Страви з м’яса. Вегетаріанцям вхід заборонено!

23 оценок, среднее: 4.48 из 5 23 оценок, среднее: 4.48 из 5 23 оценок, среднее: 4.48 из 5 23 оценок, среднее: 4.48 из 5 23 оценок, среднее: 4.48 из 5 ( 23 stars: 4.48 )
5

Страви з м’яса для більшості людей у нашій країні – це основа раціону. Без них неможливо уявити ані повсякденне, ані святкове меню. Існує безліч досліджень на тему ролі м’яса у харчуванні людини з різних поглядів. Антропологи, дієтологи, хіміки і медики постійно надають нам нові дані щодо значення м’яса, розмірковуючи то про близькість амінокислотного складу білків в організмі людини і в м’ясі тварин, то про токсичність продуктів білкового обміну, то про реальний вміст вітамінів, мінеральних речовин і повноцінних жирів у цьому продукті. Але хіба ми думаємо про все це, коли бачимо на столі ароматні і нестерпно спокусливі домашні м’ясні страви? Або коли наші ніздрі лоскоче дим багаття, на якому смажиться шашлик зі свіжої свинини? Або коли розгортаємо фольгу, у якій запікається приголомшливий соковитий окіст у запашних спеціях?

ПапіГутто із задоволенням запрошує всіх м’ясоїдів подивитися на авторські рецепти приготування м’ясних страв на сторінках нашого сайту, зробити цікаві відкриття і розширити кулінарні горизонти, дізнатися про цікаві другі страви з м’яса, розповісти про свої найвдаліші рецепти м’ясних страв, приготовлених різними способами – у духовці і мультиварці, на сковороді і на відкритому вогні, на мангалі і в аерогрилі. Актуальні майстер-класи з докладними фото дуже знадобляться як новачкам, так і досить досвідченим кухарям. Із нашими покроковими рецептами ви легко приготуєте корисні дитячі м’ясні страви і складні святкові рецепти (наприклад, новорічні м’ясні страви), завжди зможете порадувати своїх близьких по-справжньому смачною домашньою їжею.

Що можна приготувати з м’яса

Screenshot_406

Які страви можна приготувати з м’яса? Та будь-які, які тільки забажаєте! Це питання, на яке існує настільки багато відповідей, що один лише перелік страв забере десяток кулінарних блокнотів. Тому є сенс дещо звузити, уточнити його і розділити на частини:

  • Що приготувати з м’яса швидко і смачно?
  • Які особливості приготування різних видів м’яса?
  • Які смачні та цікаві другі страви з м’яса можна зробити нашвидкуруч?
  • Легкі м’ясні страви – у чому їхній секрет?
  • Кращі святкові м’ясні страви з фото – де їх шукати?
  • М’ясна вечеря і обід із м’яса – які рецепти найкращі?

Якщо є актуальні питання, будуть і відповіді. Отже, щоб приготувати з м’яса перші і другі, гарячі святкові або повсякденні страви, необхідно насамперед точно знати, з чим (із якими продуктами і спеціями) поєднується той чи інший вид м’яса, які режими потрібні для найбільш вдалого приготування і які хитрощі допоможуть максимально широко розкрити палітру смаків м’ясної страви.

Страви з м’яса – кулінарні секрети і корисні поради

Screenshot_408

Різноманітне, багате меню з м’ясних страв – це чудово, але нам добре відомо, що не усі види м’яса мають однакову поживну цінність, ступінь засвоюваності і не усі вони є однаково корисними. Щоб приготувати смачні другі страви з м’яса відповідно до смаків і потреб кожної окремої людини (кожної сім’ї), є сенс розібратися зі смаковими особливостями і якістю різних видів м’яса, хоча б найпопулярніших.

