у шейкері лікерів, сиропів, настоянок і наливок із крижаною крихтою.

Фрапе – напій порівняно молодий, але дуже популярний, в деякій мірі завдяки своїй незвичності і багато в чому завдяки унікальним смаковим характеристикам. У Греції, звідки він родом, фрапе взагалі вважається мало не національним напоєм. При цьому можна сказати, що він настільки щільно вписався у культуру країни, що греки сприймають його не у як холодну каву, а як спосіб проведення часу. Існує навіть офіційно зафіксований рекорд – чотири години пиття склянки фрапе через соломинку. Цей напій дійсно ідеально підходить для неспішної і тягучої бесіди між стомленими спекотним сонцем балакучими друзями.

Screenshot_210

Класичного ортодоксального рецепту фрапе поки що не має, але ПапіГутто запропонує вам на вибір кілька найцікавіших варіантів, один із яких (а то й всі разом) неодмінно припаде вам до смаку. Хоча кожен готує фрапе на свій смак, греки впевнені, що справжній фрапе можна випити тільки у них на батьківщині, тому честь відкрити список популярних рецептів надається саме грецькому варіанту.

Холодна кава фрапе. Рецепт по-грецьки

На Міжнародному торговельному ярмарку у 1957 році, що проходив у Салоніках, компанія Nestle представляла дитячий шоколадний напій, для приготування якого інгредієнти змішувалися з молоком у шейкері. Один зі співробітників (Янніс Дрітсас), бажаючи випити кави під час перерви, не зміг відшукати поблизу окропу та залив у шейкер холодну воду і всипав туди розчинну каву з цукром. Це й була перша порція фрапе.

Домашній варіант

Для приготування знадобиться:

Кількість кожного продукту може варіюватися у досить широких межах. Вільне трактування рецепта допускає зміну пропорцій на користь будь-якого елемента. Усе залежить виключно від ваших смакових уподобань. Інгредієнти збиваються за допомогою міксера до отримання високої стійкої піни.

Барний варіант

 • 200 мл подрібненого льоду;
 • 70 мл молочної суміші для морозива;
 • 50 мл свіжого еспресо;
 • 20 мл шоколадного сиропу.

Ці інгредієнти за допомогою потужного блендера ретельно перемішуються і збиваються. Отриманий коктейль переливають у спеціальну склянку, а потім прикрашають завитками збитих вершків і шоколадним топінгом.

Зверніть увагу – в окремих джерелах для того, щоб приготувати фрапе, рекомендують брати охолоджений еспресо, але кавові експерти в категоричній формі наполягають на використанні свіжої «живої» кави, тобто такої, що не стояла після екстракції більше 1,5-2 хвилин.

Італійська класика

Капучино фреддо (сappuccino freddo) – варіація фрапе, яка припадає до смаку більшості італійців. Рецепт включає в себе холодне молоко, збите міксером у піну, й охолоджений еспресо. Ще один типово італійський варіант – еспресо-лачино (espresso laccino). У ньому вже зовсім немає молока, тільки колений лід.

Screenshot_212

Треба визнати: італійці – відомі гурмани. Завдяки їм, ми можемо урізноманітнити своє кавове меню ще кількома видами холодних кавових напоїв:

 • Еспресо-лачино мокко – з чорним шоколадом.
 • Еспресо-лачино – з білим шоколадом.
 • Коппа еспресо – з ванільним морозивом.

Фрапучино (frappuccino)

Розповідаючи про охолоджену каву, ми ніяк не можемо залишити без уваги і фрапучино – продукт знаменитої компанії StarBucks, яка є визнаним світовим лідером на ринку холодних напоїв на основі кави. У цьому випадку не просто треба дотримуватися точної рецептури, StarBucks має всі права і на рецепт, і на назву коктейлю. Коли фрапучино в 1955 році тільки був представлений на ринку, він викликав такий небувалий комерційний успіх серед споживчої аудиторії, що наслідком став справжній бум серед виробників охолоджених кавових напоїв.

Screenshot_213

Інгредієнти для приготування фрапучино

(Стандартна порція 460 мл):

 • Холодне молоко – 100 мл.
 • Лід – 200 мл.
 • Цукор – одна столова ложка.
 • Доппіо (порція подвійного еспресо).

Інгредієнти збиваються блендером у дрібну крихту і подаються відвідувачам у високій склянці. Пити фрапучино слід через соломинку.

Додаткові інгредієнти для приготування фрапе

Фрапе – напій, готовий прийняти в себе дуже широкий спектр добавок. Додатковими компонентами для нього можуть стати будь-які сезонні фрукти і ягоди – одним подобається малинове фрапе, інші віддадуть перевагу чорносмородинному. Обожнюєте шоколадне фрапе? На здоров’я! А пробували додавати в нього морозиво? А мед і горіхи? Немає ніяких обмежень на шляху до справжнього задоволення. Журавлинний, гранатовий, яєчний, ананасовий – у фрапе сотні смаків.

Screenshot_214

Щоб домогтися найкращого результату, слід готувати ваш експериментальний фрапе в кілька прийомів – окремо збити блендером всі складові, крім льоду, на низькій швидкості, потім додати колотий лід і подрібнити його теж на знижених швидкостях до отримання однорідної крихти, і тільки потім увімкнути максимальні оберти, і продовжити роботу блендера до досягнення стійкої розкішної піни. Подавати фрапе слід у високій склянці. Із тим же успіхом можна використовувати і традиційний айриш-келих. І не забудьте соломинку! Фрапе обов’язково слід попивати скрізь соломинку – повільно, зі смаком, із насолодою.

ПапіГутто бажає вам приємного кавування і завжди з нетерпінням очікує на ваші зауваження та коментарі.

Написати відгук
Ваша оцінка