Оливкова олія – ​​універсальний засіб! Методи його застосування

13 оценок, среднее: 4.46 из 5 13 оценок, среднее: 4.46 из 5 13 оценок, среднее: 4.46 из 5 13 оценок, среднее: 4.46 из 5 13 оценок, среднее: 4.46 из 5 ( 13 stars: 4.46 )
5

Оливкова олія – ​​неймовірно популярний продукт, що широко використовується у косметології, фармацевтиці, світовій кулінарії, народній медицині, а також у релігійних обрядах. Універсальність цього унікального подарунка природи, який можна купити сьогодні і у наших продуктових магазинах, сприяла його поширенню у всьому світі і є суттєвою складовою його успіху. Ви повинні добре розуміти, у чому користь і шкода оливкової олії, якщо збираєтеся зробити частиною свого способу життя вживання цього “чарівного еліксиру молодості і краси”, як її інколи називають. ПапіГутто взяв на себе обов’язок зібрати і структурувати для вас важливу інформацію про оливкову олію:

  • Як слід застосовувати оливкову олію?
  • Чим вона корисна для нашого здоров’я?
  • Яка її калорійність і кислотність?
  • Чи корисна оливкова олія натщесерце?
  • Чи можна пити оливкову олію вагітним жінкам, чи підійде вона для дітей?
  • Лікування оливковою олією – реальність чи міф?
  • Як використовувати її для очищення організму?
  • Яка оливкова олія краще для шкіри?

Відповіді на ці та інші актуальні питання ви знайдете у нашій статті.

Користь оливкової олії

Посилання на 60 методів використання оливкової олії містяться ще у роботах Гіппократа, якого ми вважаємо батьком і предтечею сучасної медицини. Дійсно, про користь оливкової олії і цінність її людям відомо з давніх-давен, але сучасні дослідження дозволили отримати ще більш детальну і достовірну інформацію щодо складових елементів та властивостей цієї олїї, тобто ще більше розширили спектр її застосування.

Screenshot_369

Медики рекомендують оливкову олію як засіб для:

  • Профілактики хвороб серцево-судинної системи (за статистикою, у греків, в чиєму щоденному раціоні обов’язково присутня оливкова олія, показник смертності від серцево-судинних захворювань один із мінімальних).
  • Зміцнення кісткових тканин і м’язів. Значну користь оливкова олія у невеликих дозах має і для дітей, що розвиваються дуже інтенсивно.
  • Протипухлинної профілактики.
  • Покращення функціонування системи травлення.
  • Профілактики гастритів і виразкових хвороб.
  • Очищення організму від шлаків.
  • Жовчогінного ефекту.

В оливковій олії є маса мононенасичених жирних кислот і поліфенолів, серед яких цінні омега-3, 6, 7 і 9. Усі найважливіші вітаміни – A, B, C, D, E, F, K – входять до її складу. Олеїнова кислота – ще один корисний елемент, здатний знижувати загрозу розвитку пухлин і стримувати накопичення шкідливого холестерину у людському організмі. Лінолева кислота здатна поліпшити координацію і благотворно вплинути на зір, а також вона сприяє тому, що рани загоюються швидше. Людям, що страждають від геморою і скаржаться на закрепи, рекомендоване регулярне вживання цього продукту, безперечна користь якого полягає у м’якій і неагресивній проносній дії. Як бачите, користь оливкової олії робить цей продукт дійсно унікальним і здатним забезпечити як ефективне лікування, так і косметологічний ефект.

Калорійність оливкової олії на 100 г продукту – 898 ккал.

Вміст білків – 0,0 г, жирів – 99,8 г, вуглеводів – 0,0 г.

Лікувальні властивості оливкової олії

Перш ніж говорити про неперевершені властивості оливкової олії і тим більше починати лікування нею (пити натщесерце), слід зрозуміти, що не всі види цього продукту є однаково корисними. Для лікувальних цілей завжди слід брати олію, що зроблена методом холодного віджиму (пресування). Вибирайте пляшки, на етикетці яких написано – Extra virgin olive oil. Це означає, що для виробництва нерафінованої олії не застосовувалася ні теплова, ні хімічна обробка, кислотність її не перевищує 0,8%, а усі цінні властивості і корисні якості, даровані природою, збережені у повному обсязі. Багато хто вважає найбільш гідною уваги грецьку (наприклад, “Мінерва”) оливкову олію. Хоча найменувань її існують десятки, якщо не сотні.