Яловичина

Screenshot_409

Популярність яловичини обумовлена ​​тим, що вона є неперевершеним джерелом усіх необхідних нам амінокислот, а також заліза і цинку. Але перші і другі м’ясні страви з яловичини – рагу, шашлики, гуляші, відбивні, лазанья із фаршем, котлети і всілякі закуски – будуть по-справжньому смачними і соковитими (а не сухими і жорсткими), тільки якщо ви зумієте грамотно вибрати і купити м’ясо, а потім правильно приготувати його:

  • Якщо купити старе, залежане м’ясо, шанси на приготування смачної страви будуть мінімальними. Уважно подивіться на колір жирових прошарків у шматку – вони повинні бути світлими, кремовими. Занадто темний колір м’яса і жовті жирові прошарки говорять про те, що тварина, можливо, померла своєю смертю від старості …
  • Не рекомендується купувати заморожене м’ясо, якщо ви не впевнені у тому, що були дотримані всі правила заморожування. Перше заморожування не вплине на характеристики м’яса, але повторне вже перетворить його на “мертвий” продукт, у якому не буде нічого корисного і цінного, тільки харчові волокна.
  • Перед тим як смажити або тушкувати шматки яловичини, обсмажте їх на сильному вогні, щоб «запечатати» сік всередині кожного шматка. Такий же ефект буде від кляру або панірування.
  • Ніколи не підливайте у процесі варіння або тушкування до м’яса холодну воду. Допустиме додавання тільки окропу!
  • Кращий спосіб пом’якшити гарячі страви з яловичини – додати до м’яса сметану, червоне вино, оцет або томатну пасту. Цей вид м’яса також дуже «любить» маринування.

Ще одна важлива підказка – завжди нарізайте яловичину поперек волокон і намагайтеся ретельно очистити м’ясо від плівок і жил.

Свинина

Screenshot_410

Як би не лаяли деякі люди свинину за її жирність і порівняно низьку засвоюваність, це м’ясо має чималу цінність. У ньому, наприклад, є абсолютно не властивий для м’яса високий вміст вітамінів групи В. А вже чого тільки не готують із м’яса свині – плов і голубці, всілякі супи і котлети, відбивні і шніцелі, пельмені і холодці, шашлики і шинку, стейки і запашні ковбаси. Чого вартий тільки ескалоп – свинина на кісточці, вимочена у пиві, на подушці з цибулі і часнику! А бігос із тушкованою або квашеною капустою ви куштували? Використовують і субпродукти – язик, серце і печінку – із них можна зробити такі закуски, що просто слина тече. Святкові другі страви з м’яса свині заслуговують окремої розмови – хіба без них можна уявити собі гарне застілля після довгого посту? Але знову ж таки гарячі страви з м’яса, рецепти яких ви знайдете на нашому сайті, вимагають уважного підходу до вибору м’яса і знання тонкощів його приготування:

  • Ідеальний варіант – ще тепле м’ясо, м’яке, соковите, ніжно-рожевого кольору. Люля-кебаб зі свинини з сиром, як і більшість інших страв зі свинини, буде смачним і якісним лише у тому випадку, якщо ви візьмете для його приготування добірне свіже м’ясо, рівний шматок без плям і сторонніх запахів.
  • Коли ви промили шматок м’яса для відбивних або іншого рецепта, який передбачає смаження, обов’язково просушіть його. Надлишок води завадить приготуванню.
  • Із тієї ж причини не слід солити свинину до початку смаження, адже тоді вона дасть рясний сік, якій нам слід було б зберегти всередині.
  • Для запікання у духовці цілого великого шматка потрібно купити окіст, лопатку або хорошу вирізку без кістки. Не зрізайте жир і пам’ятайте, що запорука успіху – правильно підібрані спеції і маринад. Свинина любить чорний перець, часник, лавровий лист, коріандр, гірчицю, імбир, мускатний горіх і, звичайно, ароматні трави – орегано, базилік (більше підходить для фаршу), розмарин, кріп і петрушку. Не зіпсувати гарячі страви з м’яса свині також ані майораном, ані кмином, ані мелісою. ПапіГутто пропонує вам також топ-10 простих і швидких маринадів для смачного шашлику.
  • Незвичайний смак свинині додасть додавання цукру. Солодкувате м’ясо є найбільш характерним для рецептів китайської кухні. Багато з тих, хто вперше скуштував незвичні гарячі страви з м’яса з таким цікавим смаком, надовго стає справжнім прихильником цієї рецептури.
  • Для наваристих бульйонів, що стануть основою для щів, борщів та інших перших м’ясних страв, краще використовувати гомілку, рульку або нежирні шматки – лопатку, корейку, шийну частину.

Зверніть увагу – у свинини немає ступенів підсмажування! М’ясо свині з кров’ю може виявитися небезпечним для вашого здоров’я через наявність у ньому паразитів. Можна визначати готовність за допомогою ножа, розрізаючи або розсовуючи м’ясні волокна.

