Пошук

Національний колорит різних країн у 10 алкогольних напоях

Гастрономічна культура кожної країни розповість вам про її історію і мешканців анітрохи не менш красномовно, ніж архітектурні пам’ятники та інші пам’ятки, що охоче відвідують туристи. Але для цього потрібно віддати перевагу стравам традиційної кухні не з модних ресторанів, розташованих у туристичних кварталах, а з колоритних забігайлівок на далеких бічних вуличках, де навіть меню складене тільки рідною мовою. А ще більш яскраво відчути місцевий колорит, розгледіти усе багатство кольорів та смакових відтінків вам дозволить інший елемент національної гастрономії – алкогольні напої.

  1. Італія. Лимончелло. Італійці завжди були небайдужими до лимонів, вони роблять із них міцну настоянку на лимонній цедрі. Лимончелло – напій корисний (ну як же, адже у ньому стільки вітаміну С), простий і невигадливий, приготувати його легко і вдома. Крім шкірки лимонів, вам потрібно взяти ще спирт, воду і трохи цукру. Подають лимончелло, зрозуміло, охолодженим. Але охолоджують не тільки сам лимонний лікер, а ще й заморожують високі маленькі чарочки для нього, щоб у спекотний день подати лимончелло у чарці, що покрита тонким білим шаром льоду.
  2. Греція. Узо. Якщо Франція асоціюється у нас із вином, то Греція – неодмінно з узо. Греки обожнюють замовляти узо як аперитив, подаючи його у високих довгих келихах із водою і кубиками льоду. Напій – місцева варіація горілки. Готують його шляхом дистиляції спирту, води й анісу. Зрозуміло, не обходиться приготування без участі ароматних прянощів. У діло йде мускатний горіх, запашна гвоздика і кориця. У середземноморській кухні морепродукти відіграють провідну роль, і з ними узо поєднується надзвичайно гармонійно.
  3. Англія. Джин. Узагалі Англію можна сміливо називати батьківщиною джину, тут він з’явився на світ і тут набув величезної популярності. Отримують цей алкогольний напій, переганяючи зерновий спирт з ароматними прянощами рослинного походження. Це може бути коріандр із мигдалем або ялівець. За міцністю джин можна порівняти з горілкою, він не особливо поступається їй. Незвиклих до цього напою людей іноді бентежить “одеколоновий” присмак. Пити джин, до речі, треба ще вміти. Подавати його потрібно зі значною кількістю льоду та лимоном. Активно використовується джин і для приготування ароматних коктейлів із “міцним характером”.
  4. Грузія. Чача. У цій частині земної кулі люди розуміються на крутих спиртних напоях, і чача (грузинська версія бренді) – кращий тому доказ. Роблять її з винограду. Технологія містить процеси бродіння та перегонки. Для справжнього грузинського застілля з величезною кількістю м’ясних страв, ароматних трав і прянощів чача – ідеальне доповнення.
  5. Перу. Піско. Перуанська виноградна горілка (як сировину використовують сорт мускат) – це національна гордість країни і аж ніяк не інакше. Якщо коли-небудь ви приїдете у Перу, неодмінно покуштуйте цей екзотичний напій. Незвичайні відчуття вам гарантовані.
  6. Шотландія. Віскі. Де ж, як не у Шотландії, вам вдасться покуштувати справжній віскі! Якщо фінанси дозволяють, вирушайте у будь-який місцевий паб і вимагайте налити вам кращий віскі з тих, що у них є. Коментарі, як то кажуть, зайві, просто отримуйте задоволення.
  7. Іспанія. Херес. Найміцніше вино з білого винограду (його також називають шеррі) має безліч видів, дегустувати які можна роками. Гастрономічні іспанські ласощі з келихом хересу – це сама гармонія, сама досконалість, вони ідеально поєднуються та доповнюють один одного.
  8. Венесуела. Ангостура. Величезну популярність у місцевого населення має цей біттер. Для тих, хто не в курсі, біттери – це гіркі настоянки, до яких належать також деякі лікери та вермути. Колір у ангостури коричневий (чайний), смак – терпкий і пряний, міцність – 45%. У чистому вигляді п’ють її рідко і радше з медичною метою, зате коктейлі з нею роблять повсюдно. Іноді декількох крапель ангостури досить, щоб алкогольний напій набув неповторних відтінків. Знамениті коктейлі “Діабло” і Red bikini неодмінно мають ангостуру у своєму складі.
  9. Куба. Ром. Сигари і ром – це кубинський символ, легендарні атрибути. Побувати на Кубі і не пізнати смаку місцевого рому – це просто злочин проти культури всієї Латинської Америки. Усім відомо, що найкращий ром у світі роблять саме тут.
  10. Мексика. Пульке. У Мексиці не бракує алкоголю, який може вважатися традиційним, але пульке – це щось особливе. Напій з історією у 1000 років заслуговує вашої уваги. Колись він вважався священним і був доступний лише місцевій аристократії, але сьогодні він набагато демократичніший. У пульке мутно-білуватий колір і дріжджовий післясмак, а консистенція у нього дещо в’язка. Готують пульке із соку агави, тому рослинні протеїни укупі з кислотами, вітамінами і цінними мікроелементами роблять цей алкоголь досить корисним. А міцність його зовсім невелика – максимум 6 чи 8%.
Написати відгукРейтинг