Screenshot_370

Кислотність олії (відсоток олеїнової кислоти) обов’язково вказується на упаковці. Для кожного виду олії ці стандарти варіюються, але якщо кислотність становить вже 2%, утримайтеся від введення такого продукту у дитячий раціон. Для дітей він не підійде, так як відчутно гірчить. Обов’язково перевірте у магазині перед покупкою, який термін придатності має пляшка олії.

Не варто розраховувати на успішне застосування оливкової олії повторного віджиму. І якість продукту, і кількість вітамінів у ньому безпосередньо залежать від технології виробництва та факту збагачення його штучними добавками або змішування із низькосортною олією. Рафінація – нейтралізація, дезодорація, відбілювання, хімічна екстракція – не залишає оливковій олії ні бажаної користі, ні кольору, ні смаку, ні запаху, хоча і зберігає її калорійність. Із інформацією про види оливкової олії, різницю між ними, правила вибору і зберігання ви можете ознайомитись у нашій попередній статті.

Навіщо пити оливкову олію натщесерце?

Про користь оливкової олії натще ви, напевно, чули, і не раз. Але не всі можуть сказати, у чому саме полягає ця користь. Можливо, ви натрапляли і на протилежні думки – про те, що жирна субстанція, якщо пити її натщесерце, не рятує від шлаків, а навпаки – створює чимале навантаження на печінку і може спровокувати приступ жовчнокам’яної хвороби. Парадокс у тому, що обидві думки обґрунтовані. Далеко не всім підходять поширені засоби альтернативної медицини. Тому ПапіГутто рекомендує вам перед початком випробувань популярних народних методів на собі отримати консультацію у лікаря. Ми ж візьмемо на себе працю розповісти вам докладно і про користь, і про можливу шкоду оливкової олії:

  1. Якщо приймати столову ложку оливкової олії вранці перед їжею, вона буде цілеспрямовано знижувати рівень холестерину і зміцнювати здатність організму чинити опір захворюванням та інфекціям, завдяки унікальному вітамінному комплексу, що міститься в оливках. Ви можете відчувати, що олія трохи гірчить, але це нормально.
  2. Якщо полоскати оливковою олією вранці натщесерце ротову порожнину, ви зможете значно поліпшити стан ваших зубів, оскільки здійсните чудову профілактику утворення зубного каменю і карієсу.
  3. Оливкову олію у лікувальних цілях використовують і для нормалізації тиску. Із цим завданням вона впорається у короткі терміни і вельми ефективно.
  4. Застосування оливкової олії для поліпшення функціонування органів шлунково-кишкового тракту теж дуже поширене. Печінка, шлунок, кишківник – всі ці найважливіші органи і системи, пов’язані з ними, підлягають впливу диво-засобу при розумному і помірному його споживанні. Про закрепи та здуття ви зможете повністю забути.
  5. Незамінною є оливкова олія і для жінок під час вагітності (коли закрепи небажані і небезпечні), а також у період лактації. Відзначено, що її склад за деякими пунктами на кшталт грудного молока, тому олія з оливок сприятливо впливає на формування мозкових функцій немовляти і розвиток його хрящової, кісткової та м’язової структури. Та й організму матері, що переніс серйозний стрес, ця олія принесе чималу користь при внутрішньому і зовнішньому застосуванні.

Не зайвим буде згадати про протизапальний ефект оливкової олії, що робить її корисною при всіх запальних процесах – від ангіни до виразки шлунка і статевих інфекцій.

Оливкова олія для схуднення

Як засіб для корекції ваги оливкова олія натщесерце зарекомендувала себе чудово, і цей ефект підтверджений науково. Ця олія чудово засвоюється організмом і зсередини насичує його своїми корисними властивостями. У рецепті стрункості немає нічого складного – одну чайну ложку оливкової олії слід приймати за півгодини-годину до прийому їжі. Цієї дози достатньо, щоб забезпечити нам повну денну норму вітамінів, мінералів, мононенасичених жирів, фенолів і жирних кислот. Усі ці корисні компоненти разом виконують такі завдання:

  • очищають і оздоровлюють організм;
  • перешкоджають старінню клітин;
  • активізують метаболічні процеси;
  • позбавляють шлаків, токсинів, вільних радикалів;
  • застерігають від переїдання;
  • нормалізують ліпідний обмін;
  • додають енергії, бадьорості та заряджають гарним настроєм.

Величезний плюс вживання оливкової олії для схуднення полягає у тому, що втрата ваги відбувається поступово, і дієта з нею не є агресивною. За умови відсутності прямих протипоказань (про які ми поговоримо нижче) дія олії з оливи буде тільки позитивною. Але слід чітко розуміти різницю між основними методиками її вживання:

  1. Для виведення шлаків із організму – столова ложка вранці для полоскання протягом 10-15 хвилин. Інтенсивне ополіскування підходить також для лікування гортані.
  2. Для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту – чайну ложку олії приймають натщесерце і запивають водою зі свіжим лимонним соком (кілька крапель).

