Як правильно готувати смачні млинці

  • Як правильно готувати смачні млинці

Смачні млинці ми подаємо родині та гостям як святкову або ж повсякденну страву нашвидкуруч. А якщо на порозі Масниця (Масляна?), то вони страва номер один. Гірка гарячих, рум’яних, змазаних маслом млинців, з якої ми беремо їх по одному і занурюємо у сметану – це просто фантастика. Але хіба це єдиний спосіб їхньої подачі? Звичайно, ні. Нам дуже смакують тонкі млинці з начинкою, рулети і закусочні мішечки із млинців. А ще з них досвідчені господині зуміють зробити і складний пиріг, і незрівнянну запіканку, і печінковий торт, і багато іншого.

Один із секретів їхньої популярності полягає у тому, що пекти млинці можна практично з нічого, а інший – у тому, що інгредієнти для млинців вільно варіюються, і кожен раз з незмінним успіхом на столі перед нами височіє апетитна гірка найтонших ажурних або високих дріжджових, або дієтичних на кефірі млинців, які обожнюють малюки і дорослі. Щоб допомогти вам відшукати актуальні відповіді на питання: “Як правильно робити млинці вдома?” І “Які млинці найсмачніші?” – ПапіГутто пропонує розібратися в усіх тонкощах їхнього випікання, ознайомитися із різновидами млинців і рецептами приготування у різних країнах. Навіть недосвідчені кулінари зможуть швидко навчитися, як готувати млинці, адже рецепти з фото і перевірені поради завжди прийдуть на допомогу.

Класифікація млинців

Величезна різноманітність видів млинців ускладнює поділ їх на види, але все ж такі кілька класифікацій можна привести – по типу борошна і використаної рідини, за технологією приготування і за способом вживання. А щоб вирішити, які з них найсмачніші, вам доведеться спершу спробувати спекти вдома хоча б якусь частину з цього вражаючого переліку.

Вкусные блины-02

Тісто на млинці – яким воно буває

Як то кажуть, скільки господинь, стільки рецептів, і хоча млинцеве тісто – це річ відносно проста, ви здивуєтеся, наскільки різним за кольором, консистенцією, смаком та іншими характеристиками, воно може виявитися. Отже, розберемо, за якими критеріями можна ділити млинці (тісто) на види.

За типом борошна, з якого замішують тісто на млинці, вони діляться на:

  • пшеничні;
  • манні;
  • гречані;
  • житні;
  • комбіновані (з декількох видів).

По виду рідини, на якій роблять тісто, млинці класифікують так:

  • на воді (пісні);
  • на молоці;
  • на мінералці;
  • на кефірі;
  • на сироватці;
  • на ряжанці (простокваші) ;
  • на пиві;
  • млинці на кислому молоці.

За технологією приготування розрізняють такі види:

  • звичайні млинці (інгредієнти з’єднуються і злегка збиваються віночком або міксером);
  • заварні (для заварних млинців у класичну основу поступово вводять окріп, а іноді кладуть і трохи соди. Пекти такі ніжні млинці можна на кефірі, молоці або воді);
  • дріжджові (для них треба робити опару, яка мусить зійти кілька разів, і тільки тоді починають пекти. Млинці на дріжджах відрізняються ніжністю і пишністю, а їхня пориста структура дозволяє вважати, що ці млинці найкраще вбирають масло і соуси);
  • із припічкою (у процесі приготування млинців у них додають начинку – січені овочі, яйця, м’ясо або гриби. Припічку викладають на сковороду і заливають зверху млинцевим тістом, або ж кладуть начинку на вже зарум’янений з одного боку млинець і зверху доливають тонкий шар тіста, таким чином начинка виявляється всередині. Смажити їх потрібно трохи довше аніж звичайні).

