Пошук

Медові секрети – 10 фактів про мед, яких ви не знали

Мед для більшості з нас – продукт звичний, ми вважаємо, що знаємо все про його виробництво і користь. Але ПапіГутто спробує здивувати вас та розповісти дещо нове про мед.

  1. Найбільші обсяги меду виробляють у Китаї, і найпопулярнішим у цій країні вважається гречаний мед. А ось найдорожчий мед ви зможете купити у Туреччині. За кілограм «Ельфійського» меду, добутого у печері Сарикаїр на глибині 1800 метрів, гурманам доведеться викласти близько € 5000.
  2. Мед не псується цілими століттями, і навіть більше – століття проходять, а він зберігає усі свої корисні властивості та смакові характеристики. Амфора з медом, знайдена ​​під час розкопок гробниці Тутанхамона, красномовно довела цей дивовижний факт.
  3. Мед не тільки не псується сам, але й не дозволяє робити це іншим продуктам. Колись у країнах із жарким кліматом його використовували як натуральний «холодильник». Обмазавши медом шматок м’яса, його можна було закопати у землю і через якийсь час (навіть дуже значний термін) споживати.
  4. Мед – це чудова антибактеріальна мазь. Якщо ви обпеклися, подряпалися чи порізалися, а під рукою немає ані перекису водню, ані зеленки, сміливо накладайте мед на ушкоджене місце, він обов’язково допоможе у загоєнні.
  5. Мед допомагає при похміллі. Він здатний виводити токсини алкоголю з організму, тому зранку після бурхливої вечірки буде корисно з’їсти кілька ложок меду, щоб мінімізувати симптоми похмільного синдрому.
  6. Термічна обробка негативно впливає на цінні властивості меду. Нагріваючи його вище 50 градусів, ви перетворюєте мед на продукт, практично цілком позбавлений користі.
  7. Оптимальна добова доза меду для дорослих становить 150 грамів, тобто 3 повні столові ложки, а для дітей – усього 30-40 грамів, тобто столова ложка без верху. Але пам’ятайте і про те, що мед – продукт алергенний.
  8. Щоб зібрати лише 100 грамів меду, бджолі доводиться неабияк попрацювати – пролетіти 46 000 кілометрів і «відвідати» більше 100 000 квіток.
  9. У Давньому Єгипті, а також у Давньому Римі мед цінувався настільки високо, що був одним із варіантів альтернативної валюти. Ним можна було розраховуватися так само, як грошима і худобою.
  10. Термін «медовий місяць» з’явився у Норвегії та вже звідти поширився у всьому світі, набуваючи не буквального, а переносного значення. Але вважалося, що у перший місяць подружнього життя раціон молодих обов’язково повинен містити сам мед і напої на його основі.

Замінюйте медом цукор, цукерки, згущене молоко та шоколад – калорій у ньому не більше, ніж у цих продуктах, а користь незрівнянна! Їжте мед і будьте здорові!

Написати відгукРейтинг