Під час процесу травлення олеїнова кислота в олії стимулює нервові клітини, які «сигналізують» мозок про насичення. Тому бажання частіше заглядати у холодильник зникає без особливих зусиль із вашого боку, і дієта не буде болісною. Відчуття насичення викликає навіть аромат оливкової олії.

Оливкова олія у косметології

Оливкова олія допоможе вам досягти чудового зовнішнього результату, адже вона відмінно зволожує шкіру і забезпечує їй необхідне живлення. Потужний антиоксидант – вітамін Е, на який так багата олія оливи, – не тільки продовжить період молодості шкіри, але подарує їй бархатистість, пружність, здоровий і свіжий вигляд. Насамперед рекомендації щодо використання цього засобу косметологи дають тим, чия шкіра відрізняється сухістю і (або) досягла стадії зрілості. Ознайомтеся, будь ласка, з основними методами застосування оливкової олії для обличчя, тіла і волосся, а також із деякими випробуваними рецептами.

Screenshot_371

Оливкова олія для обличчя

Із великим успіхом оливкова олія замінює для жінок звичні засоби для зняття макіяжу і сироватку від зморщок під очі. Оливкова олія для обличчя з косметичною метою максимально широко використовується для створення всіляких масок. Існують десятки рецептів, за якими їх роблять на базі олії з оливи. Прикладом є найбільш популярний рецепт, що підходить для дуже сухої шкіри, яка завдає неприємностей у вигляді лущення.

Нам знадобиться:

  • жирний сир – 1 столова ложка;
  • високоякісна оливкова олія – ​​2 столові ложки.

Спосіб застосування:

  • Змішайте у мисці обидва компоненти і гарненько розітріть їх за допомогою ложки.
  • Нанесіть на очищену шкіру обличчя однорідну масу.
  • Витримайте маску протягом 15-20 хвилин.
  • Дбайливо змийте маску з обличчя водою.

Мед і лимон як додаткові інгредієнти перетворять цю маску в антивікову – ідеальну для зрілої шкіри. Рекомендуємо використовувати виключно натуральний мед (патока не підійде), попередньо впевнившись, що він не може бути причиною алергічних проявів. Оливкова олія для обличчя може бути ефективною заміною багатьом дорогим зволожувальним засобам під очі. Спробуйте і переконайтеся.

Оливкова олія для волосся

Оливкова олія для волосся ефективно впорається із непростим завданням – зміцнити його. У вас суха шкіра голови, а волосся ламке і позбавлене життєвого блиску? Вам обов’язково допоможе популярна маска, застосовувати яку варто раз на тиждень.

Спосіб застосування:

  • Розігрійте оливкову олію до комфортної температури.
  • Втирайте її у волосся, а також шкіру голови інтенсивними (але не надмірно) масажними рухами. Витратьте на це кілька хвилин.
  • Загорніть волосся у целофан і закутайте у рушник для створення потрібного ефекту. Почекайте півгодини або трохи більше. Дехто залишає цю маску навіть на ніч.
  • Гарненько вимийте голову шампунем (можливо кілька разів).

Уже після першого застосування цієї простої маски ви зможете оцінити результат, а повторне і регулярне її використання дозволить вам забути про проблеми з випадінням волосся, спростить розчісування, додасть шовковистості і життєвої сили, зробить його набагато менш ламким і сухим.

Якщо сама шкіра голови у вас жирна, то оливкову олію для волосся слід наносити тільки на пошкоджені кінчики.

Оливкова олія для тіла

Є в оливкової олії ще одна чудова властивість – здатність захищати нашу шкіру від впливу ультрафіолету. Рівна і якісна засмага – це мрія, що об’єднує усіх, хто планує відпустку. Тому якщо ви зібралися на пляж позасмагати, а під рукою не знайшлося сонцезахисного засобу, у пригоді стане пляшка оливкової олії без запаху (тільки перевірте її термін придатності). Ті, хто проводив подібні експерименти, стверджують, що на оливкову олію як сонцезахисний крем для тіла засмага лягає просто ідеально рівно.

У період вагітності багато жінок, знаючи про те, що олія оливи запобігає появі розтяжок при зовнішньому застосуванні, регулярно роблять за її допомогою легкий масаж у зонах, де шкіра найбільш схильна до розтягування. Мабуть, важко знайти більш екологічний, безпечний та ефективний засіб.

