Пошук

Келих червоного вина замість години у тренажерному залі. Це мій фітнес!

In vino veritas – полюбляли казати на дозвіллі давні люди – істина, мовляв, у вині. Але ви навіть не уявляєте, наскільки ця крилата фраза виявилася правильною. Жодних сумнівів більше не залишається – останні дослідження канадських вчених з Університету Альберти довели, що користь, яку ми отримуємо від цілої години занять фітнесом, практично така ж сама, як і користь від одного лише келиха червоного вина.

Увесь секрет у ресвератролі – сучасному королі натуральних антиоксидантів – що міститься у червоному вині. Він впливає на наш організм так само, як і фізичні вправи: робить вищим тонус і зміцнює м’язи, покращує роботу нашого серця та підвищує загальну працездатність. Підвищуючи кількість скорочень серцевого м’яза, ресвератрол «тренує» серце, робить його міцнішим, витривалішим і сильнішим. Крім того, він корегує рівень цукру у крові та забезпечує антивікові ефекти.

Отримані у результаті наукового дослідження дані дозволили Джейсону Дайку (керівнику дослідження) зробити приголомшливий висновок – червоне вино дасть можливість людям, які з певних причин не можуть відвідувати фітнес-центр, підтримувати себе у тонусі. Знайшов підтвердження і ще один приголомшливий факт – келих гарного червоного вина, якщо споживати його щодня, знижує схильність до розвитку онкологічних захворювань та ризик виникнення старечого недоумства.

Користь червоного вина у профілактиці захворювань серцево-судинної системи медики встановили порівняно недавно. У 1992 році вчені з Франції надали громадськості результати свого дослідження, так званого «французького парадоксу», – порівняно велике споживання вина французами (при такому ж споживанні жирів, як і в інших європейців) вважалося причиною низького рівня смертності від ішемічної хвороби серця. Хоча саме речовина ресвератрол виявлена була у червоному вині лише двома роками пізніше.

А сьогодні на Заході медики вже без жартів обговорюють шанси червоного вина створити серйозну конкуренцію віагрі. Виявлено, що все той самий ресвератрол має дію, схожу з дією засобів, що використовуються при порушеннях потенції. До того ж лікарські засоби «працюють» специфічно, збільшуючи кількість окису азоту лише у дрібних судинах, а ось ресвератрол винятків не робить, великі чи маленькі судини – він діє в усіх.


Написати відгукРейтинг