Топ-20 цікавих фактів про смородину

12 оценок, среднее: 4.42 из 5 12 оценок, среднее: 4.42 из 5 12 оценок, среднее: 4.42 из 5 12 оценок, среднее: 4.42 из 5 12 оценок, среднее: 4.42 из 5 ( 12 stars: 4.42 )
5

Смородина – ягода проста, звична і невибаглива. Так ми звикли про неї думати. Однак вона може не тільки здивувати нас, але навіть викликати захват у медиків та біологів. Ознайомтеся і ви з такою інформацією про смородину, що дозволить знову відкрити її для себе.

  1. Вчені стверджують, що смородина буде тим багатшою на вітаміни, чим суворішими були кліматичні умови, у яких їй довелося жити.
  2. Смородина – близька родичка аґрусу, так би мовити, його молодша сестричка. Обидві рослини належать до сімейства ломикаменевих.
  3. Натрапити на смородину можна майже на усіх континентах Землі, тільки в Антарктиді і в Австралії її годі й шукати.
  4. Усього на сьогодні відомо 150 видів дикої смородини.
  5. У недостиглих ягодах смородини активного вітаміну С міститься у чотири рази більше, ніж у повністю стиглих. З’ясувалося, що насиченість вітаміном ягід смородини падає під час дозрівання й істотно знижується, якщо ягода перестигла.
  6. Латинська назва смородини – Ribes. Так давні араби називали ревінь, без якого будь-яка їжа здавалася їм прісною. Не виявивши його у завойованій Іспанії, вони знайшли порятунок, замінивши його смородиною, та дали їй саме це ім’я за характерний кислий смак, до якого вони так звикли.
  7. Перш ніж стати звичайною садовою ягодою, смородина вважалася ягодою монастирською. Ченці часто вживали її та використовували як лікарський засіб.
  8. Смородина буває не тільки чорною, білою та червоною, існують у природі кущі жовтої, зеленої і навіть фіолетової та помаранчевої смородини.
  9. Якщо говорити про користь смородини, то листя її (хоча жувати його не так приємно, як соковиту ягідку) не дуже поступається ягодам своїми властивостями і вмістом вітаміну С. Столова ложка потовченого та висушеного смородинового листя за кількістю цього вітаміну прирівнюється до цілого лимона.
  10. Ягоди з куща смородини, що росте у тіні, будуть не такими корисними, як ягоди, що зігріваються сонячним світлом. Воно необхідне для того, щоб корисні речовини у смородині досягли своєї максимальної концентрації.
  11. Вітамін В5 (пантотенова кислота), який відповідає не тільки за імунітет і стійкість організму до алергічних проявів, але ще й за здоровий вигляд волосся та шкіри, теж є у смородині. У 100 г ягід смородини його міститься 0,4 г.
  12. Заварювати чай із листочків смородини (свіжих або висушених) вкрай корисно дорослим та дітям. Такий напій активізує роботу мозку і покращує властивості пам’яті.
  13. Смородинове листя до банок із соліннями і маринадами кладеться не тільки для краси й ароматизації, воно перешкоджає псуванню продуктів та збагачує їх вітаміном С.
  14. На Русі назва смородини утворилася від слова «сморід», завдяки сильно вираженому характерному запаху, особливо у чорної смородини.
  15. У 100 г смородини міститься всього лише 60 ккал, тому сміливо можете ласувати нею навіть під час дотримання суворих дієт.
  16. Смородину рекомендовано додавати до раціону харчування тим, чия робота пов’язана з опроміненням або іншим шкідливим виробництвом, тому що ця ягода – потужний засіб, здатний виводити з організму людини радіоізотопи.
  17. На жаль, безтурботно їсти смородину можна не усім. З обережністю й обмеженнями до неї потрібно ставитися тим, хто страждає на гастрити з підвищеною секрецією.
  18. Якщо бажаєте запастися цією корисної ягодою на зиму, то заготовити її можна двома способами – сушінням і заморожуванням. Але сушити треба не у духовці, а на відкритому повітрі. А ще можна перетерти смородину з цукром, скласти у скляні банки та зберігати у холодильнику.
  19. Склад ягід різних відтінків відрізняється між собою, з урахуванням цього факту дітям рекомендують налягати на чорну, дорослим – на червону, а літнім людям – на білу смородину.
  20. Більшість сортів смородини – рослини медоносні. Зібраний із них мед виявиться дуже корисним засобом, як лікувальним, так і профілактичним.

Відгуки
Відгуки
Ваша оцінка