Насправді чарівну дію на шкіру усього тіла здатні принести обгортання із оливковою олією та сіллю. Це чудовий і доступний спосіб боротьби із неприємним явищем – целюлітом, а також ефективний метод корекції фігури і позбавлення від розтяжок.

Нам знадобиться:

  • Морська сіль – 1 склянка.
  • Оливкова олія (нерафінована) – 1 склянка.
  • Гаряча вода – 1 склянка.
  • Ароматична олія на свій смак – 2-3 краплі.

Спосіб застосування:

  • Попередньо ретельно очистіть шкіру і розігрійте її легким масажем.
  • Змішайте всі компоненти в однорідну суміш.
  • Дозвольте суміші охолонути до температури тіла.
  • Нанесіть засіб на проблемні зони й у кілька шарів оберніть їх харчовою плівкою.
  • Одягніть теплу піжаму або інший комфортний домашній одяг і півгодинки полежіть, накрившись ковдрою. Не залишайте плівку на тілі на ніч!
  • Змийте суміш під теплим душем.

Можна вважати, що це справжня спа-процедура для тіла, ефект якої гарантований комплексним впливом компонентів. Сіль поліпшить метаболічні процеси у підшкірних тканинах і допоможе вивести з них зайву воду, а олія щедро віддасть шкірі вітаміни і антиоксиданти. Якщо ви додасте у суміш лимон (свіжовичавлений сік), це теж не зашкодить ефекту. Лікування целюліту – завдання, що вимагає комплексного підходу. Для досягнення стійкого ефекту зробіть процедуру регулярною, повторюючи її хоча б раз на 3-4 тижні. Позбутися від розтяжок, перемогти целюліт, забезпечити гарну засмагу – оливкова олія може усе!

Ложка дьогтю у бочці оливкової олії. Протипоказання та рекомендації

Screenshot_372

На жаль, натуральна оливкова олія – не панацея, її користь і шкода – предмет постійного обговорення у медичних колах. І, як це завжди буває навіть з універсальними засобами, надмірне її вживання для деяких категорій людей загрожує серйозними негативними наслідками:

  1. Вкрай обережно поставитися до вживання олії оливи рекомендовано людям із холециститом, сечокам’яною хворобою та іншими захворюваннями жовчного міхура. Серйозний жовчогінний ефект олії може привести до загострення цих хвороб.
  2. Не слід повністю відмовлятися на користь оливкової олії (оскільки цей продукт все ж імпортний) від наших “рідних” нерафінованих олій – соняшникової, лляної і гірчичної.
  3. Зловживання оливковою олією (як і іншими) призводить до зростання навантаження на систему травлення (адже калорійність її досить висока), підвищує ризик ожиріння, виникнення цукрового діабету і жирового гепатозу. Не слід забувати про ці загрози тим, хто намагається контролювати власну вагу. Хоча користь її незаперечна, але гранично допустима денна доза – дві столові ложки.
  4. Помилковою є думка про те, що продукти, підсмажені на оливковій олії, будуть кориснішими для прихильників здорового способу життя. Нагадаємо, що для термічної обробки слід брати рафіновану олію, технологія виробництва якої зробила її максимально придатною саме для цієї мети. Але кожна рослинна олія при смаженні втрачає корисні властивості, а смажена їжа завжди створює суттєве навантаження на шлунок і кишківник.

Якщо ви бажаєте додати оливкову олію до арсеналу своїх косметичних засобів, варто було б спершу переконатися, що вона не викличе алергії. Нехай дуже рідко, але таке теж трапляється. Нанесіть оливкову олію на невелику ділянку шкіри і почекайте на реакцію організму.

Хоча безліч надзвичайно цікавих властивостей “рідкого золота” підтверджені науковими дослідженнями й експериментами, дехто дотримується думки, що вони дуже перебільшені, і стверджує, що популяризація цього продукту – це всього лише масштабний маркетинговий хід. Один із головних їхніх аргументів – той факт, що вміст вітаміну Е у звичайній соняшниковій олії (тільки нерафінованій) вище, ніж в оливковій. У кожному випадку остаточні висновки про шкоду і користь оливкової олії вам належить зробити самостійно, спираючись на отриману інформацію, відгуки людей або власний досвід.

Завжди перевіряйте на етикетці дані про дату виготовлення і терміни зберігання. Перевищений термін придатності аж ніяк не зробить олію кращою. Вона не тільки буде мати гіркий присмак, такий продукт не завдасть ніякої користі, а може принести й зайві проблеми.

ПапіГутто бажає вам міцного здоров’я, краси і молодості! Сподіваємося, ви прислухаєтеся до наших порад. А ми, своєю чергою, завжди раді вашим відгукам і коментарям.


Відгуки
Відгуки
Ваша оцінка