Варіації на тему: “З млинцями, із млинців, у млинцях”

Залежно від способу вживання звичайні млинці, рецепт яких вам добре відомий, також діляться на види, і число їхнє може збільшуватися залежно від вашого кулінарного досвіду і, звичайно, польоту фантазії. ПапіГутто може перерахувати лише найпоширеніші з видів:

  • Млинці з добавками, в які їх вмочують – мед, сметана, варення та джеми, соуси, солодкі, кисленькі або солоні.
  • Млинці із начинками. У млинці йде солодка начинка (наприклад сир або яблука) або солона (м’ясний фарш, печінка, січені яйця із зеленою цибулькою, ікра, шматочки риби і так далі).
  • Пироги із млинців. Готові млинці перемащуємо начинками, переважно м’ясними (фарш) і рибними, або ж вони стають основою для приготування ролів, які разом викладаються на форму і запікаються, наприклад під сиром.
  • Торти з млинців. У цьому випадку солодкі тонкі млинці відіграють роль коржів, які змащують кремом або вареним згущеним молоком, а начинкою можуть бути горішки, цукати, сухофрукти.
  • Закусочні мішечки з млинців – оригінальний варіант подачі млинців до святкового столу. Смачні м’ясні, грибні та овочеві начинки загортаються у млинець певним способом, а зверху “мішечок” зав’язується “мотузкою” із копченого сиру сулугуні.

Тонкі млинці. Ще тонші. І ще тонші …

Вважається, що чим вправнішою є господиня, тим тоншими і ажурнішими будуть її млинці. Тонкі млинці дійсно вимагають більшої уважності, пильності і майстерності, ніж будь-які інші. І підгорають вони швидше, і перегорнути їх складніше, і рука повинна бути добре набита. Спритність і вправність – не остання річ, коли мова йде про тонкі млинці. Можна подумати, що весь секрет у тісті, тобто у тому, на чому воно замішане. На дріжджовому тонкий млинець не приготуєш. Але насправді і на воді, і на молоці, і на сироватці, і на чому завгодно можна зробити по-справжньому тонкі, дуже ніжні і смачні млинці. Ось тільки з першого разу вони можуть не вийти, потрібні тренування і старанність.

Вкусные блины-03

Ось і виходить, що замість конкретної відповіді на питання: “Як правильно готувати найсмачніші тонкі млинці”, – ми запропонували вам нескінченну кількість варіантів. А все тому, що млинці – страва унікальна, і на що саме тісто на млинці перетвориться у ваших руках, на який шедевр кулінарного мистецтва зможе перетворитися примітивний і невибагливий на перший погляд рецепт, неможливо передбачити заздалегідь. Млинці з м’ясом і солодкі, дієтичні пісні млинці і жирні дріжджові млинці з делікатесною начинкою (ікра) – готуйте те, що любите. Єдине, що може зашкодити їм – це недбалість і байдужість. Не беріться робити млинці у поганому настрої, ставтеся до тіста, як до живого, повірте, що воно відчуває ваш настрій. А якщо від готування ви отримуєте щире задоволення і радість, таку ж радість ви принесете своїй родині або гостям, пропонуючи дуже смачні ласощі – домашні млинці, рецепт яких включає таємний інгредієнт – любов. І нехай Масляна стане одним із ваших улюблених свят.

Які млинці готують у різних країнах

На Русі млинці здавна були символом достатку родини та ситості усіх її членів. За старих часів російські млинці з житнього або пшеничного борошна завжди замішували на дріжджовий опарі, і були вони пишними, ніздрюватими. У такій млинець добре всмоктується вершкове масло і рідке варення, м’ясні і рибні начинки віддають йому свій смак. Але сьогодні, коли культура харчування тяжіє до здорової і дієтичної, жирні дріжджові млинці, рясно политі вершковим маслом, поступилися першістю тонким млинцям на молоці, воді, кефірі або заварним чи особливо популярним – пісним.

