ПОШУК ЗА ІНГРЕДІЄНТАМИ
Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Індійська кухня

Незвичайність, екзотика, багатство та різноманітність, що має індійська кухня, роблять її надзвичайно привабливою. Страви індійської кухні відображають суміш культур і релігій, у них наявні одночасно простота та вишуканість. Дуже багато традиційних індійських страв вегетаріанські. Приправ і прянощів, що використовує ця кухня, неймовірно багато, деякі ви зможете впізнати на фото, а деякі зовсім невідомі європейцям. У їжі використовуються не тільки запашні трави, але й листя, квіти, насіння та навіть коріння рослин. Основу щоденного раціону індусів становлять пшениця, бобові культури та, звичайно, рис. Чому ж він ніколи не приїдається? Та тому, що готується рис незліченними способами, а спеції і соуси (чатні) вносять додаткове розмаїття в індійське меню.

Вплив релігій на індійську кухню

Як вам, напевно, відомо, в Індії уживається чимале число релігій, і кожна з них змушує своїх послідовників підкорятися певним правилам харчування, які часом досить суворі. Цікаво буде простежити, яким релігійним впливам піддалася кухня Індії.

  • Індуїзм. Яловичина суворо заборонена, адже корова – тварина священна і недоторкана. А ось овочі – на здоров’я, та їх у будь-якій кількості може містити кожен рецепт.
  • Буддизм. Вегетаріанство – найважливіший крок на шляху до просвітління і пробудження духу. Ця релігія не допускає жорстокості щодо живих істот.
  • Іслам. Заборонена для вживання свинина. На північному заході Індії, де відчутний вплив ісламу, традиційні м’ясні страви індійської кухні готуються з баранини.
  • Джайнізм. У джайнізмі релігійні переконання будуються на повазі до усіх живих істот, вважається, що навіть рослини мають живу душу. Тому харчування джайнів украй помірне, а практика постів – часта і довгострокова.
  • Іудаїзм. Суворість канонів, яким підкоряється кошерна кухня, настільки велика, що багато юдеїв вважають за краще стати повними вегетаріанцями замість того, щоб постійно піддаватися ризику змішати м’ясні продукти з продуктами тваринного походження, наприклад сир зі шматком ковбаси з яловичини.

Індійські національні страви та їхні характерні особливості

Ми звикли вважати, що карі – це приправа, але для індійців це ціла група найпопулярніших страв, об’єднаних спільними особливостями – густотою та гостротою, забезпеченою комбінацією свіжоперемелених спецій.

Національні рецепти страв індійської кухні південного регіону часто містять як базовий елемент кокос, а також рис. У північних областях його замінюють (або доповнюють) чапаті та пурі (прісний коржик). Ще на півдні країни традиційно готують рисові коржики (у кожного регіону свій рецепт), пельмені з маринадом всередині, індійські манти, сочевицю з карі, раїту – йогурт з огірком і м’ятою, пакорі – овочі у клярі.

На усій території Індії вживають дал – суп із сочевиці з овочами, доповнює його традиційний коржик. Так само широко поширена й інша індійська їжа – дхай. Це дуже смачний рецепт із йогурту або кислого молока. Дхай подається з карі та відмінно освіжає у спеку, що теж повинна враховувати місцева кухня.

Практично будь-який ситний та пікантний індійський салат виявиться вегетаріанським, а заправкою для нього, найімовірніше, стане гірчична олія або соєвий соус.

Національні індійські страви з курки й інших видів м’яса більш поширені у північних регіонах країни. Тут готують гуштаба (тефтелі в йогурті з гострими приправами), роган джош (карі з бараниною), біріяні (м’ясо з рисом та апельсиновим соусом). І ця ж місцевість вважається батьківщиною тандурі – риби або м’яса, витриманих у маринаді з трав та запечених у глиняній печі.

Індійські десерти і напої

Індійські десерти видадуться європейському туристу надмірно солодкими і дуже незвичними, але солодощі в Індії настільки строкаті та різноманітні (оцініть їхню привабливість на фото), що неможливо встояти перед спокусою спробувати їх і одразу ж дізнатися рецепт.

Барфі – солодощі, які роблять із молока. Молоко додають і в кхір – рисовий пудинг, сандеш і разгулу готують із сиру з цукром, гулаб джамун виходить із молочного порошку та тертого мигдалю, просоченого густим сиропом. Інші десерти готують із фруктів, горіхів, моркви, манної крупи і борошна нуту. Дуже популярні в Індії джалебі – оладки з сиропом, молочні пудинги, печиво, халва і морозиво кульфі, солодкість якого підкреслює шафран та кардамон.

Улюблені напої на території Індії – це чай і (на другому місці за популярністю) німбу панч – напій із води та лимонного соку. З усіх соків індійці віддають перевагу соку манго, особливо в літні місяці.

Але не десерти і напої вінчають індійську трапезу, практично кожен прийом їжі в індусів заведено закінчувати, пережовуючи листя бетелю, у яке загортають кардамон та аніс. Вважається, що це позитивно впливає на травлення.