Пошук

Топ-6 правил, як потрібно поводитися у дорогому ресторані

Вас запросили до престижного модного ресторану, але усе задоволення від майбутнього проведення часу вам отруює думка про те, як би ненавмисно не порушити якихось правил етикету і не зганьбитися? Прочитайте цю статтю, заспокойтеся та розслабтеся. Жодні особливо складні випробування вам не загрожують. Запам’ятайте лише шість простих правил, як потрібно поводитися у таких закладах.

 1. Враховуйте насамперед специфіку ресторану, а не власні гастрономічні уподобання. Буде неввічливо і навіть не дуже пристойно замовляти шашлик із баранини у знаменитому рибному ресторані, що славиться свіжістю інгредієнтів і майстерністю шеф-кухаря. Так само безглуздо ви будете виглядати, якщо замовите устриці або фруктовий салат у ресторані, що спеціалізується на м’ясних стейках.
 2. restoran-02

 3. Правильно підберіть вбрання. Хоча дрес-код для походу у ресторан – сьогодні поняття досить відносне, йти на вечерю у повсякденному одязі або спортивному костюмі, як і раніше, не комільфо. Але не варто і вбиратися у все найкраще, доповнюючи вбрання найдорожчими прикрасами, інакше ви ризикуєте створити враження несмаку. Безпрограшним варіантом стане стильна сукня до колін і туфлі-човники.
 4. restoran-03

 5. Не соромтеся звертатися з питаннями до персоналу. У ресторанах, де представлена ​​висока кухня, назви страв у меню часто виглядають дуже незрозуміло і загадково. При цьому за ними можуть ховатися як класичні страви, так і їхні авторські варіації. Не бійтеся запитати офіціанта, з чого складається та чи інша страва, особливо якщо деякі продукти харчування викликають у вас алергію.
 6. restoran-04

 7. Дегустуйте вино правильно. Ось цей момент дійсно вимагає грамотного підходу. Зайва недбалість не заохочується, але і робити вигляд, що час зупинився, поки ви насолоджуєтеся вишуканим вином, або закочувати очі від захвату теж не потрібно. Розслабтеся, зробіть вдих і ковток. Схвалення можна висловити легким кивком.
 8. restoran-05

 9. Як ви тримаєте келих? Те, як ви це робите, видасть вас із головою. Але знання кількох правил врятує ситуацію. Насамперед келих потрібно брати тільки за ніжку й утримувати п’ятьма, чотирма або трьома пальцями. Випинати при цьому мізинець – це аж ніяк не ознака аристократизму. Не потрібно охоплювати чашу келиха долонею, тримати його за підставку або братися за ніжку великим і вказівним пальцями.
 10. restoran - 06

 11. Уточнюйте вартість страв та залишайте чайові. Запитати про ціну фірмової страви або спеціальної пропозиції абсолютно не соромно, особливо якщо це питання дійсно важливе для вас. А от не залишити персоналу винагороди, якщо ви були задоволені і якістю їжі, і обслуговуванням, дійсно не дуже пристойно.
 12. restoran - 07

Написати відгукРейтинг