Млинці – традиційна і одна з найпопулярніших страв у нашій гастрономічною культурі, але обожнюють готувати їх не тільки в Україні або Росії, але і в інших країнах. У докладних статтях із майстер-класами (покрокові рецепти з фото), присвячених млинцям, ми детально розібрали усі способи, якими вміють смажити цю страву наші господині, а тепер давайте розширимо свої пізнання і пошукаємо кулінарні рецепти найсмачніших млинців у міжнародній кухні.

Як правильно готувати французькі млинці – крепи (crepes)

Вкусные блины-04

Витончені, як і усе французьке, супер тонкі млинці – крепи готуються із пшеничного, гречаного, а то й каштанового борошна. Виходять вони тоненькими, як серпанок, і майже прозорими, що вражаюче виглядає на фото. На наш смак французькі солодкі млинці виходять дещо “гумовими”, але це, напевно, через велику кількість яєць та вершків у тесті. Багатьом до смаку звичні млинці на молоці.

Нам знадобиться:

  • Яйця – 3 шт.;
  • Жирні (20%) вершки – ½ л;
  • Пшеничне борошно – 120 г;
  • Вершкове масло – 20 г;
  • Цукрова пудра – 50 г;
  • Сіль.

Процес приготування:

  1. Розтопіть до рідкого стану вершкове масло.
  2. Збийте яйця віночком зовсім злегка, не до піни;
  3. З’єднайте у мисці вершки, сіль, яйця, борошно і цукрову пудру, все перемішайте.
  4. Тепер додайте розтоплене масло і знову розмішайте.
  5. Переконайтеся, що тісто на млинці вийшло абсолютно однорідним – це головна порада, як правильно замісити тісто на млинці.
  6. Сильно нагрійте сковорідку і змастіть її рослинною олією (тільки не лийте її ні в якому разі) за допомогою спеціального пензлика.
  7. Наберіть трохи тіста, і нехай воно розтечеться по сковорідці найтоншим шаром.
  8. Великі млинці потрібно смажити з кожного боку близько 60 секунд.

Подавати смачні тонкі млинці слід на великих гарних тарілках, поливши їх теплим апельсиновим (або іншим фруктовим) сиропом. Рецепт, як зробити млинці по-французськи вдома, напевно сподобається витонченим гурманам.

Як правильно готувати млинці по-американськи (панкейки)

Вкусные блины-05

Американці люблять панкейки – щось проміжне між нашими млинцями і оладками. З панкейків будують вежі, споруджують високі торти, їх щедро змащують арахісовим маслом або заливають кленовим сиропом, як на фото, і нарізають шматочками по всій висоті гірки. Для багатьох сімей у Сполучених Штатах панкейки – це обов’язкова складова повноцінного сніданку, і популярні мережі фастфуду часто включають млинці домашні у своє меню. Тому, якщо лінь готувати чи немає на це часу, можна замовити на сніданок млинці з доставкою.

Нам знадобиться:

  • Яйця – 3 шт.;
  • Жирне молоко або вершки – ½ л;
  • Борошно – ½ кг;
  • Цукор – 5 ч. л;
  • Порошок для випічки – 3 ч. л.

Як готувати:

  1. Добре збийте молоко з яйцями.
  2. Додайте до них суміш усіх сипучих інгредієнтів, інтенсивно перемішайте і дозвольте тісту настоятися близько години.
  3. Знову перемішайте тісто на млинці і переконайтеся, що його консистенція не дуже рідка. Потрібно, щоб воно нагадувало густу сметану.
  4. Як спекти млинці по-американськи? Запам’ятайте, що сковорода змащується маслом тільки один раз на початку випікання. А якщо ви звикли готувати млинці на усю сковорідку, вас теж чекає новина – тісто накладається ложкою і не розповзається від краю до краю. Кожен панкейк повинен смажитися, поки не зарум’яниться.

Як бачите, цей легкий рецепт із фото може вважатися одним з найбільш простих, готуються американські млинці швидко.

