25 смачних фактів про українську кухню

20 оценок, среднее: 4.45 из 5 20 оценок, среднее: 4.45 из 5 20 оценок, среднее: 4.45 из 5 20 оценок, среднее: 4.45 из 5 20 оценок, среднее: 4.45 из 5 ( 20 stars: 4.45 )
5

У цьому році незалежності нашої країни виповнюється цілих 25 років. Для когось цей термін невеликий, а хтось уже вважає цей вік зрілим. Проте історія нашої країни у багатьох сферах нараховує чимало століть, вона прославлена значною кількістю імен, які відомі сьогодні у всьому світі. Знана Україна і своєю кухнею, яка увібрала в себе все найкраще із сусідніх та вивела власний колорит, завдяки якому вона впізнавана у світі. PapiGutto вітає усіх українців із нашим спільним святом і представляє до вашої уваги добірку фактів, які, ймовірно, відкриють для вас ще більше цікавого про наші улюблені страви та напої.

25 фактів про українську кухню

Насправді про українську кухню можна знайти і 50, і 100 фактів, адже її історія починається ще з Київської Русі. Уявіть тільки, який довгий шлях вона пройшла і скільки змін трапилося (а скільки ще може бути…). Але сьогодні ми зосередимося на 25 найважливіших та найцікавіших фактах про нашу кухню:

  1. Смак страв, приготованих із борошна, був відомий дуже давно, адже наші предки почали вирощувати просо, пшеницю та ячмінь ще приблизно 5000 років тому. Жито з’явилося дещо пізніше – приблизно 1000 років тому.
  2. Хто з українців жодного разу не куштував ароматної страви зі свинини? Напевно, жодне свято не обходиться без цього виду м’яса. А ця любов бере свій початок ще з 12-13 століття, від часів монголо-татарської навали, адже, у зв’язку з культурними особливостями, свинина залишалася незмінною складовою страв на столах давніх українців.
  3. Гречана каша, одна з найбільш звичних страв на нашому столі, з’явилася завдяки торговим шляхам, які проходили у той час на наших землях.
  4. Чи існує українська сім’я, у якій би не солили, варили, коптили, смажили сало, не готували б на ньому страви, не використовували б навіть у солодощах? Звичайно, цей продукт застосовується і в угорській, і в білоруській кухнях, але тільки у нас рецепти з цим інгредієнтом настільки різноманітні.
  5. Справедлива першість серед всіх овочів відведена буряку – його і їдять свіжим, і квасять на зиму. Але це і не дивно, адже який український борщ без буряка?
  6. Хоча соняшники з’явилися на території України тільки в XVIII столітті, рослинні олії були відомі (разом із тваринною олією, зокрема свинячою) ще віддавна.
  7. Квас, настільки улюблений для українців у спекотний літній час, заведено вважати найдавнішим нашим напоєм! Перша згадка про нього віднайдена в документі, датованому 989 роком.
  8. Серед алкогольних напоїв зовсім не горілка вважається першою. Вона з’явилася тільки в XIV столітті, тоді як медовуха була відома ще в дохристиянські часи.
  9. Пиво, як і в інших європейських країнах, у нас першими почали варити… монахи! Його споживали навіть у період постів.
  10. До складу звичного для всіх борщу входить цілих 30 інгредієнтів!
  11. Свиняче сало випереджає вершкове масло за кількістю жирних кислот, необхідних для організму людини, у своєму складі.
  12. Думаєте, що у нас трапляються тільки вареники з вишнею, капустою чи картоплею? Зовсім ні! Українські господині начиняють їх і грибами, і квасолею, і гарбузом, і навіть ананасами.
  13. Наш традиційний куліш був визнаний одним із чудових засобів для профілактики онкологічних захворювань.
  14. Вид випічки, який закріпився у нас під іноземною назвою “пончики”, раніше називався “сластьон”. Ця страва згадується ще в “Енеїді” І. Котляревского, написаній наприкінці XVIII століття.
  15. Настільки часто використовувана в нашій кулінарії картопля з’явилася в Україні тільки 300 років тому. Більш традиційними є цибуля та часник (ними доповнювали страви наші предки ще 2500 років тому), капуста, ріпа та огірки.
  16. Згідно зі списком, складеним туристами зі всього світу у спільноті Yonderbound, українська кухня входить у десятку найсмачніших, розташувавшись між японськими та китайськими кулінарними традиціями.
  17. Як не дивно, але найбільшу славу українській кухні приніс не борщ, не вареники і не пампушки з салом, а котлети по-київськи! І походження цієї страви викликає чимало суперечок. Так, на звання його батьківщини претендує Україна, і Німеччина, і Франція, і Росія, і навіть США!
  18. А ось найулюбленішою українською стравою наші співвітчизники назвали саме борщ, згідно з опитуванням, проведеним у 2013 році. До списку також увійшли вареники (18%), шашлик (10%), холодець (7%), котлети (6%) та відбивні (5%).
  19. Перевага свинини над яловичиною в нашій кухні пояснюється історично: у давні часи воли використовувалися як тяглова сила, тому їсти це м’ясо було не заведено.
  20. Віддавна наші предки відзначалися особливою практичністю в приготуванні страв. Так, в одній пічці готували одразу їжу на сніданок, обід та вечерю. Завдяки її особливій конструкції у стравах зберігалися усі корисні речовини. До речі, біля пічки не дозволяли вимовляти лайливі слова.
  21. Про звання першої кавової столиці України можуть посперечатися одразу декілька міст – Кам’янець-Подільський, Хотин (які були форпостами слов’янського світу у війні з турками) та Львів.
  22. Домашній хліб зазвичай випікали з пшеничного чи житнього борошна. Для української солодкої випічки найхарктернішим вважається пісочне тісто, і не менш популярне прісне, з якого готують галушки та вареники.
  23. Основними приправами української кухні раніше вважалися аніс, м’ята, перець, хрін, кмин, кріп, які щедро додавали в випічку та в перші страви.
  24. У 2005 році традиційному українському борщу виповнилося 300 років! Дата установлена істориками, а ось точне його походження досі не з’ясували.
  25. Український борщ входить до списку найсмачніших страв світу. Згідно з коротким описом, укладеним авторами, це страва з м’яса та буряка і всього, що віднайдеться в холодильнику.

Українська кухня – це органічне поєднання традицій та інновацій, кулінарних особливостей різноманітних регіонов та країн світу. Упродовж багатьох століть на територію нашої країни ввозили нові продукти і застосовували багато технологій, проте, незважаючи на це, вона зуміла зберегти свою унікальність, завдяки якій її настільки люблять і у нас, і за межами країни.


Відгуки
Відгуки
Ваша оцінка