М’ясо кролика

Screenshot_411

М’ясо кролика – дієтичний чемпіон, лідер за вмістом білка (21%) і рівнем засвоюваності (90%). Гіпоалергенність цього виду м’яса і насиченість його цінними жирними кислотами, вітамінами, залізом, фосфором, фтором, марганцем і калієм дозволяє рекомендувати його навіть зовсім маленьким діткам. Легкі м’ясні страви з кролика – відповідь на усі питання для тих, хто любить м’ясо і прагне до здорового дієтичного харчування.

  • Оптимальна вага тушки кролика – півтора-два кілограми. Тушка не повинна бути слизькою на дотик. Колір м’яса може варіюватися від світлого до темного рожевого відтінку.
  • Специфічний смак і аромат кролятини можна усунути за рахунок вимочування м’яса у молоці, воді або в маринаді з кефіру, оцту чи білого вина.
  • Навряд чи вас здивує той факт, що найсмачніші м’ясні страви з кролика виходять із використанням сметани. Кролик у сметані – легкий, неймовірно популярний, дивовижно смачний і просто неперевершений рецепт, який з однаковим успіхом можна зарахувати і до святкових страв із м’яса, і до повсякденних дієтичних.

На другому місці за популярністю після сметани розташовуються вершки. Кролик, тушкований по-ельзаськи, кролик у вершково-соєвому соусі, фрикасе з кролика з вершками – багато хто вважає, що це взагалі найкращі страви з м’яса, які тільки можна придумати, і до того ж найкорисніші.

М’ясо курки й індика

Screenshot_412

Якщо потрібно приготувати вечерю з м’ясом нашвидкуруч, то ідеальний варіант – м’ясо птиці, доступне, поширене, корисне і дієтичне. Курятина особливо цінується завдяки білку, що легко засвоюється, і використовується як розвантажувальний продукт під час дієт, але індичка перевершує її за багатьма параметрами, а також випереджає яловичину і свинину за вмістом натрію і заліза. Додайте до її переваг мінімум жирів (і ті поліненасичені), максимум вітамінів-антиоксидантів та значну дозу кальцію.

Які найсмачніші страви з м’яса птиці можна приготувати без особливих витрат сил і часу? О, їх безліч! Зверніть увагу на рецепти легких дієтичних супів і бульйонів, запечене м’ясо, смачні пельмені з начинкою з курки або індички, гуляш, відбивні, шматочки філе у вершкових соусах. А чи можете ви собі уявити святкові м’ясні страви без запеченої цілком курки у запашних спеціях? Різдвяна індичка з неповторною запашною скоринкою – це ж символ свята!

На питання: «Що приготувати на вечерю з м’яса в духовці?» – ми відповімо: «Ескалопи, шинку, рулетики з овочевими та грибними начинками, духові котлетки з перекрученого в м’ясорубці або рубленого фаршу, курячі шашлички, шніцель, відбивні в «шапці» з розплавленого сиру і ще безліч цікавих і простих у виконанні страв». Смачні страви з м’яса, рецепти яких ви побачите на сторінках сайту, допоможуть вам значно урізноманітнити меню і завжди дивувати сім’ю та гостей новими кулінарними шедеврами.

Залишимо поки що «за кадром» інші види м’яса – важку для травлення баранину, рідкісні на середньостатистичній українській кухні оленину і конину, висококалорійне і жирне м’ясо качки і гуски. Хоча кожен із цих видів має свою цінність (часом унікальну), особливості і складності їхнього приготування заслуговують окремої статті. А нам хотілося б поговорити про ті страви, які швидко готуються і якими можна нагодувати домашніх смачно і ситно.

Що приготувати з м’яса швидко і смачно. Найкращі рецепти

Screenshot_413

ПапіГутто представляє вам цікаву підбірку найпопулярніших, простих та оригінальних рецептів, для багатьох із яких потрібні лише звичайні і доступні інгредієнти, і тільки ваш кулінарний талант дозволить перетворити їх на справжні шедеври.