Як приготувати голландські млинці – паннекокени

Вкусные блины-06

В Амстердамі млинці фаршировані продають на кожному розі, тому, якщо ви бували у цьому місті, то просто не могли пройти повз них і не спробувати. Печуть їх прямо перед вами, перетворюючи процес приготування на видовище для туристів. Однак, паннекокени (гречані млинці) – це зовсім не банальна вулична їжа, до них ставляться із належною повагою, існують навіть ресторани, спеціалізація яких – виключно ці унікальні млинці. Всередину них кладуть взагалі що завгодно – від м’яса до горіхів.

Що потрібно на млинці:

  • Гречана мука – 200 г;
  • Яйця – 4 шт.;
  • Молоко – ½ л;
  • Арахісове масло – 2 ст. л;
  • Вершкове масло – 20 г;
  • Цукор – 70 г;
  • Сіль – 1 дрібка.

Процес приготування:

  1. Борошно пересипте у мисочку і зробіть у ньому ямку. У неї розбийте яйця.
  2. Замішувати тісто для млинців потрібно за допомогою віночка, а потім додати у нього цукор і арахісове масло.
  3. Знову збийте все віночком і додавайте рідке вершкове масло. Після перемішування тісто має бути досить рідким.
  4. Сковороду змажте мінімальною кількістю жиру. Тісто наливайте потроху і розподіляйте по всій площі. Смажимо млинці з молока і гречаної муки як зазвичай.

Із чим приготувати прості млинці за голландськім рецептом? Із чим завгодно! Начинку підберіть на власний смак і розкладіть її на готовий млинець, не загортаючи його.

Як готувати індійські млинці (індійська доса)

Вкусные блины-07

У самій Індії, а також у Сінгапурі і Малайзії доса не просто популярна, по факту вона заміняє місцевим мешканцям хліб. Дуже тонкі млинці роблять із сочевичної і рисової муки. У начинку для них обов’язково додають прянощі. Спекти млинці як в Індії, зовсім не складно, але процес підготовки тіста займе майже добу. Зробити такі млинці швидко неможливо.

Що потрібно для млинців:

  • Білий рис – 300 г;
  • Біла сочевиця (подрібнена) – 300 г;
  • Гострий перець – 2 стручки;
  • Цукор – ½ ч. л;
  • Сіль – 2 ч. л.

Процес приготування:

  1. Рис разом із сочевицею залийте водою і залиште настоюватися на усю ніч (8 годин).
  2. Подрібніть набряклі зерна у блендері, додавши до них трохи води. У вас вийде рідкувата каша.
  3. Додайте до неї сіль, перець і цукор, перемішайте і дозвольте тесту “відпочити” у теплому місці годин 10 або навіть 12. Інструкція, як замісити млинці за індійською технологією, проста, незвичним здається тільки довге очікування.
  4. Змастіть сковороду жиром. Тісто на тонкі млинці кладеться ложкою у центр, потім його потрібно швиденько розмазати по усій поверхні обережними рухами по колу. Щоб спритно готувати млинці за індійським рецептом, вам знадобиться трохи потренуватися.
  5. Пекти млинці достатньо дві хвилини на одній стороні, але можете трохи підсмажити їх і з іншого боку.

Класична начинка для цієї страви готується із картопляного пюре з кокосовою стружкою і тертим імбиром. Туди ж додають підсмажене насіння кумина і гірчиці.

З цими та іншими перевіреними рецептами з нашого сайту ваші млинці на Масляну будуть вражати гостей розмаїттям і міжнародним колоритом. А взагалі-то, навіщо чекати Масляної? Що заважає вам приготувати смачні млинці прямо зараз? І не забудьте розповісти нам про свої успіхи. PapiGutto завжди радий вашим відгуками і чекає порад, зауважень і коментарів.

Смачного!

Додати пораду до рецепту
Ваша оцінка