ПОШУК ЗА ІНГРЕДІЄНТАМИ
Поділіться з друзями в соціальних мережах:


Європейська кухня

Європейська кухня (континентальна або західна, як її ще називають) сьогодні у світі найпопулярніша. Під узагальнювальною назвою криється сукупність кулінарних історичних традицій і сучасних звичаїв, усіх народів Європи. У європейській кухні відображені найрізноманітніші умови життя, що формують гастрономічні уподобання у різних країнах, але є спільні для усієї Європи чинники – це незмінно високоякісні, добірні інгредієнти, кращі перевірені рецепти оригінальних та вишуканих страв, а також відносна легкість приготування. Хитромудрі і надзвичайно складні у виконанні рецепти європейських страв трапляються рідко.

Характерні відмінності європейської кухні

Європейські страви, рецепти яких обчислюються тисячами та тисячами, мають загальні риси – переважання серед інгредієнтів м’яса, овочів і пшениці та використання великої кількості приправ і спецій (хоча їхня кількість і здається незначною, порівняно з кухнею східних країн). Абсолютно неможливо уявити собі європейську кухню без величезного розмаїття соусів, найлегшими і найвишуканішими з яких ми зобов’язані французам. Грекам інші європейці можуть дякувати за велику кількість рецептів з оливковою олією, лимонами, рибою, часником та томатами. Австрія внесла свій вклад у розвиток європейської кухні, поширивши тонізувальний чорний напій – каву. Німці, бельгійці і чехи постаралися усю Європу привчити до пива, в цих країнах варять понад 500 його видів. Швейцарія – батьківщина сирного фондю, популярного сьогодні в усьому світі, красиві фото цієї страви викликають захоплення. Перераховувати заслуги різних країн у формуванні спільної європейської кулінарії можна годинами безперервно, так само як і її відмінності від інших кухонь світу. А скільки дивовижних страв подарувала нам інтеграція та обмін традиціями приготування, наскільки широким і різноманітним стало меню середнього європейця!

Характерні відмінності від східних традицій полягають ще і в найширшому застосуванні яєць, які кулінарія Європи використовує у вареному та смаженому вигляді як самостійні страви, як інгредієнт у салатах, а також вживає для замішування тіста і навіть як основу для коктейлів. Смачна випічка з використанням найрізноманітніших начинок – ще одна характерна особливість континентальної кухні.

Гастрономічний туризм по-європейськи

Модні сьогодні гастрономічні тури для мандрівників виявляються не менш цікавими, захопливими і насиченими інформацією, ніж огляд історичних пам’яток та інших свідчень культурної спадщини. Яку б країну ви не вибрали для мети своєї подорожі, у ній знайдеться, чим вразити вашу уяву. Але меню європейської кухні буде істотно відрізнятися, залежно від географічного розташування країни.

Для непідготовленого туриста поживна кухня країн із прохолодним кліматом (Великобританія, Нідерланди, Норвегія, Фінляндія, Швеція і так далі) може виявитися досить важкою та дуже калорійною. У раціоні мешканців цих країн найчастіше є риба жирних сортів, багато м’яса, картоплі і випічки (навіть салат та десерт тут буде важкуватим для шлунку). Дивіться самі – рагу, соуси, калорійні підливи, м’ясо зі шкварками, смажені ковбаски, млинці, пироги, пельмені, рибні делікатеси.

Кухня східних країн (зокрема українська, польська, російська і білоруська) особливою ​​витонченістю теж ще не відзначається, але вона винятково різноманітна, самобутня й оригінальна. І знову ж таки її страви дуже ситні, чого вартий тільки угорський гуляш! Рецепт його нескладний, але навіть звірячий апетит легко тамувати однією порцією такої ситної, жирної і наваристої страви.

А ось країни Південної і Західної Європи (Італія, Греція, Іспанія, Монако, Португалія, Туреччина) пропонують більш легке та вишукане меню. Перші і другі страви, салати та десерти можна назвати шедеврами як за виконанням і смаковими якостями, так і за сервіруванням, фото таких страв вражає красою. М’ясо подається не великими шматками, а тонкими витонченими скибочками, домінують у меню морепродукти, фрукти й овочі, салат може бути витвором кулінарного мистецтва. Окреме почесне місце у середземноморській кухні посідає кава.

Європейські страви з м’яса, риби, овочів та інших продуктів, їхні докладні рецепти та майстер-класи з приготування ви знайдете на нашому сайті. ПапіГутто пропонує вам у деталях ознайомитися з нескінченною різноманітністю європейської кулінарії, що об’єднує такі різні смакові вподобання і гастрономічні “темпераменти”.