Швидка вечеря з м’яса

Screenshot_419

Якщо ви втомилися після робочого дня і не маєте сил на довгу підготовку або ж до вас прийшли несподівані гості, вам стануть у пригоді прості м’ясні страви на вечерю. Яке б м’ясо не зберігалось у вашому холодильнику, цікаві та легкі рецепти знайдуться для кожного випадку:

  • Курячі грудки на пару з білим соусом.
  • Стейк зі свинячої лопатки з цибулею і зеленню.
  • Курячі крильця у клярі, приготовані у фритюрі.
  • Биточки з телятини.
  • Відбивні (з будь-якого м’яса).
  • Стейки з індички або свинини.
  • Курка по-французьки (рубані котлети з сиром і зеленню).
  • Курячі крокети.
  • Кролик у сметані або вершковому соусі.
  • Котлети з фаршу.
  • Картопляні зрази з м’ясом.
  • Мафіни зі спагеті з м’ясними фрикадельками.
  • Млинці з м’ясом.

Практично усі ці страви можна приготувати не більше ніж за півгодини. М’ясу індички, кролика і курки тривале готування взагалі протипоказане, тому сміливо використовуйте їх, щоб приготувати швидку вечерю.

Смачний обід із м’яса

Screenshot_417

Традиційні, поширені і нові страви з м’яса, ситні, вишукані і навіть несподівані, але незмінно смачні обов’язково повинні бути у арсеналі кожної господині:

  • Лагман.
  • Голубці.
  • Манти.
  • Солянка з копченею.
  • М’ясо по-французьки.
  • Плов.
  • Чанахі.
  • Борщ із м’ясом.
  • Запечені реберця.
  • Тушковані індичі (курячі) сердечка.
  • Фарширований перець.
  • Гуляш із яловичини.
  • Кисло-солодка свинина.
  • Яловичина з чорносливом.
  • Кролик по-селянськи.
  • Тушкована капуста зі свининою.
  • Гречаники з фаршем у томатному соусі.

Продовжувати список можна нескінченно довго. Ми сподіваємося, що ви теж підтримаєте нас і поділитеся з усіма гостями сайту власними рецептами і секретами, що можна приготувати на обід із м’яса.

Прості святкові страви

Screenshot_416

Святкові м’ясні страви, рецепти яких із покроковими фото ви теж знайдете у нас, іноді вимагають мінімум зусиль, а виглядають на мільйон. Вашим гостям залишиться тільки ойкнути від захвату, якщо ви подасте на стіл гарячі, ароматні, оригінальні м’ясні страви святкові:

  • Запечене м’ясо з курагою і білим вином.
  • Свинина з ананасами під сиром.
  • Буженина в апельсиновому маринаді.
  • Свинячі реберця у духовці.
  • Фарширована млинцями курка.
  • Курчата табака.
  • Індичка з журавлинним соусом.
  • Свиняча рулька, начинена грибами.
  • М’ясо на кістці.

Іноді все залежить тільки від красивого оформлення і додавання 1-2 інгредієнтів, тому не нехтуйте цим. Взяти хоча б банальні відбивні – хіба це святкове блюдо? А якщо накрити їх скибочками помідора, присипати часничком, тертим сиром та занурити на пару хвилин у духовку, а ще прикрасити свіжою зеленню … Просто і гарно, чи не так?

Вишукані та оригінальні м’ясні страви

А тепер ми пропонуємо вам назви рецептів із м’яса, які відрізняються не тільки порівняною легкістю приготування, але і претензією на оригінальність і навіть витонченість. Такі незвичайні страви з м’яса створені, щоб порадувати гурманів, хоча готуються з доступних продуктів і не передбачають екзотику у вигляді равликів, пташиних гнізд і смажених комах:

  • Корейка теляти з ананасово-ванільним соусом.
  • Турнедо з яловичини зі шпинатом і лисичками.
  • Свинина «Ведмежа лапа».
  • Печеня у горщиках із тіста.
  • М’ясний рулет у беконі.
  • Індичка по-карибськи.
  • Стегенця, фаршировані чорним рисом.
  • Свинячі щоки;
  • Терин із кролика.

Вишукані м’ясні страви і справжні делікатеси можна покуштувати не тільки у модних ресторанах. Із хорошими рецептами і правильно підібраними продуктами ви й самі відчуєте себе професійним шеф-кухарем. Приготувати святкові м’ясні страви, легку вечерю або ситний обід із м’яса до снаги навіть не найдосвідченішому кулінару. Не бійтеся експериментувати, фантазуйте і творіть! І, звичайно, не забудьте поділитися з нами вашими кулінарними успіхами. ПапіГутто завжди радий вашим відгуками і коментарям!

Смачного!


Відгуки
Відгуки
Ваша оцінка